گردشگری اولویت نخست همکاری با مرکز تجارت بین المللی شد

به گزارش سفر به کانادا، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: گردشگری به عنوان اولویت اول همکاری با مرکز تجارت بین المللی(ITC) در بخش توسعه صادرات انتخاب شد.

گردشگری اولویت نخست همکاری با مرکز تجارت بین المللی شد

خبرنگاران: ولی تیموری در نشست هم اندیشی با نمایندگان مرکز تجارت بین المللی (ITC) که با حضور کارشناسان و مشاورانی از سازمان توسعه تجارت، وزارت امورخارجه، بخش های خصوصی و دانشگاهی کشورمان در محل معاونت گردشگری برگزار گردید؛ گفت: به دنبال نشست های کارشناسی که به منظور تدوین استراتژی ملی صادرات، چهار بخش مالی اولویت دار کشورمان برای همکاری با طرف های اروپایی معین شده که به همین دلیل، حوزه گردشگری با کسب بیشترین امتیاز در اولویت اول همکاری پذیرفته شد.

معاون گردشگری اضافه نمود: با توجه به اینکه گردشگری، صنعتی بین المللی به شمار می آید از این رو استفاده از تجارب پیروز جهانی و همکاری با نهادهای بین المللی از جمله مرکز تجارت بین المللی (ITC) از ضروریات حوزه گردشگری کشور برای حضور در این بازار پررقابت است.

وی ضمن تشریح برنامه های مهم در دست اقدام سازمان در حوزه گردشگری پیشنهاد کرد که همکاری با مرکز تجارت بین المللی نیز در چارچوب همین برنامه های در دست اجرا و در راستای افزایش غنای آنها پیش برود که این پیشنهاد به دلیل همسویی با اهداف، برنامه ها و روش کار مشاوران ITC، مورد استقبال نهاده شد.

لازم به ذکر است در ادامه این نشست، خانم الکساندرا گولووکو، نماینده مرکز تجارت بین المللی (ITC) در حضور نمایندگان بخش های دولتی و خصوصی مرتبط ضمن معرفی فعالیت های ITC و ارائه مطالعات موردی پیروز (Case Studies) در سایر کشورها، به بحث و گفتگو با حاضران پرداختند.

همچنین مدیران کل معاونت گردشگری نیز با ارائه نتایج و روند پیشبرد طرح های بین المللی گردشگری در دست اقدام، به ارائه راهکارهای اجرایی پیوند پروژه های مورد نظر با موضوع تدوین استراتژی های توسعه صادرات صنعت گردشگری با همکاری مرکز تجارت بین المللی (ITC) پرداختند.

لازم به ذکر است مرکز تجارت بین المللی (ITC) تحت نظر سازمان تجارت جهانی (WTO) و کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد (UNCTAD) فعالیت می نماید و کانون اصلی سیستم سازمان ملل برای همکاری فنی با کشورهای در حال توسعه در راستای ارتقا بخشیدن به ظرفیت تجاری آنها است.

منبع: چمدان
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 404

به "گردشگری اولویت نخست همکاری با مرکز تجارت بین المللی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری اولویت نخست همکاری با مرکز تجارت بین المللی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید