تور مالزی ارزان: دولت مالزی مدعی شد: بروز رفتار تهاجمی قدرت های دنیا در دریای جنوبی چین پس از معاهده نو آمریکا، انگلیس و استرالیا

به گزارش مجله سفر به کانادا، دولت مالزی ضمن هشدار درباره معاهده نو آمریکا، انگلیس و استرالیا اظهار داشت که این اقدام می تواند رفتار تهاجمی قدرت های دنیا در دریای جنوبی چین را در پی داشته باشد.

تور مالزی ارزان: دولت مالزی مدعی شد: بروز رفتار تهاجمی قدرت های دنیا در دریای جنوبی چین پس از معاهده نو آمریکا، انگلیس و استرالیا

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

به گزارش معاهده نو آمریکا، انگلیس و استرالیا در حوزه هند و اقیانوس آرام تا به امروز مخالفین و موافقین بسیاری داشته است که نسبت به آن واکنش نشان داده اند.

سران کشور های آمریکا، انگلیس و استرالیا توافقنامه ای را بمنظور همکاری در حوزه های دیپلماتیک، امنیتی و نظامی در سراسر منطقه هند و اقیانوس آرام امضا کردند که در پی آن برنامه زیردریایی های اتمی استرالیا اولین پروژه عظیم این توافق محسوب می گردد و طبق این معاهده برای دستیابی به زیردریایی های اتمی به استرالیا یاری داده خواهد شد.

توافقنامه همکاری در حوزه های دیپلماتیک، امنیتی و نظامی در سراسر منطقه هند و اقیانوس آرام که از سوی سران کشور های آمریکا، انگلیس و استرالیا منعقد شد و کشور های مختلفی همانند چین، اندونزی و ... درباره آن اظهارنظر کردند.

مالزی هم از دیگر کشور هایی است که نسبت به این معاهده ابراز نارضایتی نموده و واکنش اعتراضی نسبت به آن داشته است.

خبرگزاری رویترز در این راستا بیانیه دفتر نخست وزیری مالزی را در این رابطه منتشر کرد که در آن آمده است؛ معاهده نو آمریکا، انگلیس و استرالیا در حوزه هند و اقیانوس آرام در حقیقت سایر قدرت های دنیا را بر این امر وا می دارد که رفتاری تهاجمی تر در منطقه بخصوص در دریای جنوبی چین از خود به نمایش بگذارند.

دولت مالزی ضمن ابراز نگرانی از برنامه اعطای زیردریایی های اتمی به استرالیا، اعلام نموده است که این امر می تواند شروع رقابت تسلیحاتی در منطقه هند و اقیانوس آرام باشد.

در بیانیه دولت مالزی از تمام طرف هایی که مستقیم یا غیرمستقیم به این معاهده مرتبط هستند درخواست نموده است تا برای جلوگیری از اقدامات تحریک آمیز آینده دست به کار شوند.

دولت مالزی در این راستا تاکید نموده است که؛ این کشور باسم کشور عضو آسه آن، اصل حفظ آن به اسم منطقه صلح، آزادی و بی طرفی را حفظ خواهد نمود.

روز گذشته هم،ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه از فراخوانده شدن سفیران کشورش در آمریکا و استرالیا اطلاع داد و گفت: سفیران حاضر در واشنگتن و کانبرا در اعتراض به همکاری زیرسطحی آمریکا و استرالیا فرا خوانده شده اند.

لودریان با بیان اینکه این فراخوان در پی خبر منتشر شده از سوی جو بایدن، رییس جمهور آمریکا درباره تامین زیردریایی های هسته ای استرالیا بدون مشورت با مقامات فرانسوی صورت می گیرد، گفت: تصمیم فوق از سوی امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه اتخاذ شده است.

وزیر خارجه فرانسه ضمن انتقاد از تصمیم استرالیا مبنی بر ترک توافق 90 میلیارد دلاری زیردریایی با شرکت فرانسوی را بی رحمانه خواند و معاهده آمریکا، انگلیس و استرالیا موسوم به اوکوس آن را خنجری از پشت توصیف کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 شهریور 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1825

به "تور مالزی ارزان: دولت مالزی مدعی شد: بروز رفتار تهاجمی قدرت های دنیا در دریای جنوبی چین پس از معاهده نو آمریکا، انگلیس و استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مالزی ارزان: دولت مالزی مدعی شد: بروز رفتار تهاجمی قدرت های دنیا در دریای جنوبی چین پس از معاهده نو آمریکا، انگلیس و استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید