مرگ جورج فلوید؛ نتایج کالبدشکافی اعلام شد

به گزارش مجله سفر به کانادا، در گزارش دفتر پزشکی قانونی مینیاپولیس علت مرگ جورج فلوید ایست قلبی-ریوی بر اثر بازداشت فیزیکی و فشار به گردن اعلام شده است. نتیجه این گزارش رسمی در تعارض با گزارش پلیس مینیاپولیس است که پیش تر گفته بود نشانی از خفگی ناشی از فشار گلو یا کوشش برای خفه کردن مشاهده نشده است.

مرگ جورج فلوید؛ نتایج کالبدشکافی اعلام شد

به گزارش ایسنا، با وجود این، در گزارش پزشک قانونی آمده که فلوید از ناراحتی قلبی و عوارض مصرف موادمخدری، چون فنتانیل و متاآمفتامین هم رنج می برده است.

روز دوشنبه، اول ژوئن، و ساعتی قبل از اعلام گزارش پزشکی قانونی، نتایج کالبدشکافی خصوصی که به درخواست خانواده جورج فلوید انجام گرفته نشان داد که او بر اثر خفگی جان باخته است. وکیل خانواده فلوید می گوید این خفگی نه تنها بر اثر فشار زانو درک شووین، افسر سابق پلیس که اکنون بازادشت شده، بر گردن روی داده بلکه نتیجه فشار زانو های دو مامور پلیس دیگر بر پشت و کمر جورج فلوید هم بوده است.

مایکل بیدن، کارشناس سابق پزشکی قانونی شهر نیویورک که یکی از دو کارشناس استخدام شده از سوی خانواده جورج فلوید است، گفت: علت مرگ از نظر من خفگی است که ناشی از فشار وارد شدن به گردن بوده - فشاری که راه رسیدن اکسیژن به مغز را گرفته، همچنین فشار به کمر هم موجب اختلال در تنفس متوفی شده است.

این دو پزشک در بیانیه ای که وکلای حقوقی خانواده فلوید عصر دوشنبه (اول ژوئن) صادر کردند مرگ جورج فلوید را قتل خواندند.

همزمان در بسیاری از شهر ها از جمله واشنگتن، پایتخت، قوانین منع آمد و شد حتی در ساعتی از روز به اجرا گذاشته شده است. ویدیویی که حدود یک هفته پیش از دقایق پایانی زندگی جورج فلوید منتشر شد و در آن پلیس سفیدپوستی دیده می گردد که زانویش را روی گردن او گذاشته موجب خشم عمومی در بیش از 100 شهر آمریکا شده و طی روز های گذشته موجب تظاهرات گسترده و در بعضی شهر ها با خشونت فزاینده همراه شده است.

در این ویدیو دریک شووین، افسر سابق پلیس مینیاپولیس دیده می گردد که با وجود درخواست جورج فلوید که می گوید نمی توانم نفس بکشم زانویش را بر نمی دارد و حتی حدود سه دقیقه بعد از بیهوش شدن جورج فلوید هنوز زانویش را روی گردن او نگه داشته است.

دریک شووین که پس از این واقعه از نیروی پلیس اخراج شد، اواخر هفته گذشته بازداشت شد و در دادگاه مینیاپولیس رسما به قتل درجه سه متهم شد؛ هر چند دادستان گفت که تحقیقات در این زمینه ادامه دارد و با جمع آوری مدارک و شواهد ممکن است مدعی العموم اتهام سنگین تری برای شووین درخواست کند.

بنجامین کرامپ، یکی از وکلای خانواده فلوید که روز دوشنبه در کنفرانس خبری با خبرنگاران حاضر شده بود گفت: بدون شک او -جورج فلوید- امروز زنده می بود اگر افسر دریک شووین به گردن او فشار نمی آورد و دو افسر دیگر پلیس به کمر و بدن او فشار نمی آورند... به این ترتیب آمبولانس وقتی رسید در حقیقت فقط خودرو نعش کشی بود.

بر همین اساس، خانواده فلوید می گویند هم دریک شووین باید به قتل درجه یک متهم گردد و هم سه پلیس دیگری که به همراه او زانویشان را روی کمر و بدن جورج فلوید قرار داده بودند باید بازداشت شوند.

اعتراضات که از شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا شروع شد جرقه جدیدی به خشم بخش بزرگی از جامعه آمریکایی منجر شده است که ناشی به خشونت پلیس علیه سیاهپوستان این کشور ارزیابی شده و بسیاری آن را به نژادپرستی نهفته در زیرپوست آمریکا نسبت می دهند. این اعتراضات ادامه خشم عمومی به موارد مشابهی، چون کشته شدن مایکل براون در فرگوسن یا اریک گارنر در نیویورک است که منجر به ظهور جنبش زندگی سیاهان مهم است شد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1080

به "مرگ جورج فلوید؛ نتایج کالبدشکافی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ جورج فلوید؛ نتایج کالبدشکافی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید