دهکده دنیای دبی؛ دور دنیا در چند ساعت

به گزارش مجله سفر به کانادا، دهکده دنیای دبی، یا گلوبال ویلیج (Dubai global village)، یکی از معروف ترین و زیباترین جاهای دیدنی دبی است که گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می کند.

دهکده دنیای دبی؛ دور دنیا در چند ساعت

دهکده دنیای دبی، یکی از مجذوب کننده ترین جاهای دیدنی دبی است که هرساله دنیاگردان زیادی را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می کند. یک دهکده که فرصت بازدید از صدها مقصد را در اختیاران قرار می دهد.

آشنایی با دهکده دنیای دبی

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که آرزوی سفر به دور دنیا را دارید، اما تا امروز، به هر علتی پیروز به برنامه ریزی سفرتان نشده اید. در این مقاله قصد داریم به کمکمجله دنیاگردی یوتراوز، شما را با فستیوالی در دبی آشنا کنیم که امکان سفر به دور دنیا در چند ساعت را برایتان فراهم می کند.

دهکده دنیای دبی، یا گلوبال ویلیج (Dubai global village)، یکی از معروف ترین و زیباترین جاهای دیدنی دبی است که دنیاگردان زیادی را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می کند. همه ساله دنیاگردان زیادی از ایران باخرید بلیط ارزان هواپیماخودشان را به دبی می رسانند تا زیبایی های این شهر را از نزدیک ببینند.

گلوبال ویلیج، یکی از مجذوب کننده ترین جاذبه های دنیاگردی دبی به شمار می آید که در سال 1997 میلادی تأسیس شد و تا به امروز علاقه مندان زیادی از سراسر دنیا را به سوی خود کشانده است.

همان طور که از نام این فستیوال مشخص است، در دهکده دنیای فرهنگ های مختلف در کنار یکدیگر جمع شده اند و علاقه مندان می توانند با جاذبه های دنیاگردی، غذا و پوشش محلی، صنایع دستی و فرهنگ عمومی مردم کشورهای مختلف آشنا شوند.

به علت آب وهوای گرم دبی، فستیوال دهکده دنیای، همواره در روزهای سرد سال فعالیت می کند تا بازدیدنمایندگان از گرمای طاقت فرسای دبی در امان باشند. این نمایشگاه از اول نوامبر (آبان) هر سال، فعالیت خودش را آغاز می کند و پنج ماه بعد، در تاریخ هفتم آوریل (فروردین)، جشن اختتامیه آن برگزار می شود.

از نکات جالب درباره این فستیوال این است که با وجود زمان محدود برای بازدید، هرساله نزدیک به شش میلیون نفر از سراسر دنیا باخرید بلیط هواپیما، به دبی سفر می کنند تا در این فرصت 157 روزه، از دهکده دنیای دبی بازدید کنند.

در دهکده دنیای دبی، بیش از 90 کشور دنیا حضور پیدا می کنند و هرکدام با طراحی غرفه هایی به شکل مهم ترین آثار باستانی کشورشان، به معرفی فرهنگ خود پرداخته یا غذاهای محلی و صنایع دستی کشورشان را به فروش می رسانند.

از نکات جالب توجه دیگر درباره این فستیوال، معماری دهکده دنیای دبی است. در این دهکده، کشورهای مختلف با بهره گیری از سبک های بومی معماری در کشورشان، اقدام به بازسازی مهم ترین جاذبه های دنیاگردی خود کرده اند و این موضوع می تواند یکی از مجذوب کننده ترین ویژگی های دهکده دنیای دبی باشد.

حتی فکر کردن به اینکه در یک سفر یک روزه به دبی می توانید از قصرهای بزرگ مصر، برج پیزا، معبدهای معروف تایلند، برج ایفل و بسیاری از جاذبه های دنیاگردی سراسر دنیا، بازدید کنید و در کنار آن ها عکس بگیرید، می تواند تصوری مجذوب کننده و هیجان انگیز باشد.

همین موضوع باعث شده است که افراد زیادی از سراسر دنیا آرزوی سفر به دبی را داشته باشند و بخواهند که از این جاذبه دنیاگرد بی نظیر در خاک کشور امارات متحده عربی و در شهر زیبای دبی دیدن کنند.

تفریحات دهکده دنیای دبی

حالا که با فعالیت کلی دهکده دنیای دبی آشنا شدید، بد نیست نگاهی هم به امکانات تفریحی این پارک مجذوب کننده و زیبا بیندازید.

دهکده دنیای دبی مثل شهرکی است که در آن کشورهای گوناگون از سراسر دنیا، غرفه هایی به شکل بناهای معروف کشورشان را بنا کرده اند. اما این همه ماجرا نیست؛ در ادامه قصد داریم امکانات سرگرم کننده ای که در دهکده دنیای دبی برای دنیاگردان فراهم شده است را معرفی کنیم.

دهکده دنیای دبی در مساحت بسیار گسترده ای طراحی شده است و درهایش را به روی دنیاگردان بین المللی باز می کند؛ به همین علت، معمولا ساعت های زیادی از وقت دنیاگردان در این پارک مجذوب کننده سپری می شود و لازم است که در کنار غرفه های کشورهای مختلف، امکانات سرگرم کننده دیگری نیز برای آن ها فراهم شود.

به همین علت، مسئولان برگزاری این فستیوال بزرگ، امکاناتی را فراهم کرده اند تا بتوانند جوابگوی تمام نیازهای دنیاگردانی باشند که مشغول بازدید از این جاذبه هستند. برای آشنایی با این امکانات، در ادامه همراه باشید.

شهربازی دهکده دنیای:یکی از محبوب ترین شهربازی های دبی که با گذشت دو دهه، هنوز مجذوب کنندهیت خود را از دست نداده و با استفاده از وسایل بازی مهیج و شگفت انگیزش، طرفداران زیادی برای خود دست وپا کرده است.

قایق های تفریحی دهکده دنیای:در فضای داخلی این پارک، یک کانال آب در مسیری دیدنیی جریان دارد که قایق های تفریحی داخل آن حرکت می کنند و دنیاگردان در صورت تمایل می توانند از آن استفاده کنند.

استیج های سرگرم کننده دهکده دنیای:در محوطه این دهکده یک استبج شگفت انگیز قرار گرفته است که جنگ های شادی شبانه در آن برگزار شده و می تواند هر بیننده ای با هر رده سنی را به خود جذب کند.

رستوران های دهکده دنیای دبی:قرار گرفتن رستوران هایی که هرکدامشان غذای مربوط به یک کشور را سرو می کنند، شاید تجربه ای باشد که در هیچ کجای دنیا، غیر از دهکده دنیای دبی قابل دسترسی نیست.

این ها نگاهی گذرا به امکانات تفریحی دهکده دنیای دبی بود. مسلما پروژه ای با این عظمت از امکانات بیشتری برخوردار است و ما تنها برای صرفه جویی در وقت، به معرفی مختصر این امکانات اشاره کردیم.

غرفه ایران در دهکده دنیای دبی

توصیف تمام غرفه های دهکده دنیای دبی کار بسیار سختی است. به همین علت تنها به معرفی غرفه کشور عزیزمان ایران بسنده می کنیم؛ و امیدواریم در آینده ای نه چندان دور خودتان به این دهکده سفر کنید و سایر غرفه ها را از نزدیک ببینید.

غرفه ایران در دهکده دنیای دبی، یکی از زیباترین و باشکوه ترین غرفه هاست. شاید دیدنی مینیاتور بازسازی تخت جمشید در دهکده دنیای دبی برایتان جالب باشد. اما لازم است بدانید که ورودی غرفه ایران با ماکت بزرگ و طلایی رنگی از تخت جمشید، طراحی شده است. همچنین بر سردر این قسمت، نشان شاهنشاهی ایران در زمان هخامنشیان و ساسانیان را می توانید ببینید.

در داخل غرفه ایران نیز، فضاهای زیادی با الهام از سبک معماری سنتی ایران و با استفاده از کاشی کاری، آجرهای سفید و کرِمی و سایر نشانه های معماری اصیل ایران ساخته شده است. به طورکلی می توان گفت فضای داخلی غرفه ایران شباهت بسیار زیادی به مکان های باستانی کشورمان دارد.

بدون شک، غرفه ایران در دهکده دنیای دبی یکی از زیباترین غرفه هاست. غیرممکن است که ایرانی باشید و بعد از بازدید از دهکده دنیای دبی و دیدنی غرفه ایران، احساس غرور و افتخار نکنید.

غرفه ایران از نظر ظاهری تفاوت زیادی با سایر غرفه ها دارد و برای تمام قسمت های داخلی آن زحمت زیادی کشیده شده است. دکور داخلی این غرفه، زیبایی و جلوه منحصر به فرد آن نسبت به سایر غرفه ها، آن قدر مجذوب کننده است که می تواند چشم هر دنیاگردی را مجذوب خود سازد.

یکی دیگر از بناهای تاریخی ایران که در دهکده دنیای دبی بازسازی شده، ساختمانی شبیه به شمس العماره در کاخ گلستان است. در این غرفه، مغازه های متعددی وجود دارند که غذاهای ایرانی، صنایع دستی، محصولات کشاوزری مثل پسته و زعفران، خواکی های اصیل ایرانی مثل فالوده بستنی، باقالی، لبو و پشمک، را به معرض نمایش و فروش گذاشته اند؛ و توانسته اند طرفداران زیادی را برای خود دست وپا کنند.

همچنین جالب است بدانید که یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین کالاها در غرفه ایران، فرش دستباف ایرانی است.

دهکده دنیای دبی کجاست؟

اگر با تور دبی سفر کنید، احتمالا بازدید از این فستیوال هم در لیست برنامه سفرتان خواهد بود. اما اگر مایلید به صورت شخصی و باخرید بلیط چارتریا سیستمی هواپیما به دبی سفر کنید، ممکن است ندانید که راه های دسترسی به دهکده دنیای دبی چیست.

دسترسی به دهکده دنیای دبی اصلا کار سختی نیست؛ فقط کافی است که نام این دهکده را به راننده تاکسی های دبی بگویید تا شما را جلوی این دهکده پیاده کنند. همچنین خطوط اتوبوسرانی 102، 103 و 104 دبی که به ترتیب از ایستگاه های رشیدیه، یونیون و الغوباییا حرکت می کنند، دسترسی شما را به دهکده دنیای دبی آسان می سازند.

جالب است بدانید که هیچ کدام از خطوط مترو دبی، از نزدیک این پارک هم عبور نمی کنند. چراکه این دهکده در سال 2005 برای همواره از شهر دبی خارج شد؛ تا بنای دائمی برای آن ساخته شود و از حالت نمایشگاه به یک شهربازی بزرگ تبدیل شود. بر همین اساس امروزه دهکده دنیای دبی در خروجی جاده 37 امارات متحده واقع شده است. همچنین نقشه دهکده دنیای دبی نیز با یک جستجوی ساده اینترنتی قابل دسترسی است.

یکی دیگر از راه های بازدید از دهکده دنیای دبی، تورهای دنیاگردی است که از خود دبی به سمت این دهکده حرکت می کنند و خدماتی مثل خرید بلیط و ترانسفر را در اختیار دنیاگردان می گذارند. قیمت تور دهکده دنیای دبی، چیزی نزدیک به 800 هزار تومان (130 هزارتومان هزینه ورودی 660 هزارتومان و هزینه ترانسفر رفت وبرگشت) برآورد می شود. البته این رقم با توجه به نوسانات ارز در ایران، همواره در حال تغییر است.

در عین حال، با یک جستجو در اینترنت، می توانید به تصاویر دهکده دنیای دبی، دسترسی داشته باشید. اما متاسفانه در حال حاضر، هیچ سایتی امکان تور مجازی دهکده دنیای دبی را فراهم نکرده است. با این حال تعداد زیادی فیلم از دهکده دنیای دبی در فضای اینترنت موجود است که می تواند تجربه ای نزدیک تر به تجربه واقعی بازدید از این جاذبه دنیاگردی را برای شما فراهم کند.

سخن پایانی

اگر بخواهیم با نگاهی کلان به این پروژه نگاه کنیم، قطعا قرارگیری فرهنگ های مختلف در یک محیط اتفاق خوبی است؛ که موجب نزدیکی فرهنگ ها و مردم متعلق به آن فرهنگ، به یکدیگر می شود.

اما در نگاه دنیاگردی، دهکده دنیای دبی، فرصتی را به وجود آورده که علاقه مندان بتوانند تصویر کوچکی از فرهنگ کشورهای مختلف را در کنار یکدیگر ببینند، با آن ها آشنا شوند و با جاذبه های دنیاگردی کشورهای مختلف عکس بگیرند.

قطعا چنین تجربه ای، در هیچ کجای دنیا به غیر از دهکده دنیای دبی فراهم نیست؛ که بتوانید از معابد معروف تایلند تا برج ساعت لندن و برج آزادی آمریکا را در یک مکان ببینید و فرصت ماجراجویی در آن ها را داشته باشید.

اگر به سفر و آشنایی با فرهنگ های مختلف علاقه مندید، بهتر است سفر به دهکده دنیای دبی را در صدر لیست سفرهای خود قرار دهید.

منبع: کجارو
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 2017

به "دهکده دنیای دبی؛ دور دنیا در چند ساعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهکده دنیای دبی؛ دور دنیا در چند ساعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید