همکاری دانشگاه های اندونزی برای مقابله با کسری بودجه

به گزارش سفر به کانادا، دانشگاههای دولتی و خصوصی و موسسات آموزش عالی در اندونزی در پی کاهش بودجه مراکز آموزشی، تحقیقات و نوآوری، با هم همکاری می نمایند تا از مسائل کم نمایند.

همکاری دانشگاه های اندونزی برای مقابله با کسری بودجه

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور ارزان بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از جاکارتا پست، 41 مرکز دانشگاهی دولتی و خصوصی به شبکه تازه تاسیس دانشگاه های شرق اندونزی پیوسته اند تا بتوانند در پی کاهش بودجه تحقیقاتی این کشور با هم همکاری نمایند و به صورت مشترک بر روی پروژه های تحقیقاتی کار نمایند.

در این شبکه دانشگاه هایی که در زمینه های مشترک فعالیت می نمایند می توانند بودجه های خود را با هم به اشتراک بگذارند و پروژه ها را با هم پیش ببرند و از نتایج آنها نیز به صورت اشتراکی استفاده نمایند.

براساس اعلام مقامات دانشگاهی اندونزی در این ساختار علاوه بر گفتگو بین متخصصان و سرعت دریافت پروژه ها می توان به خوبی با کمبود بودجه مقابله کرد و به علاوه تعداد دانشجویانی که در این پروژه ها شرکت می نمایند نیز افزایش پیدا می نماید و می توانند در رزومه های تحصیلی خود از این تحقیقات و نتایج آنها استفاده نمایند.

جانی هرمانا رئیس دانشگاه خصوصی آی.تی.اس اندونزی گفت: برای مثال به دانشگاه آی.تی.اس بودجه 150 هزار دلاری اختصاص پیدا نموده است که باید در طول سال در 20 پروژه مورد استفاده قرار بگیرد و دانشگاه می تواند با اعلام فراخوان در شبکه از دانشگاه های دیگر درخواست همکاری کند و با یاری این دانشگاهها با یک بودجه در زمانی کوتاه تر پروژه را به خاتمه برساند و نتایج را در اختیار این مراکز نیز قرار دهد.

راه اندازی این شبکه با واکنش مثبت و تشویق مقامات دولتی روبرو شده است و آنها اعلام نموده اند با قاطعیت از این طرح حمایت می نمایند و در صورت احتیاج بودجه های تشویقی برای مراکز پیشرو در نظر می گیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 569

به "همکاری دانشگاه های اندونزی برای مقابله با کسری بودجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری دانشگاه های اندونزی برای مقابله با کسری بودجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید