98 درصد از واحدهای مسکونی شهر امیرکبیر تکمیل شده است

به گزارش سفر به کانادا، خبرنگاران/مرکزی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید استان مرکزی گفت: در حال حاضر 98 درصد از 1131 واحد مسکونی شهر امیرکبیر تکمیل شده است.

98 درصد از واحدهای مسکونی شهر امیرکبیر تکمیل شده است

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی ایرانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

محمود مرادی نراقی روز چهارشنبه 22 مرداد در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: شهر خوب باید ساخته گردد، اما متاسفانه در حوزه باورهای عمومی همه به دنبال یک آرمان شهر هستند و این یک ایراد اساسی در حوزه باورهای مردم است. افراد تلاشگر در این حوزه اذعان دارند که شهر خوب یافتنی نبوده و ساختنی است و برای ایجاد آن باید بهای لازم را پرداخت کرد.

وی افزود: مواد لازم برای ساخت شهر خوب نیز سیمان، آسفالت و ...نیست باکه یکی از مهمترین ملزومات شهر خوب شهروند خوب و مسئولیت پذیر و مودب به آداب اسلامی است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید استان مرکزی توضیح داد: شهر جدید امیرکبیر در اواخر دهه 80 در قالب طرح مسکن مهر با ساخت 1131 واحد مسکن ویلایی استارت خورد که در سال 96 بسیاری از متفاضیان انصراف داده و پروژه را با شکست روبرو کردند، اما به سبب رشد نرخ مسکن در کشور و استان، بخش های باقی مانده اجرایی شد، اما با توجه به اینکه نرخ ساخت و ساز متعلق به اوایل دهه 90 بود اختلاف قیمت سبب تحمیل ضرر و زیان به پیمانکار و توقف در ادامه پروژه شد.

مرادی اعلام کرد: در حال حاضر 98 درصد از 1131 واحد مسکونی شهر امیرکبیر تکمیل شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر شهر جدید امیرکبیر در تامین آب شرب مسئله ای ندارد و آب شرب این شهر از کیفیت مطلوبی برخوردار است، همچنین آب شرب از فضای سبز جدا بوده و مقرر شده شبکه آب غیرشرب به خانه ها اضافه گردد. تاسیسات برق و گاز در شهر جدید امیرکبیر فراهم شده و فیبر نوری برای استفاده از خدمات مخابرات در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید استان مرکزی، با بیان اینکه شبکه فاضلاب ابن شهر 100 درصد اجرایی شده و تصفیه خانه فاضلاب نیز با اعتبار اولیه 5.5 میلیارد تومان در قالب دو پکیج در مقیاس هزار متر مکعب در امسال احداث خواهد شد، دسترسی به جاده اصلی را یکی از مسائل این شهر مطرح کرد و گفت: جهت برطرف این مشکل احداث زیرگذر تعریف شده که برای این مهم 13 میلیارد اعتبار ضروری است و مقرر شده 50 درصد این اعتبار توسط شرکت عمران و 50 درصد از اعتبارات استانی و ملی تامین گردد و در هفته دولت کلنگ این پروژه به زمین زده خواهد شد، همچنین در هفته دولت استخر سرپوشیده این شهر با ارزش بالای 15 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

وی در مورد حوزه بهداشت و درمان شهر امیرکبیر افزود: ساختمانی به ارزش بیش از 10 میلیارد تومان در این شهر برای این منظور ساخته شده و در حال تحویل به شبکه بهداشت و درمان استان برای راه اندازی است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید استان مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر برای اقدامات مربوط به آتشنشانی از خدمات آتشنشانی خیرآباد استفاده می گردد، ادامه داد: ساختمانی به این منظور در سنوات گذشته ساخته شده بود که نیازمند تجهیز بود و برای تجهیز دو میلیارد تومان اعتبار لازم داشت که در این خصوص سال قبل یک میلیارد تومان ماشین آلات خریداری و یک میلیارد تومان هم تامین اعتبار شد و ظرف دو ماه آینده ساختمان آتشنشانی به بهره برداری خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 23 مرداد 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1088

به "98 درصد از واحدهای مسکونی شهر امیرکبیر تکمیل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "98 درصد از واحدهای مسکونی شهر امیرکبیر تکمیل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید