ترامپ حکم دادگاه درباره رای گیری پنسیلوانیا را تحریک خشونت دانست

به گزارش سفر به کانادا، رئیس جمهور آمریکا مدعی شد، حکم دیوان عالی که اجازه می دهد ایالت پنسیلوانیا آرای پستی را تا سه روز بعد از روز انتخابات بپذیرد، خشونت را تحریک می کند.

ترامپ حکم دادگاه درباره رای گیری پنسیلوانیا را تحریک خشونت دانست

توییت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درخصوص این موضوع تازه ترین تلاشش برای ایجاد شک و تردید نسبت به آرایی است که پس از امروز (سه شنبه) شمارش می شوند، اگرچه ایالت های آمریکا دهه هاست که این کار را انجام می دهند.

ترامپ در توییتی نوشت: حکم دادگاه عالی درخصوص رای گیری در پنسیلوانیا یک تصمیم بسیار خطرناک است. این حکم دادگاه عالی اجازه تقلب گسترده و کنترل نشده را خواهد داد و کل سیستم قوانین ما را متزلزل خواهد کرد. این حکم همچنین خشونت در خیابان ها را تحریک خواهد کرد. کاری باید در این خصوص انجام شود.

توییتر فوراً برچسبی را به این توییت افزود و هشدار داد که ممکن است محتوای آن در مورد انتخابات یا روندهای مدنی دیگر گمراه کننده باشد.

ترامپ کمی پس از انتشار این توییت در جمع خبرنگاران در ویسکانسین گفت: امیدوارم دادگاه عالی آنقدر خرد داشته باشد که این حکم را تغییر دهد. تنها کافی است دادگاه عالی به مفسران تلویزیون گوش دهد.

وی افزود: مطمئنم مردم می گویند که شما نباید اینگونه درباره دادگاه عالی صحبت کنید. ما شاهد احکام بسیار بد متعددی از سوی دادگاه عالی بوده ایم و به همین خاطر من اینگونه درباره دادگاه عالی صحبت می کنم.

قضات دادگاه عالی هفته گذشته یکی از درخواست های حزب جمهوری خواه برای تجدیدنظر سریع درباره حکمی از دادگاه را که تاریخ تمدید رای گیری پستی در ایالت پنسیلوانیا را تایید می کرد، رد کردند.

تا به امروز ده ها میلیون آمریکایی در رای گیری پیش از موعد در انتخابات سه نوامبر به صورت پستی و حضوری شرکت کرده اند. به خاطر پاندمی کرونا رای گیری پستی شدیدا محبوبیت پیدا کرده اما برخی ایالت ها همچون پنسیلوانیا قانونا نمی توانند تا روز انتخابات شمارش آن آرا را آغاز کنند.

کارشناسان هشدار داده اند که به همین خاطر شمارش نهایی آرا در برخی ایالت ها احتمالا چند روز طول می کشد.

ترامپ چند روز است که بر این حکم دادگاه عالی متمرکز شده و به شدت تاکید دارد که آرا نباید پس از سه نوامبر (13 آبان) شمارش شوند. وی مدعی است که این کار باعث تقلب در انتخابات می شود. لفاظی های ترامپ هشداری برای دیدبان ها، قانون گذاران و مقامات ایالتی بوده که تاکید دارند شمارش نهایی آرا هرگز تا پیش از روز انتخابات رسمی نیستند.

ترامپ روز دوشنبه در یک کارزار انتخاباتی در پنسیلوانیا گفت: قضات دادگاه عالی کار بدی در حق این ایالت انجام دادند. آنها کار بدی در حق این ملت انجام دادند. شما باید یک تاریخ تعیین داشته باشید. شما نمی توانید تاریخ ها را تمدید کنید.

ترامپ روز یکشنبه گفت تیمش چالش حقوقی را درخصوص هر رایی که پس از روز انتخابات شمارش شود، آغاز خواهد کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1317

به "ترامپ حکم دادگاه درباره رای گیری پنسیلوانیا را تحریک خشونت دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ حکم دادگاه درباره رای گیری پنسیلوانیا را تحریک خشونت دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید