بازگشایی مدارس تهدید کننده سلامت دانش آموزان نیست

به گزارش مجله سفر به کانادا، مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش، هدف از بازگشایی مدارس را برطرف اشکالات و آسیب هایی دانست که دانش آموزان در حوزه فضای مجازی با آن روبرو شده اند و گفت: با شرایط پیش بینی شده و کاهش تراکم دانش آموزان در کلاس های درس به حداکثر 10 نفر، جای نگرانی در مورد تهدید سلامتی دانش آموزان وجود ندارد.

بازگشایی مدارس تهدید کننده سلامت دانش آموزان نیست

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد محسن بیگی در نشست هم اندیشی کارگروه مدارس مروج و سفیران سلامت با حضور روسای ادارات سلامت فارس، اصفهان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، کرمان، کهکیلویه، بویر احمد و هرمزگان، که به میزبانی شیراز برگزار گردید، با بیان اینکه وظایفی که پزشکان بر عهده دارند به دو حوزه تقسیم می گردد، گفت: قسمت اول بحث پیشگیری و قسمت دوم بحث درمان است که ما هراندازه بتوانیم در حوزه پیشگیری سرمایه گذاری بیشتری انجام بدهیم قاعدتا هزینه های درمانی کاهش خواهد یافت.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، بیگی اضافه نمود: دانش آموزان بهترین گروهی هستند که به لحاظ پیشگیری می توانند به یاری پزشکان بیایند و باهمراهی خانواده و آموزش همسالان خود مشارکت وسیعی در بحث فرهنگ سازی و ارتقا سطح سلامت جامعه انجام دهند.

مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: 2 میلیون دانش آموزان در سطح کشور در طرح سفیران عضویت دارند و زمانی که مدارس حضوری برگزار می شد این دانش اموزان در مدارس فعالیت های بهداشتی را به همسالان خود آموزش می دادند.

بیگی ادامه داد: با بروز بیماری کرونا طرح سفیران سلامت از آموزش دانش آموزان به اموزش خانواده انتقال پیدا نموده و دانش اموزان سفیر در این طرح در ارتقا سطح بهداشتی خانواده ها خواهند کوشید.

این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر اساس اعلام و مصوبه ستاد ملی کرونا در مناطقی که با شرایط زرد روبرو هستند، آموزش پایه های اول و دوم ابتدایی باید حضوری باشد، گفت: در مورد هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش نیز باید گفت در دروس شایستگی های فنی واستاندارد آموزش مهارت کارآموزی و کارورزی، کلاس ها در هر دو شرایط زرد و آبی باید با حضور حداکثر 10 هنرجو تشکیل کارگاه خواهند داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1479

به "بازگشایی مدارس تهدید کننده سلامت دانش آموزان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مدارس تهدید کننده سلامت دانش آموزان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید