ایرانیان کانادا علیه خاوری و آل آقا طومار امضا کردند

به گزارش سفر به کانادا، اعضای کنگره ایرانیان کانادا با امضای طوماری خواهان آن شدند تا اوتاوا فورا تحقیقاتی را در مورد پرونده محمودرضا خاوری و مرجان شیخ الاسلامی آل آقا شروع کند.

ایرانیان کانادا علیه خاوری و آل آقا طومار امضا کردند

به گزارش روز دوشنبه سفر به کانادا به نقل از تارنمای کنگره ایرانیان کانادا، در این طومار که خطاب به دیوید لامتی وزیر دادگستری، رالف گودیل وزیر امنیت عمومی و دانیه لبوتیلیه وزیر عوائد ملی کانادا نوشته شده، آمده است: ما اعضای جامعه ایرانیان کانادا نگرانی عمیق خود را در مورد پرونده افرادی که در ایران به فساد متهم شده و به کانادا فرار نموده اند، ابراز می کنیم.

محمودرضا خاوری یک بانکدار سابق ایرانی است که در سال 2011 پس از آنکه اختلاس 2.6 میلیارد دلاریش افشا شد، به کانادا گریخت.

خاوری در دسامبر سال 2017 (آذر - دی 96) به 30 سال زندان محکوم شد و پلیس اینترپل حکم جلب وی را صادر کرد.

جامعه ما و کنگره ایرانیان کانادا هم در زمان دولت سابق (استفن) هارپر نخست وزیر سابق کانادا و هم در دوره دولت لیبرال کنونی، در چندین موقعیت مساله خاوری را مطرح کردند.

با این حال، ایرانیان کانادا هیچ پاسخی دریافت ننموده و دولت هیچ اقدامی در این باره اتخاذ ننموده است. به این ترتیب، ما از دولت کانادا می خواهیم در مورد پرونده محمودرضا خاوری به ما پاسخگو باشد.

در پرونده دیگری که به تازگی افشا شد، گزارش شده که مرجان شیخ الاسلامی آل آقا که در ایران به جرم فسادی هنگفت (10 میلیارد دلاری) متهم شده است، به کانادا سفر نموده و به سرمایه گذاری و به راه انداختن کسب و کار (در این کشور) روی آورده است.

در حالیکه این افراد توانسته اند تا آزادانه به کانادا آمده و پول خود را سرمایه گذاری نمایند، بسیاری از ایرانی - کانادایی ها به طور غیرمنصفانه در فرآیندهای مهاجرتی مورد تبعیض واقع شده و به دلیل ملیتشان مشمول محدودیت های بانکی قرار می گیرند. جامعه (ایرانیان کانادا) نسبت به موارد دانشجویان بین المللی ایرانی که حساب های بانکیشان با تنها چند صد دلار بسته شده است، مطلع است.

در ادامه این طومار آمده است: جامعه ایرانیان کانادا عمیقا در مورد پرونده محمودرضا خاوری و مرجان شیخ الاسلامی آل آقا نگران است. انفعال دولت کانادا در مورد این پرونده ها به افرادی که با فساد جیب خود را پر نموده اند، این امکان را داده تا از عدالت فرار نمایند در حالیکه اعضای بی گناه جامعه ایرانی - کانادایی باید با شک و تردیدهایی که به دلیل اقدامات این افراد فاسد علیه کل این جامعه وجود دارد، دست و پنجه نرم نمایند.

بدین ترتیب، ما از دولت کانادا و وزرای دادگستری، امنیت عمومی و عوائد ملی این کشور می خواهیم تا فورا با استفاده از تمام اختیارات قانون کانادا شامل قوانین ضدپولشویی اما نه محدود به آن، تحقیقاتی را در مورد پرونده های محمودرضا خاوری و مرجان شیخ الاسلامی آل آقا شروع نمایند. دولت و نهادهای مجری قانون ما باید از تبدیل کانادا به پناهی برای پول فاسد جلوگیری نمایند. این مشکل به ایران و ایرانیان محدود نیست. دولت ما باید همین حالا وارد عمل گردد.

برای دریافت ویزای کانادا با ما تماس بگیرید.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 24 مرداد 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 150

به "ایرانیان کانادا علیه خاوری و آل آقا طومار امضا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانیان کانادا علیه خاوری و آل آقا طومار امضا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید