حضور ممتاز ایران در دوسالانه فاین کرفت

به گزارش سفر به کانادا، یک هنرمند سرامیک کار، غرفه ایران را ممتازترین غرفه در چهارمین دوسالانه فاین کرفت فرانسه و صنایع دستی ایران را دارای قابلیت های ویژه در راستای خلق اثر هنری معاصر دانست.

حضور ممتاز ایران در دوسالانه فاین کرفت

به گزارش سفر به کانادا به نقل از سایت خبری صبا، بهزاد اژدری هنرمند سرامیست که آثارش در چهارمین دوسالانه فاین کرفت فرانسه ارایه شده است، درباره بازخورد و استقبال از این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه بازتاب رسانه ای بسیار زیادی در فرانسه داشت و در مجلات تخصصی فرانسه آثار هنرمندان ایرانی شرکت نماینده در این دوسالانه به چاپ رسید، تعداد بازدیدنمایندگان از این دوسالانه نیز بسیار زیاد بود و بدون اغراق با تعداد تماشاگران یک مسابقه فوتبال برابری می کرد.

این هنرمند سرامیست درباره نظر برگزارنمایندگان و مخاطبان نمایشگاه ایران در این دوسالانه بیان نمود: برگزارنمایندگان، هیات ژوری و مدیریت دوسالانه به غرفه ایران بسیار توجه داشتند به طوری که به نظر آنها ایران در این دوسالانه، پیروز ترین غرفه را داشت.

رئیس انجمن هنرمندان سفالگر با اشاره به قابلیت های هنری صنایع دستی ایران یادآور شد: هنرمندان ما تمام موازین و قراردادهای فاین کرفت را رعایت نموده بودند و آثار هنری آنها با بهره گیری از تکنیک های صنایع دستی کشورمان خلق شده بود که توانست علاوه بر برگزارنمایندگان دوسالانه، بسیاری از مخاطبان این دوسالانه را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد.

وی درباره خلاقیت های هنرمندان ایرانی در این دوسالانه اظهار کرد: بدون اغراق، آثار هنرمندان ایرانی ممتازتر از 10 کشور دیگر حاضر در این دوسالانه بود به این دلیل که در هر رشته از صنایع دستی ایران، تنوع ساخت و تکنیک وجود دارد که هنرمندان شرکت نماینده در این دوسالانه به خوبی از این تنوع تکنیکی برای خلق آثار هنری بدیع استفاده نموده بودند.

اژدری در انتها بیان نمود: در همه جهان به این نکته توجه دارند که از روش های جدید برای خلق آثار هنری استفاده نمایند و در این راستا به صنایع دستی کشورهای مختلف گرایش دارند. صنایع دستی ایران نیز این قابلیت را در خود دارد که از تکنیک های مختلف آن از نظر ساختار و ریخت شناسی برای خلق آثار هنری معاصر استفاده گردد، این در حالی است که هیچ کشوری در جهان تنوع صنایع دستی کشور ما را ندارد.

روز شنبه 4 خرداد در چهارمین روز از این دوسالانه، غرفه ایران به معرفی دو هنرمند خود پرداخت و با نمایش فیلم مستند، دو هنرمند ایرانی بهزاد اژدری و مهدی شیراحمدی به مخاطبان معرفی شدند.

چهارمین دوسالانه فاین کرفت، امروز 5 خردادماه به کار خود انتها می دهد. این دوسالانه به مدت 5 روز در دو بخش فراخوان و کیوریتوریال در گراندپاله شهر پاریس فرانسه برگزار گردید.

مهدی شیراحمدی، محمد بهابادی و محمدرضا خلجی هنرمندان فعال در عرصه مجسمه سازی، نیما نصیری هنرمند عرصه میناکاری و نفیسه خلج، کورش آریش، بهزاد اژدری، محمد علی سجادی، محسن توحیدی و هیربد همت آزاد از هنرمندان سرامیست ایرانی در این دوسالانه آثارشان به نمایش درآمد و رجحانه حسینی به عنوان کیوریتور بخش ایران در این دوسالانه حضور داشت.

انجمن هنرمندان سفالگر با حمایت و همکاری اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد، سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و سفارت ایران در پاریس در این دوره حامی این هنرمندان بودند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 361

به "حضور ممتاز ایران در دوسالانه فاین کرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور ممتاز ایران در دوسالانه فاین کرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید