بازگشت آرامش به کشتی ایران، تجربه گران سرمربی تیم کشتی دوباره تکرار نشد

به گزارش سفر به کانادا، پس از چند روز حاشیه در ورزش اول کشور، پذیرش تدوین چرخه انتخابی تیم ملی از سوی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد به نوعی بازگشت آرامش به کشتی بود.

بازگشت آرامش به کشتی ایران، تجربه گران سرمربی تیم کشتی دوباره تکرار نشد

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری خبرنگاران، پس از تصویب چرخه انتخابی تیم ملی و حواشی که در ورزش اول کشور به وجود آمد هفته گذشته در جلسه مربوط به چرخه انتخابی تیم ملی حواشی از کشتی دور شد و شرایط به حالت عادی برگشت.

پس از اینکه علیرضا دبیر در نشست خبری خود سرمربی تیم ملی کشتی آزاد را مورد انتقاد شدید قرار داد و از رفتار محمدی گلایه کرد اینطور به نظر می آمد که دیر یا زود سرمربی تیم ملی قرار است تغییر کند. چرخه انتخابی تیم ملی یکی از موضوع موضوع های چالش برانگیز این روزهای کشتی بود؛ البته این چرخه هنوز به مرحله اجرا گذاشته نشده است و قرار بود در ابتدا در رده نوجوانان و برای حضور در پیکارهای جهانی سال 2020 در مجارستان به صورت آزمایشی اجرا شود، اما با شروع ویروس کرونا و لغو تمامی مسابقات جهانی و از جمله تعویق یک ساله المپیک اجرای این چرخه به تأخیر افتاد و بر همین اساس قرار است برای شناخت نفرات تیم ملی در بازی های المپیک توکیو که به سال 2021 موکول شود این چرخه برگزار شود.

مهم ترین چالش رئیس فدراسیون کشتی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در چرخه انتخابی بر سر اختیارات مربیان تیم های ملی بود. به این معنی که سرمربی تیم ملی کشتی آزاد اعتقاد داشت که با تدوین چرخه انتخابی تیم ملی سرمربیان در سال منتهی به المپیک اختیاری ندارند و این موضوع می تواند به کشتی ضربه وارد کند. هرچند که علیرضا دبیر در نشست خبری به صراحت گفت که دیکتاتور نیست و انتظار داشت تا همه در کنار هم برای پیشرفت و توسعه کشتی تصمیم بگیرند و نه اینکه سرمربی تیم ملی جلسه مربوط به چرخه انتخابی تیم ملی را باحالت قهر ترک کند. دبیر همچنین غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد را تهدید به قطع همکاری کرد و گفت اگر محمدی از رفتار خود صرف نظر نکند مجبور هستیم با او قطع همکاری کنیم. این حواشی در حالی به وجود آمد که خیلی از اهالی کشتی تصور می کردند، چرخه انتخابی تیم ملی موردپسند محمد بنا قرار نمی گیرد و او سر ناسازگاری برمی دارد؛ اما دقیقاً تمام تصورات برعکس شد و آقای خاص کشتی که همیشه تصمیم گیرنده نهایی بود با تدوین چرخه انتخابی موافقت کرد. البته رئیس فدراسیون کشتی هم این اطمینان خاطر را به محمد بنا داد که چرخه تدوین انتخابی تیم ملی بر اساس همان روشی خواهد بود که او سال ها در کشتی فرنگی پیاده کرده است.

بدون شک چرخه انتخابی تیم ملی تا وارد فاز اجرا نشود نقاط قوت و ضعف آن به خوبی تعیین نمی شود و اجرای آن در سال منتهی به المپیک یک آزمون جدی برای رئیس جوان فدراسیون کشتی خواهد بود.

پس از چند روز حواشی در ورزش اول کشور هفته گذشته خبر ادامه همکاری غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد مطرح شد و محسن کاوه مدیر تیم های ملی کشتی آزاد هم این موضوع را تأیید کرد. او همچنین تأکید کرد که برخی آتش بیار معرکه شده اند و این موضوع را به بزرگ نمایی کردند به زودی بند و تبصره جدیدی با نظر سرمربیان تیم های ملی به چرخه انتخابی اضافه می شود و در روزهای آینده برای پیشرفت و توسعه کشتی برنامه ریزی خواهیم کرد.

خبر ادامه همکاری غلامرضا محمدی در تیم ملی کشتی آزاد در واقع یک نوع تمکین از چرخه انتخابی تیم ملی و آتش بس از سوی محمدی بود که در سال المپیک هدایت تیم ملی کشتی آزاد را بر عهده گرفته است و قطعاً دوست ندارد این جایگاه را به این زودی از دست بدهد.

او در آستانه بازی های المپیک 2012 لندن از هدایت تیم ملی کشتی آزاد کنار رفت و این موضوع تجربه گرانی برای او محسوب می شد و همین خاطر دوست نداشت بار دیگر تجربه تلخ گذشته تکرار شود. به همین خاطر تعامل را بر جدال بر سر چرخه انتخابی ترجیح داد و حالا قرار است فدراسیون کشتی با رهبری رئیس جوان خود چرخه انتخابی تیم ملی را با جدیت تمام پیگیری کند.

البته این روزها بحث لغو بازی های المپیک هم به میان آمده است و رئیس کمیته بین المللی المپیک در صحبت های خود به صراحت اعلام کرده ممکن است المپیک در سال 2021 هم برگزار نشود. به همین خاطر فعلاً نمی توان در مورد برگزاری این رقابت ها با اطمینان صحبت کرد.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1056

به "بازگشت آرامش به کشتی ایران، تجربه گران سرمربی تیم کشتی دوباره تکرار نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت آرامش به کشتی ایران، تجربه گران سرمربی تیم کشتی دوباره تکرار نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید