کرمانشاه به شهر رنگ و بوم تبدیل شده است

به گزارش سفر به کانادا، رئیس کمیسیون زیباسازی شهرداری کرمانشاه گفت: کرمانشاه با طراحی و آرایش متفاوت مبلمان شهری به شهر رنگ و بوم تبدیل شده است.

کرمانشاه به شهر رنگ و بوم تبدیل شده است

به گزارش خبرنگاران کرمانشاه، دکتر احسان احمدی نصر گفت: با وجود کمتر توسعه یافتگی ظرفیت های گردشگری استان کرمانشاه، همواره جاذبه های کرمانشاه به عنوان گهواره تمدن بشری مورد توجه ویژه گردشگران بوده است.

وی با اشاره به اقدامات مهم اجرا شده استان کرمانشاه در بحث توسعه گردشگری طی 10 سال گذشته، افزود: شهرداری کرمانشاه در این زمینه به عنوان ریل توسعه بیشترین نقش آفرینی را داشته است.

رئیس کمیسیون زیباسازی شهرداری کرمانشاه شرح داد: به دلیل شیوع ویروس کرونا اقدامات حوزه زیباسازی شهری و جذب گردشگر در نوروز سال گذشته و امسال متفاوت تر از سال های گذشته است و تمامی اقدامات این معاونت با اولویت حفظ سلامت شهروندان صورت گرفت.

احمدی نصر با بیان اینکه تمامی اقدامات کمیسیون زیباسازی شهرداری کرمانشاه بر اساس تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا استان کرمانشاه خواهد بود، گفت: مردم طی دوران شیوع ویروس کرونا به دلایل قرنطینه خانگی، رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی آزرده خاطر هستند که این کمیسیون با بازآفرینی و طراحی مبلمان متفاوت و خاص شهری سعی در ایجاد فضای چشم نواز و نشاط برانگیز در سطح شهر کرمانشاه داشته است.

وی با تاکید بر اینکه عمده طراحی مبلمان شهری کرمانشاه از باب گذر بوده تا تجمعی صورت نگیرد، بیان نمود: به خاطر وجود ویروس کرونا برپایی جشن های نوروزی را در شهر کرمانشاه نخواهیم داشت، اما قرار است با اندیشیده شدن تمهیدات مراقبتی 2 سفره هفت سین در 2 نقطه مختلف شهر بر پا شود.

احمدی نصر با اشاره به آرایش متفاوت مبلمان شهری که به صورت ویژه برای استقبال از بهار 1400 در حال انجام است، خاطر نشان کرد: کرمانشاه با آذین بندی های خاص و متفاوت به شهر رنگ و بوم تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در این خصوص رنگ آمیزی متنوع در 10 نقطه از پیاده روها، نصب 6 مجسمه به شکل گاو با طراحی کارتونی و نصب 40 اِلمان ثابت و مفهومی در نقاط مختلف با هدف ایجاد شادی و شادابی در سطح شهر کرمانشاه و در بین شهروندان در حال انجام است.

رئیس کمیسیون زیباسازی شهرداری کرمانشاه افزود: انجام 40 مورد نقاشی دیواری، نصب کیوسک های گل در مناطق 2 و سه، مسقف شدن بلوار نوبهار با سازه های چادری، کاشت گونه های خاص گل و گیاه و نور پردازی خاص 20 نقطه شهری مطابق با استانداردهای جهانی از دیگر اقدامات این کمیسیون برای استقبال از فصل بهار است.

احمدی نصر نگاه به زیباسازی و طراحی مبلمان شهری کرمانشاه را آسمان آبی و زمین پاک دانست و گفت: تمام این اقدامات با رویکرد کاهش هزینه ها و ماندگاری طولانی مدت برای داشتن یک شهر زیبا، امن و سرزنده اجرا شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1599

به "کرمانشاه به شهر رنگ و بوم تبدیل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمانشاه به شهر رنگ و بوم تبدیل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید