فراخوان پانزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر منتشر شد

به گزارش سفر به کانادا، به گزارش خبرنگاران ، پانزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر آثاری که در سال 1398 به زبان فارسی و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده باشد در گروه های شعر کلاسیک، شعر نو(قالب های: نیمایی و سپید)، شعر محاوره، شعر کودک و نوجوان و درباره شعر(پژوهش های حوزه شعر) را مورد ارزیابی قرار می دهد.

فراخوان پانزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر منتشر شد

کتاب هایی که با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، اولین بار در سال 1398 در داخل کشور به چاپ رسیده و در یکی از پنج گروه ادبی بالا قرار بگیرند می توانند در این جشنواره شرکت نمایند.

آثار باید تالیفی و به زبان فارسی باشند و مجموعه شعر باید به صورت مستقل منتشر شده باشد؛ مجموعه های مشترک و گزیده آثار داوری نمی شوند.

براساس این فراخوان، آثاری که در سال های قبل با عنوانی دیگر یا از سوی ناشری دیگر به چاپ رسیده یا به صورت گزیده آثار قبلی باشد، داوری نمی شوند و دبیرخانه تنها آثار ارسالی از سوی مولف یا ناشر را در فرایند داوری آنالیز خواهد نمود.

آخرین مهلت ارسال اثر به دبیرخانه، 15 دی ماه امسال است. ناشران، شاعران و پژوهشگران می توانند 5 نسخه از آثار خود را به نشانی تهران، خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه شهید اعرابی (پنجم)، پلاک 6، دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی خانه کتاب و ادبیات ایران، دبیرخانه پانزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر ارسال نمایند.

شاعران، مؤلفان و ناشران برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی adabiatirani.com مراجعه نمایند یا با شماره دبیرخانه 02188318646(داخلی 205 یا 304) تماس بگیرند.

برگزیدگان جشنواره، زمستان امسال در آیین پایانی معرفی خواهند شد و به برگزیدگان، علاوه بر جایزه نقدی، لوح یادبود و نشان جشنواره بین المللی شعر فجر اهداء خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1414

به "فراخوان پانزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان پانزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید