کوشش کمیسیون اروپایی برای نجات پیمان شنگن

به گزارش سفر به کانادا، کمیسیون اروپایی ضمن هشدار درباره عواقب فروپاشی معاهده شنگن از همه کشورهای عضو این اتحادیه از جمله آلمان خواست که هر چه سریع تر به کنترل های مرزی خود خاتمه دهند.

کوشش کمیسیون اروپایی برای نجات پیمان شنگن

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به کانادا، کمیسیون اتحادیه اروپا می خواهد در آینده معاهده شنگن را به صورت کامل اجرایی کند. به همین دلیل کمیسر مربوطه کمیسیون اروپایی از 6 کشور نقض نماینده این معاهده درخواست نموده است که کنترل های مرزی که به بهانه هجوم پناهندگان در پیش گرفته اند را انتها دهند.

کمیسیون اتحادیه اروپا به همین دلیل از بسیاری کشورهای اروپایی از جمله آلمان درخواست نموده کنترل مرزهای داخلی را هر چه سریع تر انتها دهند و به این ترتیب بعد از چهار سال دوباره آزادی سفر در منطقه شنگن را تضمین نمایند.

دیمیتریس آوراموپولوس، کمیسر مهاجرتی اروپا در این باره به روزنامه دی ولت آلمان گفته است ماهیت سیستم شنگن دقیقا عدم وجود کنترل های مرزی است.

وی در این باره گفته است که من می دانم که نگرانی هایی درباره امنیت و مهاجرت های غیر قانونی وجود دارد. اما این نگرانی ها می تواند با اقدامات جایگزین مانند تقویت کنترل های پلیس و همکاری های گسترده تر مرزی رفع گردد.

کمیسیون اروپایی در حالی این درخواست را مطرح نموده است که در هفته جاری کشورهای دانمارک و اتریش تمدید کنترل های مرزی خود با آلمان، مجارستان و اسلوونی را گفتند. دانمارک هم گفت که اواسط نوامبر کنترل های مرزی جدیدی را با سوئد اعمال خواهد نمود.

در اواخر سپتامبر نیز آلمان کنترل های مرزی خود با اتریش را به مدت 6 ماه دیگر تمدید کرد. فرانسه هم به این کنترل های مرزی پایبند است.

بعضی کشورهای اروپایی به دلیل بحران پناهندگان و تهدیدات تروریستی در سال 2015 و از اوایل سال 2016 به مرور کنترل های مرزی را اعمال کردند. 26 کشور اروپایی عضو منطقه شنگن هستند.

به گفته دیمیتریس آوراموپولوس، در حال حاضر 6 کشور عضو منطقه شنگن کنترل های مرزی را اجرایی می نمایند که عبارتند از کشورهای آلمان، اتریش، دانمارک، فرانسه، نروژ و سوئد.

وی تاکید نمود که آزادی تردد کالا و مسافر در منطقه شنگن یکی از بزرگترین و محسوس ترین دستاوردهای پروژه ادغام اروپایی است.

کمیسر امور مهاجرت اتحادیه اروپا گفت که ما باید همه اقدامات لازم را به کار ببریم تا یک منطقه شنگن بدون کنترل های مرزی دراز مدت ایجاد گردد و ما آماده ایم در این راستا از کشورهای عضو این منطقه حمایت کنیم.

وی تاکید نمود اگر به هر دلیلی سیستم شنگن از هم پاشیده و یا تضعیف گردد این انتها اروپایی خواهد بود که ما امروز آن را می شناسیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 515

به "کوشش کمیسیون اروپایی برای نجات پیمان شنگن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش کمیسیون اروپایی برای نجات پیمان شنگن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید