امکان خریدهای خُرد سیمان در بورس کالا

به گزارش مجله سفر به کانادا، به گزارش خبرنگاران، علیرضا ناصرپور درباره عرضه گواهی سپرده سیمان در بورس کالا اضافه کرد: عرضه سیمان از خردادماه در بازار فیزیکی بورس کالا شروع شده است و معاملات سیمان به صورت عمده صورت می گیرد.

امکان خریدهای خُرد سیمان در بورس کالا

وی ادامه داد: برای اینکه خریداران خرد هم بتوانند دسترسی مناسبی برای خرید سیمان در بورس کالا داشته باشند، گواهی سپرده سیمان تا خاتمه شهریورماه راه اندازی می گردد.

وی اضافه کرد: قیمت ها در گواهی سپرده سیمان تابع بازار فیزیکی است و خریداران خرد که احتیاج به خرید در تناژ پایین تر دارند می توانند به وسیله گواهی سپرده اقدام به خرید نمایند.

ناصر پور با اشاره به اینکه تقاضا برای خرید خرد سیمان در بورس کالا وجود دارد بیان نمود: بسیاری از شرکت های سیمانی استقبال خوبی از عرضه خرد سیمان در بورس کالا کردند و درخواست پذیرش انبار دادند و به محض پذیرش انبار از سمت بورس کالا، امکان ارائه گواهی سپرده کالایی فراهم می گردد.

وی ادامه داد: الزامی به عرضه سیمان خرد به وسیله شرکت های سیمانی وجود ندارد و شرکت ها بر اساس تمایل خود اقدام به عرضه سیمان به صورت خرد می نمایند.

معاون توسعه بازار و مطالعات مالی بورس کالا با بیان اینکه محدودیتی در عرضه خرد سیمان در بورس کالا وجود ندارد توضیح داد: اندازه عرضه سیمان در گواهی سپرده کالایی حداقل 10 تن در نظر گرفته شده است، اما شرکت ها با توجه به محدودیت های خود از نظر تحویل و حمل و نقل می توانند عرضه را کم یا زیاد نمایند.

معاون توسعه بازار و مطالعات مالی بورس کالا گفت: پیش بینی می گردد 30 درصد حجم معاملات سیمان به وسیله گواهی سپرده کالایی انجام گردد.

منبع: صداوسیما

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1828

به "امکان خریدهای خُرد سیمان در بورس کالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان خریدهای خُرد سیمان در بورس کالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید