چین در عرصه استخراج رمز ارز در ایران فعالیت ندارد

به گزارش سفر به کانادا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران گفت: دولت چین برنامه ای برای حضور در عرصه استخراج رمز ارز در ایران ندارد اما در هر صورت بخش خصوصی و مردم چین ممکن است در این حوزه فعال بوده باشند.

چین در عرصه استخراج رمز ارز در ایران فعالیت ندارد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

محمد جواد جهرمی آذری اضافه نمود: به صورت مستند مدرکی از فعالیت چینی ها در ایران وجود ندارد اما من هم به صورت شفاهی این موضوع را شنیدم.

وی اظهار کرد: اگر عده ای بخواهند از برق بدون ضابطه استفاده نمایند و با نرخ مصرف خانگی استخراج رمز ارز نمایند مطلوب نیست اما این واقعیت را هم نباید نادیده گرفت که بخش زیادی از شبکه برق کشور و منابع تولیدی ما در ساعات غیر پیک آزاد است و استخراج رمز ارز به نوعی صادرات ارز به صورت مجازی محسوب می گردد یعنی اینکه بدون سرمایه گذاری و راه اندازی شبکه کلان انتقال برق، می توان با استفاده از استخراج رمز ارز، این برق را به صورت مجازی صادر کرد.

وزیر ارتباطات اضافه نمود: تدوین مقررات در دولت در حال اجرا است و قرار است مکان هایی را در کشور در نزدیکی نیروگاه ها برای این کار در نظر بگیرم. باید به فعالان این بخش پروانه فعالیت قانونی اعطا و امتیازاتی برای آنها در نظر گرفته گردد تا بتوانند فعالیتشان را به صورت قانونی انجام دهند.

،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 273

به "چین در عرصه استخراج رمز ارز در ایران فعالیت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین در عرصه استخراج رمز ارز در ایران فعالیت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید