بازگشت هیجان به تاتامی، پورشیب: برای کسب سهمیه شبانه روز کوشش می کنم

به گزارش سفر به کانادا، کاپیتان تیم ملی کاراته ایران گفت: خوشبختانه فدراسیون جهانی تاریخ جدید مسابقات را اعلام نموده و حالا این فرصت به من داده شده تا برای کسب سهمیه شبانه روز کوشش کنم.

بازگشت هیجان به تاتامی، پورشیب: برای کسب سهمیه شبانه روز کوشش می کنم

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری سفر به کانادا، سال گذشته بیماری کرونا زندگی همه مردم جهان را تحت تاثیر خود قرار داد و به دنبال آن ورزش در سراسر جهان تعطیل شد. این در حالی بود که خیلی از رشته های ورزشی در جهت کسب سهمیه المپیک بودند اما با تعطیلی ورزش در کل جهان روبرو شدند و به همین خاطر مسابقات گزینشی المپیک در حالت تعلیق ماند.

در رشته کاراته ملی پوشان در کوشش برای کسب سهمیه های المپیک بودند و در مسابقات مختلف حضور پیدا می کردند. فدراسیون جهانی این رشته به گمان اینکه این ویروس مهمان چند روز است و به زودی از بین می رود اقدام به انتشار لیست سهمیه های المپیک به وسیله سیستم رنکینگ کرد؛ اما ویروس کرونا سخت تر از این حرفها بود و به این راحتی از بین نرفت تا جایی که کمیته بین المللی المپیک در نهایت تصمیم گرفت برای نخستین بار در تاریخ ورزش جهان المپیک را یک سال به تعویق بیاندازند.

کاراته ایران پس از حضور در رقابت های سنگین و فشرده در دو سال گذشته پیروز به کسب دو سهمیه در بخش مردان و دو سهمیه در بخش بانوان شد. بهمن عسگری در وزن وزن 75- کیلوگرم، سجاد گنج زاده در وزن 75+ کیلوگرم ،سارا بهمنیار در وزن 55 کیلوگرم و حمیده عباسعلی در وزن 61 کیلوگرم جواز حضور در بازی های المپیک را به دست آوردند. حمیده عباسعلی و بهمن عسگری با توجه به امتیازاتی که به دست آورده اند، رنکینگ نخستین وزن خود محسوب می شوند، بنابراین می توانند با خیال راحت برای المپیک توکیو آماده شوند و احتیاج به حضور در مسابقات پیش رو هم ندارند. عباسعلی در جریان مسابقات اتریش دچار آسیب دیدگی شد و بلافاصله راهی هانوفر آلمان شد تا در آن کشور تحت مداوا قرار بگیرد. عباسعلی از ناحیه رباط صلیبی دچار آسیب دیدگی شده بود و به همین خاطر تحت عمل جراحی نهاده شد. تعویق المپیک در شرایط فعلی عباسعلی به سود او شد چراکه با خیال راحت می تواند دوره نقاهت خود را طی کند. بهمن عسگری هم اگرچه دچار مصدومیت نیست اما با توجه به امتیازهایی که دارد می تواند با خیال راحت و به دور از فشار برای میدان المپیک حاضر گردد.

سارا بهمنیار دیگر ملی پوش المپیکی ما در وزن 55 کیلوگرم پیروز به کسب سهمیه المپیک شد بهمنیار به عنوان نفر دوم وزن 50 کیلوگرم سهمیه خود را قطعی کرد و در حال حاضر نماینده از کشور اتریش یکی از حریفان جدی محسوب می گردد. بهمنیار باید در مسابقات مراکش عملکرد قابل قبولی را نشان بدهد.

اما با تصمیم جدید فدراسیون جهانی کاراته برای رقابت های کسب سهمیه المپیک، کاراته بانوان ایران یک شانس کسب سهمیه دیگر را دارد تا تعداد کل سهمیه های کسب شده ایران به وسیله رنکینگ به عدد پنج برسد؛ ضمن اینکه ذبیح الله پورشیب کاپیتان کشورمان که از المپیک جامانده بود می تواند برای کسب سهمیه المپیک در مبارزه با سجاد گنج زاده یک شانس داشته باشد. طبق اعلام قبلی فدراسیون جهانی کاراته ، سجاد گنج زاده با امتیازات 8062.5 در وزن 84 کیلوگرم سهمیه گرفت و پورشیب با امتیاز به 9225 از رسیدن به المپیک بازماند. هم اکنون فدراسیون جهانی کاراته برنامه جدید مسابقات لغو شده به دلیل شیوع ویروس کرونا را اعلام نمود و حالا دوئل دو ملی پوش ایران از سر گرفته خواهد شد

ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی کشورمان در کوران مسابقات و یک قدمی کسب سهمیه المپیک بود اما به دلیل آغاز بیماری کرونا نتوانست در مسابقات کاراته وان مراکش روی تاتامی برود و حالا دوباره او این شانس را پیدا نموده تا برای کسب سهمیه المپیک توکیو مانند گذشته در مسابقات مختلف به میدان برود.

ذبیح الله پورشیب در تبادل نظر با خبرنگار سفر به کانادا درباره تصمیم فدراسیون جهانی کاراته در مورد برگزاری رقابت ها گفت: از شنیدن این خبر بسیار شاد شدم من در یک قدمی کسب سهمیه المپیک بودم، اما به خاطر شیوع بیماری کرونا این فرصت را از دست دادم و حالا امیدوارم با تصمیم جدید فدراسیون جهانی کاراته در مسابقات با آمادگی کامل حضور پیدا کنم و مانند گذشته افتخارات خوبی برسم .

وی گفت: متاسفانه فدراسیون جهانی کاراته خیلی زود تصمیم به خاتمه مسابقات گرفت. آن ها فکر می کردند ویروس کرونا خیلی زود از بین میرود و به همین خاطر تصمیم گرفتند خاتمه مسابقات را اعلام نمایند و از طبق رنکینگ نفراتی که امتیاز بالایی دارند به عنوان المپین اعلام نمایند اما زمانی که کمیته بین المللی المپیک بازی ها تصمیم گرفت بازی ها ر ا یک سال به تعویق بیاندازد و حتی رقابت های قهرمانی جهان هم لغو شد تصمیم آن ها هم برگشت.

کاپیتان تیم ملی کاراته گفت: برای کسب سهمیه المپیک تمام کوشش خود را به کار می گیرم و بر روی توانایی و قابلیت های خود متمرکز می کنم. من در وزن 84 کیلوگرم رنکینگ دوم را دارم و با برگزاری رقابت های کاراته وان مراکش و در صورت کسب مدال و همچنین مسابقات قهرمانی اروپا که اهمیت زیادی برای ما دارد در صورت کسب مدال میتوانم جواز حضور در المپیک را به دست بیاورم.

4057/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1144

به "بازگشت هیجان به تاتامی، پورشیب: برای کسب سهمیه شبانه روز کوشش می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت هیجان به تاتامی، پورشیب: برای کسب سهمیه شبانه روز کوشش می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید