پیغام وزیر اقتصاد به بازار سرمایه

به گزارش مجله سفر به کانادا، وزیر تازه اقتصاد روز گذشته در جلسه ای با شورای عالی بورس به آنالیز مصوبات تازهی که در راه بازار سهام هستند، پرداخت. این مصوبات چه تاثیری بر بازار می گذارد؟

پیغام وزیر اقتصاد به بازار سرمایه

به گزارش تجارت نیوز، روز گذشته احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد در جلسه شورای عالی بورس حاضر شد. این اولین جلسه خاندوزی با شورای عالی بورس بود و به آنالیز بعضی از مصوبات تازه پرداختند.

در این جلسه مصوب شد تا از این پس سهامی که به وسیله دولت به بازار عرضه می گردد و در فرآیند عرضه اولیه مردم آن را خریداری می نمایند، به وسیله صندوق توسعه بازار بازارگردانی گردد.

امروز بازار سهام هم پس از دو روز فرایند ریزشی و اصلاحی، با تحرکات مثبتی شروع به کار نموده است. به نظر می رسد سیگنال وزیر اقتصاد به سهامداران بورسی یکی از دلایلی است که امروز فرایند بازار را سبزپوش نموده است.

درباره تاثیر جلسه شورای عالی بورس با وزیر اقتصاد، علی عصاری، کارشناس بازار سهام معتقد است: در جلسه روز گذشته مقرر شد تا سهام شرکت هایی که به وسیله دولت در بورس عرضه می گردد به واسطه صندوق های توسعه بازار، بازارگردانی شوند این نوع مصوبه در نوع خودش اولین بار است که در بازار رخ داده است و تا به امروز سهم های دولتی بازارگردان نداشتند و طبق این مصوبه صندوق توسعه متعهد می گردد تا یک سال بازارگردانی سهام عرضه اولیه شده به وسیله دولت را برعهده بگیرند.

عصاری بعلاوه گفت: در ابتدا به نظر می رسد یک جلسه عادی جهت معارفه برگزار شده و مصوبه ای ساده برای بازارگردانی نمادهای دولتی تصویب شده است. ولی در متن این اخبار بازارگردانی برای صندوق های ETF تازه و عرضه اولیه های عظیم پس از تجربه تلخ عرضه صندوق پالایش در حال برنامه ریزی است.

وی اضافه کرد: از این رو پیش بینی می گردد در دولت تازه و ماه های آینده شاهد عرضه صندوق های ETF تازه و عرضه اولیه سهام عظیم باشیم که می تواند باعث رشد شاخص و حرکت نمادها به سمت بالا گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1807

به "پیغام وزیر اقتصاد به بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام وزیر اقتصاد به بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید