نادرترین گونه اورانگوتان دنیا قربانی نیروگاه چینی می گردد

به گزارش سفر به کانادا، نسل یکی از نادرترین گونه های اورانگوتان در دنیا به دلیل شکست خوردن اندونزی از چین در یک دعوای حقوقی در معرض خطر انقراض قرار گرفته است.

نادرترین گونه اورانگوتان دنیا قربانی نیروگاه چینی می گردد

به گزارش سفر به کانادا به نقل از اسوشیتدپرس، دوستداران محیط زیست در اندونزی که امیدوار بودند در دعوا با شرکت چینی مسئول پروژه سازنده سد یک نیروگاه پیروز از دادگاه بیرون بیایند، حالا باید فقط دست به دعا بردارند. بر اساس حکم دادگاه دادگاه ایالتی مدان در سوماترای شمالی، طرف چینی می تواند با ساختن پروژه نیروگاه برق آبی 510 مگاواتی ادامه دهد.

سد مربوط به این پروژه در حالی آبگیری می گردد که منتقدان معتقدند محل زندگی اورانگوتان ها به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و نیروگاه بزرگ پیامدها زیان بار زیست محیطی دارد. تنها 800 اورانگوتان از نوع نادر و در معرض خطر در این منطقه زندگی می نمایند و با زیر آب رفتن این محدوده گسترده، عملا امکان ادامه حیات از جانوران ساکن در آنجا از بین می رود. اورانگوتان ها فقط در جنگل باتانگ تورو سکونت دارند؛ منطقه ای که در آینده نزدیک زیر آب سد می رود.

این اورانگوتان ها که پیش تر تصور می شد سوماترایی هستند، در معرض خطر شدید انقراض قرار دارند و نسل آنها بدون محافظت ویژه به سرعت از بین می رود. معترضان اندونزیایی قصد دارند به رای دادگاه اعتراض نمایند و معتقدند کمیته متشکل از سه قاضی بدون توجه به ابعاد خطرناک زیست محیطی رای به ادامه پروژه داده است.

گروه های دوستدار حیات وحش و محیط زیست در هفته منتهی به صدور رای دادگاه تجمع های اعتراض آمیز برگزار کردند و حتی مقابل کنسولگری چین در سوماترای شمالی گرد هم آمدند. دولت اندونزی درباره این پرونده و پیامدهای زیست محیطی اظهار نظر و مداخله نکرده است.

با تور چین سفر کنید

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 152

به "نادرترین گونه اورانگوتان دنیا قربانی نیروگاه چینی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نادرترین گونه اورانگوتان دنیا قربانی نیروگاه چینی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید