بیکاری 24.7 درصدی فارغ التحصیلان دانشگاهی آذربایجان شرقی

به گزارش سفر به کانادا، به گزارش خبرنگاران، نصرالله بازوند در مراسم آئین کلنگ زنی مجموعه فرهنگی، ورزش و تفریحی وایقان، با ذکر شرایط سخت اقتصادی کنونی کشور گفت: کشور در شرایط کنونی شرایط سخت اقتصادی را تجربه می نماید و اولین فشار آن از خانواده ها شروع گردیده و باید باور داشته باشیم دشمنان نظام هیچ وقت دشمنی خود را با ما کنار نخواهند گذاشت و کوشش می نمایند این کشور را تجزیه نمایند در حالی که مردم ما همواره پای آرمان های این نظام ایستاده است.

بیکاری 24.7 درصدی فارغ التحصیلان دانشگاهی آذربایجان شرقی

وی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی از استان های دارای منابع غنی است گفت: این استان دارای منابع زمینی و روزمینی بیشتری است ولی در اثر ضعف مدیریت، ارزش اضافه نموده کافی از این منابع بدست نمی آوریم.

وی ضمن اشاره به اینکه متاسفانه 30 درصد اشتغال غیررسمی در این استان داریم اعلام نمود: هم اکنون 600 هزار بیمه گردیده در استان آذربایجان شرقی داریم که این رقم حاکی از اشتغال مردم در واحدهای خدماتی و صنعتی است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتقاد از عدم هماهنگی دستگاه های آموزشی و اجرایی در تحقق احتیاجهای جامعه گفت: انتظار نداشته باشیم دولت و مجلس راسا اشتغال ایجاد کند بلکه هماهنگی دستگاه های اجرایی و آموزشی موجب برطرف خلاءهای کنونی و احتیاج اشتغال جامعه را تامین خواهد نمود ولی متاسفانه نرخ بیکاری آذربایجان شرقی 10.7 درصد و نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی 24.7درصد است که افزایش این نرخ ناشی از عدم مهارت در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

بازوند به مقوله تهدیدات استان آذربایجان شرقی اشاره نمود و گفت: افزایش نرخ بیکاری، تغییرات جوی، پایین بودن ارزش اضافه نموده در بخش کشاورزی، نبود آموزش متناسب در حوزه خدمات و رکود و عدم جذب نیرو در بخش صنعت از جمله تهدیدات این استان است که باید مدیران در این زمینه تمام توان خود را در جلوگیری از تهدیدات برنامه ریزی و اقدام نمایند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه متاسفانه بخش صنعت در سه شهرستان آذربایجان شرقی تقویت و در بقیه شهرستان ها بخش صنعت محروم مانده است افزود: در شرایط کنونی تحریم ها که بخش صنعت بیشتر از دیگر بخش ها آسیب می بیند باید به بخش های خدمات، صنایع دستی و گردشگری توجه بیشتر داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: جامعه کار و کوشش باید به دنبال این باشد که نیروهایش را اثر بخش و بانشاط نمایند و این مهم با فراهم کردن فضای مناسب برای ورزش کارگران امکان پذیر است.

بازوند خاطر نشان کرد: هم اکنون 280 مجموعه فرهنگی و ورزشی کارگران در کشور وجود دارد که تعدادی از آنها نیمه تمام هستند ولی در سایه توجه به امر ورزش در اقشار کارگری در امسال ورزشکاران کارگر 60 مدال در مسابقات بین المللی کسب کردند.

معصومه آقاپور علیشاهی نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی گفت: با مشارکت مردم می توان این پروژه را به بهره برداری رساند بطوریکه کارفرمایان و کارگران و خانواده های آنان نیز بتوانند در این مجموعه ورزشی سهیم باشند که با این مهم می توان جامعه کارگری سالم، فعال، بانشاط و اثر بخش داشت.

وی با بیان این مطلب که مجموعه فرهنگی، ورزشی و تفریحی کارگران برای قشر کارگری کل شهرستان ایجاد می شود اضافه نمود: با توجه به اینکه در شرایط کنونی امکان شروع پروژه جدید وجود ندارد باید کوشش کنیم با مشارکت همه جانبه ضعف در محدودیت اعتبارات را جبران کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1397 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 36

به "بیکاری 24.7 درصدی فارغ التحصیلان دانشگاهی آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیکاری 24.7 درصدی فارغ التحصیلان دانشگاهی آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید