برخورد با خرید و فروش بلیت قطارهای نوروز در اپلیکیشن های موبایلی

به گزارش سفر به کانادا، معاون مسافری راه آهن از برخورد با تخلف خرید بلیت قطار و فروش آن در اپلیکیشن های مشهور فروش اینترنتی اطلاع داد.

برخورد با خرید و فروش بلیت قطارهای نوروز در اپلیکیشن های موبایلی

میرحسن موسوی روز شنبه 12 بهمن ماه در نشست خبری، گفت: شرکت راه آهن به عنوان نماینده دولت قرار است از نوسازی واگن های سی سال توسط شرکت های واگن ساز حمایت کند. به همین دلیل شرکت های ریلی واگن های فرسوده خود را در اختیار واگن سازان گذاشته اند تا با نوسازی کامل بار دیگر در چرخه حمل و نقل ریلی قرار بگیرند.

معاون مسافری راه آهن درباره سفرهای نوروزی پیش رو گفت: طی سال های اخیر 5 مرکز استان به شبکه ریلی متصل شد که در نوروز 99 برای نخستین بار راستا بستان آباد به مشهد در برنامه فروش بلیت قرار دهند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره کندی سیستم فروش آنلاین بلیت قطار در ایام پیک گفت: با توجه به این موضوع سیستم فروش را ارتقا داده ایم تا در اثر ترافیک متقاضیان این سیستم متوقف نگردد. با این حال به دلیل اینکه متقاضی خرید اینترنتی بلیط تهران- مشهد در روزهای 27 و 28 اسفند بسیار بالاست معمولاً در کمتر از چند دقیقه همه بلیط های این راستا به فروش می رود.

موسوی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره تخلف بعضی آژانس ها در فروش بلیت قطار برای ایام پیک نوروز گفت: اگر آژانس ها تخلفی انجام دهند و گزارش آن به ما اعلام گردد قطعاً با آنها برخورد می کنیم.

همچنین افرادی که اقدام به خرید اینترنتی بلیت قطار نموده و آن را در اپلیکیشن ها و سایت های معمول خرید و فروش از جمله سایت دیوار به فروش برسانند برخورد خواهد شد. مسافران نیز بدانند همه بلیت ها هنگام سوار شدن مسافران با کارت ملی تطبیق شده و از هیچ مسافری بلیط غیرهمنام پذیرفته نخواهد شد. اگر مسافری بتواند با بلیط غیرهمنام بتواند در راستاهای بین راهی سوار بلیت گردد رئیس قطار موظف به اخذ مبلغ کامل بلیت از این مسافر است.

به گفته این مقام مسئول در شرکت راه آهن از 31 شهر به مقصد مشهد راستا ریلی داریم که حدود 50 درصد ظرفیت سفرهای ریلی به مقصد مشهد انجام می گردد.

موسوی تاکید نمود: سال جاری برنامه ریزی نموده ایم قطارهای گردشگری همزمان با سفرهای نوروزی ادامه یابد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 751

به "برخورد با خرید و فروش بلیت قطارهای نوروز در اپلیکیشن های موبایلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد با خرید و فروش بلیت قطارهای نوروز در اپلیکیشن های موبایلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید