نوکیا برای کاهش هزینه ها 1200 کارمند خود را اخراج می نماید

به گزارش سفر به کانادا، نوکیا اعلام نموده بیش از 1200 کارمند خود را در زیرمجموعه آلکاتل لوسنت اینترنشنال اخراج می نماید.

نوکیا برای کاهش هزینه ها 1200 کارمند خود را اخراج می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر بنابر خبر منتشره از گیزموچاینا، شرکت فنلاندی نوکیا تصمیم دارد 1233 کارمند خود را در زیرمجموعه آلکاتل لوسنت اینترنشنال اخراج کند.

تعداد افرادی که اخراج می شوند حدود یک سوم نیروی انسانی شرکت است. در حال حاضر شرکت آلکاتل لوسنت اینترنشنال حدود 3 هزار و 6240 کارمند دارد. از میان 1233 کارمند اخراجی 831 نفر در مقر نوزی (Nozay) و 402 نفر در مقر لانیون کار می نمایند.

البته تعدیل نیرو شامل شرکت های فرانسوی زیرمجموعه نوکیا از جمله رادیو فرکانس سیستمز، نوکیا بل لبز فرانسه و آلکاتل سابمارین نتورک نمی گردد.

این خبر در حالی منتشر می گردد که شرط ذکر شده در قرارداد خرید آلکاتل لوسنت اینترنشنال به زودی منقضی می گردد. طبق این شرکت نوکیا اجازه نداشت تا 5 سال پس از خرید شرکت هیچ کارمند فرانسوی را اخراج کند.

اما اخراج کارمندان این سوال را به وجود می آورد که آیا نوکیا قصد داشته این گام را زودتر اتخاذ کند یا آنکه شرکت سعی دارد خود را با شرایط جدید بازار سازگار کند.

نوکیا شرکت فرانسوی آلکاتل لوسنت را به قیمت 15.6 میلیارد یورو خرید تا موقعیت خود را در بازار تثبیت کند.

با این وجود نوکیا در بیانیه خود اعلام نموده به دلیل فشار هزینه ها، کاهش نیروی انسانی اقدامی ملزوم است. در ماه آوریل اعلام شد این شرکت تصمیم دارد تا انتها 2020 میلادی 500 میلیون یورو از هزینه ها بکاهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1119

به "نوکیا برای کاهش هزینه ها 1200 کارمند خود را اخراج می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوکیا برای کاهش هزینه ها 1200 کارمند خود را اخراج می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید