شکار یوزپلنگ برای پالتوی 20 میلیون تومانی، فروش پوست در فضای مجازی

به گزارش مجله سفر به کانادا، دبیر دیده بان حقوق حیوانات با اشاره به فروش علنی پوست حیوانات حمایت شده در فضای اینترنتی بر لزوم نظارت سایبری بر سایت های متخلف تأکید کرد.

شکار یوزپلنگ برای پالتوی 20 میلیون تومانی، فروش پوست در فضای مجازی

رضا شیرازی در تبادل نظر با خبرنگار مهر با بیان این مطلب اضافه کرد: اخیراً فروش علنی پوست یوزپلنگ در ایران در فضای اینترنتی رواج یافته و در یک فروشگاه ایرانی به طور رسمی پوست یوزپلنگ فروخته می گردد.

وی با بیان اینکه این فروشگاه به غیر از یوزپلنگ که از با ارزش ترین و در معرض خطرترین گونه های کشور است اقدام به فروش پوست دیگر انواع حیوانات وحشی از قبیل گرگ، روباه، آهو و سمور می نماید گفت: این در حالی است که تمام این گونه های جانوری نیز در کشور تحت حمایت بوده و هرگونه شکار یا صید آنها ممنوع است.

شیرازی با اشاره به قیمت 6 هزار دلاری برای فروش یک پالتو پوست یوزپلنگ در ایران بر لزوم نظارت سایبری بر سایت های فروش حیوانات و فروشندگان پوست تأکید کرد: در حال حاضر فروش محصولات ممنوعه جانوری مانند پوست و بعلاوه خود حیوانات حمایت شده به صورت اینترنتی بدون هرگونه برخورد و نظارت انجام می گردد.

دبیر دیده بان حقوق حیوانات توضیح داد: آگهی فروش پوست یوز حدود دو سال است که در این سایت فعال است اما هنوز با هیچ برخوردی از جانب هیچ ارگان مسوولی روبرو نشده است.

به اعتقاد وی، آنطور که از تصویر قابل برداشت است، این پالتو از پوست حداقل 4 یوزپلنگ تهیه شده و قیمت 6 هزار دلاری (حدود 20 میلیون تومان) که برای فروش آن اعلام شده کمتر از جریمه کشتن یک یوزپلنگ در ایران است.

منبع: مهر

منبع: دالاهو
انتشار: 10 دی 1401 بروزرسانی: 10 دی 1401 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 2211

به "شکار یوزپلنگ برای پالتوی 20 میلیون تومانی، فروش پوست در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکار یوزپلنگ برای پالتوی 20 میلیون تومانی، فروش پوست در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید