بازگشایی امامزادگان استان تهران از امروز، ضریح ها همچنان بسته است

به گزارش سفر به کانادا، امامزادگان استان تهران که پس از شیوع کرونا از اواخر سال گذشته تعطیل شده بود، از امروز با اعمال محدودیت زمانی و رعایت پروتکل های بهداشتی به روی زائران باز شد.

بازگشایی امامزادگان استان تهران از امروز، ضریح ها همچنان بسته است

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه فرهنگی سفر به کانادا، امامزادگان استان تهران که به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا اواخر سال گذشته تعطیل شده بودند، امروز به روی زائران باز شدند.

با تصمیم ستاد مبارزه با کرونا درباره بازگشایی اماکن مذهبی و امامزادگان، محوطه و شبستان آستان های مقدس استان تهران پس از بیش از دو ماه تعطیلی، در روزهای گذشته ضدعفونی شد و از امروز با رعایت پروتکل های بهداشتی، زائران می توانند به این اماکن مقدس مشرف شوند.

البته همچنان بخش ضریح امامزادگان نیز بسته است و امکان برپایی نمازهای جماعت و همچنین تجمع وجود ندارد. علاوه بر این، زمان حضور زائران محدود است و افراد از ساعت 9 صبح تا 12 و پس از آن از ساعت 15 تا 19 می توانند در محوطه و شبستان آستان های مقدس حضور یابند.

داشتن ماسک و دستکش و همچنین همراه داشتن مهر و تسبیح و چادر شخصی برای بانوان نیز از الزامات حضور در آستان های مقدس استان تهران است که زائران باید برای تشرف به آن توجه نمایند.

البته بعضی از امامزادگان استان تهران همزمان با روز عید فطر بازگشایی شده و اقدام به برپایی نماز عیدفطر کردند، اما از امروز تمام امامزادگان به صورت رسمی به روی زائران شدند.

هنوز درباره بازگشایی درهای منتهی به ضریح امامزادگان تصمیم گیری نشده است. همچنین درهای حرم امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) همزمان با روز عید سعید فطر به روی زائران باز شد والبته در این اماکن مقدس نیز محدودیت تشرف به ضریح اعمال می گردد و درهای منتهی به ضریح بسته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1079

به "بازگشایی امامزادگان استان تهران از امروز، ضریح ها همچنان بسته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی امامزادگان استان تهران از امروز، ضریح ها همچنان بسته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید