اختصاص بودجه لازم برای برطرف تنش آبی

به گزارش مجله سفر به کانادا، تهران (پانا) - رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از اختصاص سه هزار و 220 میلیارد تومان برای برطرف تنش آبی استان های کشور اطلاع داد که مبلغ 18 میلیارد تومان آن سهم چهارمحال و بختیاری است.

اختصاص بودجه لازم برای برطرف تنش آبی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشوردر جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود مسائل آبی در تمامی استان های کشور گفت: اعتباری معادل سه هزار و 220 میلیارد تومان برای برطرف تنش های آبی استان ها اختصاص داده شده که 18 میلیارد تومان آن سهم استان چهارمحال و بختیاری است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به کاهش 52 درصدی بارندگی در همه استان ها ادامه داد: تبعات منفی خشکسالی که موجب کاهش تولیدات در بخش کشاورزی شده باید مورد توجه جدی قرار بگیرد زیرا امنیت غذایی مردم به این موضوع گره خورده است.

وی اعلام کرد: 6 هزار میلیارد تومان اعتبار برای استمهال تسهیلات کشاورزان آسیب دیده از خشکسالی در قالب بند خ ماده 33 در گذشته هزینه شد و سال جاری نیز حدود 2 هزار میلیارد تومان برای استمهال تسهیلات کشاورزان و برای گذر از خشکسالی در نظر گرفته شده است که برش استانی آن معین نشده است.

نجار با تاکید بر لزوم سازگاری با شرایط کنونی و مشارکت مردمی در مقابله با این بحران توضیح داد: مدیریت قبل از شروع بحران باید انجام گردد که بیمه محصولات کشاورزی یکی از راهکارهای مناسب برای جبران خسارت در زمان بحران است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه توسعه بیمه در مناطق پرریسک باید مدنظر قرار بگیرد، گفت: باید منازل مسکونی دارای برق کشی از ابتدای سال 1400 به صورت اجباری بیمه شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1681

به "اختصاص بودجه لازم برای برطرف تنش آبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص بودجه لازم برای برطرف تنش آبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید