برنامه ایران برای جذب 2 میلیون گردشگر چینی بدون صدور ویزا

به گزارش سفر به کانادا، مقامات گردشگری ایران اعلام کردند امیدوارند پذیرایی دو میلیون چینی در سال در ایران باشند. این تعداد نسبت به 52 هزار چینی که سال گذشته از ایران بازدید کردند بسیار بیشتر است .

برنامه ایران برای جذب 2 میلیون گردشگر چینی بدون صدور ویزا

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از د تلگراف، ایران تا سرانجام جولای گردشگران چینی را از دریافت ویزا معاف می نماید. این کار در راستای کوشش برای تقویت اقتصادی صورت می گیرد که زیر بار تحریم های آمریکا ضعیف شده است .

مقامات گردشگری ایران گفتند امیدوارند پذیرایی دو میلیون چینی در سال در ایران باشند. این تعداد نسبت به 52 هزار چینی که سال گذشته از ایران بازدید کردند بسیار بیشتر است .

وارد شدن به بازار گردشگری چین در دراز مدت نتیجه می دهد چون بیشترین گردشگران خروجی دنیا را دارد. سال گذشته چینی ها تقریبا 150 میلیون سفر به خارج از کشورشان انجام دادند و حدود 233 میلیارد پوند در خارج از کشور هزینه کردند. انتظار می رود این اقدام با درخواست بیشتر چینی ها برای گذرنامه افزایش یابد. در حال حاضر تنها 9 درصد جمعیت 1.4 میلیارد نفری چین گذرنامه دارند .

اقتصاد ایران پس از وضع دوباره تحریم های آمریکا در نوامبر گذشته به سوی رکود پیش می رود . هدف این تحریم ها بیشتر صادرات حیاتی نفت ایران و معاملات اقتصادی بین المللی این کشور است.

انتظار می رود فراوری ناخالص داخلی ایران 6 درصد در امسال کوچک تر گردد و نسبت به 3.9 درصد سال گذشته پایین تر بیاید. طبق صندوق بین المللی پول، تورم ایران هم احتمالا به 40 درصد می رسد .

تهران برای مقابله با این شرایط به دنبال راه هایی برای افزایش درآمد غیرنفتی است و گردشگری یک بخش غیر قابل تحریم است.

ایران تابستان گذشته گفت در راستای حمایت از گردشگری، دیگر گذرنامه بازدیدکنندگان را مهر نمی زند تا با مشکل ممنوعیت ورود به آمریکا روبرو نشوند .

چین یکی از شرکای باقیمانده ایران در معاهده برجام به طور واضح با تحریم ها مخالفت کرد و به خرید نفت ایران ادامه داد .

ایران تهدید نموده اگر کشورهای عضو برجام مثل انگلستان به دور زدن تحریم ها یاری نکنند، تعهدات خود را نسبت به این قرارداد کنار می گذارد .

48

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 278

به "برنامه ایران برای جذب 2 میلیون گردشگر چینی بدون صدور ویزا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ایران برای جذب 2 میلیون گردشگر چینی بدون صدور ویزا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید