بسترهای لازم گردشگری مذهبی در امامزاده شاهرضای شهرضا فراهم نیست

به گزارش سفر به کانادا، علی اصغر رفیعی نژاد در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: تبدیل شهرضا به قطب گردشگری استان نیازمند برنامه ای هدفمند و معرفی ظرفیت های بکر و متعدد آن است.

بسترهای لازم گردشگری مذهبی در امامزاده شاهرضای شهرضا فراهم نیست

وی تصریح کرد: موقعیت جغرافیایی شهرضا و استقرار آن در مجاورت جاذبه های گردشگری ظرفیت مناسبی را برای توسعه و احیای صنعت گردشگری در شهرضا فراهم کرده است.

فرماندار شهرضا گفت: یکی از مولفه های مهم در خروج از اقتصاد متکی به نفت، توجه به ظرفیت های بومی در حوزه های مختلف است.

وی تقویت و توسعه زیرساخت‌های گردشگری را عامل مؤثری در ایجاد اشتغال و توسعه صنعت گردشگری دانست و ادامه داد: رویکرد سیاست های گردشگری باید نو و زمینه ساز تولید ثروت و اشتغال باشد.

رفیعی نژاد تقویت گردشگری را نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی دانست و افزود: ما آمادگی همکاری همه جانبه با بخش خصوصی در بحث های گردشگری در شهرستان را داریم.

وی گفت: برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر باید شرایط ایجاد کار در روستاها فراهم شود.

فرماندار شهرضا تصریح کرد: زمانی که شرایط زندگی برابر بین شهر و روستا ایجاد شد مهاجرت از روستاها به شهر صورت نمی گیرد.

وی با بیان محدودیت های مالی دولت گفت: لازم است شهرداران، اعضای شوراها و دهیاران روستاها به شناسایی ظرفیت های شهر و روستا به منظور تعریف درآمدهای پایدار، تولید ثروت، اشتغال زایی و جذب سرمایه گذار توجه ویژه ای داشته باشند.

رفیعی نژاد گفت: باید میزان مشارکت مردم در برنامه های شهرداری و اداره شهر و روستا بر اساس ظرفیت های بخش خصوصی و منابع مردمی هرچه بیشتر افزایش یابد که یک عامل اصلی این امر، جلب اعتماد مردمی است.

وی ادامه داد: کم آب معضل بزرگی است که امروز تمام روستاها با آن رو به رو بوده و باید با برنامه ریزی درست آن را مدیریت کرد.

فرماندار شهرضا اظهار داشت: وجود امامزاده واجب التعظیم شاهرضا (ع) ما را به یکی از بزرگترین قطب گردشگری زیارتگاهی استان تبدیل کرده اما متاسفانه بهره وری و بسترهای لازم انجام نشده است.

وی گفت: هر چند مشکلات وجود داشته اما با تلاش بیشتر و مسئولیت پذیری و اتحاد بین مردم و مسئولان همه این ها قابل حل است.

رفیعی نژاد اضافه کرد: باید دهیاران وابستگی خود را به دولت کم کرده و خود منبع و درآمد پایدار داشته باشند تا بسیاری از مشکلات آنها حل شود.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 24 مرداد 1397 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 10

به "بسترهای لازم گردشگری مذهبی در امامزاده شاهرضای شهرضا فراهم نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسترهای لازم گردشگری مذهبی در امامزاده شاهرضای شهرضا فراهم نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید