برنامه پیشنهادی تیم فوتبال پنج نفره برای میزبانی از اسپانیا

به گزارش مجله سفر به کانادا، به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال پنج نفره ایران که حضور در دو دوره بازی های پارالمپیک لندن و ریو را در کارنامه دارد، مهرماه در مسابقات قهرمانی آسیا حضور پیدا می نماید که حُکم انتخابی پارالمپیک را هم دارد.

برنامه پیشنهادی تیم فوتبال پنج نفره برای میزبانی از اسپانیا

با تور اسپانیا از سرزمین جشن و موسیقی دیدن کنید.

به همین منظور اردوهای آماده سازی این تیم از شنبه (اول تیرماه) با حضور 15 بازیکن در شیراز شروع شد.

طبق برنامه ریزی اجرا شده توسط اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال پنج نفره، این تیم تا زمان اعزام به محل برگزاری رقابت های قهرمانی آسیا در تایلند در 6 مرحله اردوی آماده سازی حضور پیدا می نماید. یکی از این اردوها به صورت مشترک با اسپانیا برگزار می گردد.

پیش بینی این اردو بنا به درخواست خودِ اسپانیایی ها اجرا شده است. آنها در ایمیلی متقاضی برگزاری دو مرحله اردوی مشترک با ایران در ایران و اسپانیا شده اند. کادر فنی تیم ملی ایران هم میزبانی از اسپانیا را برای هفته اول مردادماه را پیشنهاد داده است.

جواد فلفلی سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره در مصاحبه با خبرنگاران در این زمینه شرح داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی که برای برگزاری اردوها و تمرینات تیم داشتیم، تاریخ اول مردادماه را به اسپانیا پیشنهاد دادیم. این موضوع را به طور رسمی اعلام کردیم اما هنوز پاسخی نگرفته ایم.

وی با بیان اینکه اردوهای پیش بینی شده برای تیم فوتبال پنج نفره 9 روزه است، در خصوص برنامه در نظر گرفته شده برای میزبانی از اسپانیا گفت: حدود 7 تا 9 روز میزبان اسپانیا خواهیم بود. حداقل دو دیدار تدارکاتی هم با این تیم خواهیم داشت اما اینکه این دیدارها چگونه باشد، هنوز تعیین نیست. منتظر پاسخ اسپانیا در خصوص زمان پیشنهادی برای سفر به ایران هستیم تا بر اساس آن برنامه خود را نهایی کنیم.

وی ادامه داد: اینگونه پیش بینی شده که همزمان با حضور اسپانیا در ایران از دو تیم داخلی هم دعوت کنیم تا بتوانیم برگزارکننده تورنمنتی چهارجانبه باشیم، برنامه دیگر این است که همزمان میزبان ترکیه هم باشیم و دیدارهایی با این دو تیم برگزار کنیم یا اینکه از هیچ تیم دیگری دعوت نکنیم و فقط با اسپانیا دیدار کنیم.

فلفلی تاکید نمود که بعد از نهایی شدن زمان سفر اسپانیا به ایران، در خصوص برنامه های پیشنهادی و چگونگی برگزاری دیدارها به جمع بندی می رسیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره در پاسخ به این پرسش که آیا تیم ایران هم سفری به اسپانیا خواهد داشت؟، گفت: فعلاً چنین برنامه ای نداریم. البته برای سفر به اسپانیا فقط هزینه بلیت هواپیما با خودمان خواهد بود چراکه اسپانیایی ها اعلام نموده اند هزینه اقامت ما را متقبل می شوند. با این حال هنوز برنامه ای برای سفر به اسپانیا نهایی ننموده ایم. منتظر پاسخ اسپانیا هستیم تا بر اساس آن تصمیم بگیریم.

وی با یادآوری اینکه در مسابقات قهرمانی آسیا دو سهمیه پارالمپیک توزیع می گردد، گفت: تمام سهمیه های پارالمپیک در مسابقات قاره ای تعیین می گردد. رقابت های قهرمانی اروپا در ایتالیا برگزار می گردد و احتمالاً کامرون هم میزبان مسابقات قهرمانی آفریقا است.

فلفلی همچنین در پاسخ به این پرسش که پیش بینی شما از کسب سهمیه پارالمپیک برای سومین دوره متوالی چیست؟، گفت: کار سختی است. ژاپن یکی از رقیبان اصلی اما است که برنامه های مفصلی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا دارد. این تیم اسفندماه سال گذشته برگزارکننده یک جام جهانی کوچک بود. به آلمان و ایتالیا اعزام داشته و حالا هم در تورنمنت ترکیه شرکت نموده است.

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره با بیان اینکه دیگر تیم های آسیایی هم با قدرت پیگیر برنامه های آماده سازی خود هستند، ابراز امیدواری کرد که تیمش سال جاری هم صاحب سهمیه پارالمپیک گردد.

به گزارش خبرنگاران، 5 تا 15 مهرماه زمان برگزاری مسابقات فوتبال پنج نفره قهرمانی آسیا در تایلند است. هنوز تیم های شرکت کننده و گروه بندی این رقابت ها تعیین نیست. تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران در صورت صعود به فینال این رقابت ها، صاحب سهمیه پارالمپیک توکیو می گردد.

تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران در پارالمپیک لندن به عنوان ششم دست یافت و در پارالمپیک ریو هم عنوان نایب قهرمانی را از آن خودکرد.

امیر پوررضوی، بهزاد زادعلی اصغر، صادق رحیمی قصر، محمدرضا مهنی نسب، کامبیز محکم، حسین رجب پور، احمدرضا شاه حسینی، حجت اله مزارعی، سامان اجرت دست، علیرضا بخت، مرتضی کریمی، رسول باصری، حمید صادقی، میلاد حضرتی و میر مهرداد پورپیرمعصوم اردونشینان تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 تیر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 230

به "برنامه پیشنهادی تیم فوتبال پنج نفره برای میزبانی از اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه پیشنهادی تیم فوتبال پنج نفره برای میزبانی از اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید