ونیز و چهار راه حل برای تجربه این شهر شناور

به گزارش سفر به کانادا، شهر ونیز شهری بسیار دیدنی در ایتالیا است. اما به دست دریافت نقشه و راه افتادن در خیابان ها و پس کوچه های آن شاید اتلاف وقت باشد. برای آشنایی با چهار راه چاره بهینه گردش در این شهر با خبرنگاران همراه شوید.

ونیز و چهار راه حل برای تجربه این شهر شناور

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

شهری را تصور کنید که در آن جاده ها با رودخانه ها و چرخ ها با پاروها جایگزین شده اند. اگرچه قوانین و الگوهای عبور و مرور همچنان وجود دارند اما فقط شیوه های حمل و نقل شناور قابل قبول هستند.

این شهر قدیمی زمانی مرکز بازرگانی دنیا بود، ارسال کشتی هایی با بازرگانان به سرزمین های دور سبب پرورش سیاحانی چون مارکووپلو در آن شد. تنها یک مکان نظیر آن در دنیا وجود دارد و آن هم ونیز نامیده می گردد.

زندگی در این جزیره بسیار منحصر به فرد و متفاوت از هر جای دیگر در زمین است و این را تنها با بودن در آنجا می توان حس کرد. در طول اوج فصل سفر، این جزیره بسیار کوچک با فقط چند کیلومتر مربع وسعت هر روز میزبان صدهزار گردشگر جدید است.

این ازدحام جمعیت و تاریخچه بسیار غنی شهر که شما را احاطه نموده می تواند کمی گیج نماینده باشد اما این چهار نکته به شما یاری خواهد نمود که بهترین بخش های ونیز را ببینید.

گم شدن در خیابان ها و پس کوچه های ونیز

ونیز به معنای واقعی کلمه بزرگترین مارپیچ با اندازه های طبیعی در دنیا است. در آنجا چیزی به عنوان زوایای قائمه یا جهت های اصلی وجود ندارد. خیابان ها و کانال های تو در تو باعث ایجاد بن بست های متناوب می شوند.

راستاهای باریک می تواند هر علامت قابل مشاهده ای را که جهت حرکت را تعیین می نماید پنهان نمایند. این کاملا بستگی به شانس دارد که بعد از تعداد زیادی از دورهای اشتباهی ناگهان بتوانید از کوچه های تنگ و خسته نماینده فرار نموده و به یک میدان باز (piazza) برسید.

در میدان ممکن است یک کلیسای کوچک، یک فواره و یا یک رستوران در فضای باز پیدا کنید و از هوای تازه و بوتیک های زیبا لذت ببرید.

سپس بار دیگر خود را در کوچه بعدی گم کنید. می توانید ساعت ها را در این شهر شناور سپری کنید و هرگز دوبار در همان خیابان قبلی قدم نگذارید.

وسعت این شهر تنها چند کیلومتر مربع است اما طول کانالها روی هم به بیش از صدکیلومتر می رسد.

در سراسر جزیره بارها گردشگرانی را می بینید که با چرخاندن نقشه ها در دست در کوشش برای یافتن راستا صحیح هستند اما عده ای دیگر بی پروا و تصادفی به کوچه ها وارد می شوند و سعی می نمایند از حس واقعی گم شدن که حسی شگفت انگیز از کشف و شهود است لذت ببرند.

جزء دسته دوم باشید و این احساس سردرگمی را در آغوش بگیرید. ونیز می تواند چنین حس اعجاب آوری را به شما پیشکش کند.

به بالای برج ناقوس سنت مارکو بروید

اگر به توصیه قبلی عمل نموده باشید بدون شک در اندک زمانی به میدان سنت مارکو برخورد خواهید کرد. بعد از عبور از پیچ و خم کوچه های تنگ و خسته نماینده احساسی جز عجله برای رسیدن به فضای وسیع و باز و روشن سنت مارکو باقی نمی ماند.

در یک سمت خیابان باسیلیکا را می بینید و درست در مقابل شما، دهمین سازه بلند ایتالیایی یعنی برج ناقوس سنت مارکو واقع شده است.

صف بازدید همواره طولانی است اما این انتظار کشیدن و خرید بلیط شش یورویی را به شما توصیه میکنم زیرا پس از آن چشم اندازی زیبا و وصف ناشدنی از طول جزیره پر پیچ و خم برای ساعت ها شما را در دام خواهد انداخت.

از بالای برج نه تنها کل جزیره، بلکه تا اعماق دریای اژه و رشته کوه دولومیت که با طول یکصدکیلومتر گسترده شده در داخل کشور قابل مشاهده است.

سقف های نارنجی خانه ها به نظر می رسد که به یکدیگر متصل شده اند با شکاف های کوچکی در بین آن ها که نشان می دهد یک کانال یا کوچه باریک از میان آن ساختمان های به هم فشرده عبور می نماید.

درست در پایین برج یک چشم انداز منحصر به فرد از سقف سنتی باسیلیکای سنت مارکو (St. Marks Basilica) و کاخ دوج (the Doges palace) وجود دارد.

همزمان صدها کبوتری را مشاهده می کنید که در میدان سنت مارکو توسط بچه هایی دنبال می شوند که سعی دارند با خرده های نان آن ها را به سمت خود بکشانند.

اکثر مواقع ونیز شلوغ و متراکم است بنابراین حس ورزش نسیم خنک دریا در بالای برج بسیار روح بخش است و این برج تنها مکانی در شهر است که یک نمای جامع و کامل و منحصر به فرد از جزیره به بیننده ارائه می دهد.

ضمناً اگر خوش شانس باشید تا در زمان مناسبی در هنگام به صدا درآمدن ناقوس های هفت تنی برج در آن بالا باشید صحنه ای بی نظیر و به یاد ماندنی از حرکت و صدای مهیب ناقوس ها را شاهد خواهید بود که هرگز فراموش نمی گردد.

هنگام طلوع خورشید به پل آکادمیا بروید

یک دورنمای خیلی قدیمی و سنتی از شهر ونیز از روی پل آکادمیا قابل مشاهده است که شامل خروجی کانال و باسیلیکای سنت ماریا (the Saint Maria Basilica) می گردد.

از آنجایی که گردشگران دیگر هم برای دیدن این منظره جمع می شوند، این موضوع منجر به ازدحام بیش از حد در پل می گردد. در زمان غروب خورشید که رفته رفته رنگ آسمان به سایه های زیبای نارنجی و ارغوانی متمایل می گردد جمعیت چندین برابر می گردد.

با این حال شما همچنان می توانید این پل و بخش بزرگی از ونیز را برای خود داشته باشید.

برای بهره مند شدن از روشنایی جادویی، خیابان های خلوت، آب راکد و هوای خنک قبل ازطلوع خورشید بلند شوید و از همه مهم تر اینکه در این زمان از آنجا که پل رو به شرق است آسمان در پشت باسیلیکا بسیار رنگارنگ تر و پویاتر از زمان غروب خورشید است.

از سایر مناظر دیدنی و مهم ونیز در سکوت شهر لذت ببرید ، پیش از آنکه ازدحام گردشگران به آرامی پدیدار گردد و کوچه ها و کانال ها را پرکند.

به گندولا سواری بروید

در لیست آرزوهای بسیاری از مردم شناور شدن در کانال های شهر ونیز در درون یک گندولا وجود دارد. سوار شدن به گندولا می تواند یکی از برجسته ترین قسمت های سفر شما به ونیز باشد.

در خیابان های شلوغ و پر ازدحام، گندولا می تواند وسیله ای برای یک فرار زیبا از میان انبوه مردم و راهی منحصر به فرد برای کشف گوشه و کنارهای شهر ونیز که تنها با قایق قابل دسترسی هستند باشد.

در حالی که قایقران راهنمایی درون کانال ها را به عهده دارد شما می توانید نقشه را زمین بگذارید و از محیطی که شما را در بر گرفته لذت ببرید.

گه گاه ممکن است از کوچه های باریک و تنگ فرار کنید و به شلوغی کانال اصلی برسید اما به سرعت می توانید از زیر یک پل به کانالی ساکت و آرام راهنمایی شوید.

قایق سواری ارزان نیست و هزینه آن برای نیم ساعت به هشتاد یورو می رسد پس از انتخاب صحیح قایقران خود مطمئن شوید. بهترین کار این است که از مراکز اصلی فاصله بگیرید و یک قایقران را در کوچه های فرعی پیدا کنید.

ونیز شهری جادویی و بسیار پر مهر است. شاید مهمترین چیز در ونیز این باشد که همه جا و همه وقت در لحظه حضور داشته باشید.

منبع: کجارو / thatbackpacker.com
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 628

به "ونیز و چهار راه حل برای تجربه این شهر شناور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ونیز و چهار راه حل برای تجربه این شهر شناور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید