اعتصاب سراسری زندگی را در یونان مختل کرد

به گزارش سفر به کانادا، خبرنگاران: تعطیلی شبکه تلویزیونی ای آر تی دولتی یونان از سوی این کشور باعث شد تمام نهادهای عمومی کشور یونان به حالت تعطیل در آید وکارکنان بخش خدمات عمومی یونان دست از کار کشیدند.

اعتصاب سراسری زندگی را در یونان مختل کرد

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به کانادا به نقل از الحیات ؛ اتوبوس ها و قطارهای مترو و ترامواهای عمومی و دیگر مراکز خدمات رسانی عمومی کشور یونان امروز به طور کامل دست از کار کشیدند.

مردم یونان به خاطر آن چه مرگ یک باره شبکه دولتی یونان نامیدند ، خواهان انتها دادن دولت یونان به اقدامات مربوط به ریاضت اقتصادی در این کشور شدند چرا که به گفته آنها چنین تصمیم های نا بهنگامی می تواند از سوی دولت برای تمام مراکز عمومی یونان صادر گردد و از این طریق دولتی ها نا کارآمدی برنامه های اقتصادی خود را بخواهند با بی کار کردن کارکنان جبران نمایند.

لازم به ذکر است کارکنان اخراج شده شبکه دولتی ای آر تی یونان به منظور ایستادگی در برابر تصمیم مقامات یونانی تصمیم گرفتند به وسیله سیستم آنالوگ برنامه های این شبکه را پخش نمایند وهمچنین بخشی از کارکنان اخراجی شبکه تعطیل شده ای آر تی اکنون به وسیله پایگاه های اینترنتی درحال پخش برنامه های این شبکه هستند.

به گفته مقامات دولتی یونان تصمیم دولت برای توقیف فعالیت شبکه ای آر تی که 75 سال از عمرش می گذرد یک تصمیم مؤقت است و در صورت حل مشکل اقتصادی یونان این شبکه مجدداً فعالیتش را از سر خواهد گرفت اما مردم یونان معتقدند باید منتظر تدابیر بسیار شدیدتری از سوی دولت برای جبران کاستی های نظام حاکم باشند.

از سوی دیگر ویودورا چسابودیمور نویسنده برنامه های شبکه ای ار تی یونان که به مدت 15 سال در این شبکه سابقه فعالیت دارد می گوید؛ انتظار نداریم دولت برای ما کاری انجام دهد چرا که طی دو روز گذشته کسی به ما مراجعه نکرده و در مورد آینده کاری ما و حقوق خود چیزی نگفته است.

قرار است طی دو روز آینده در صورتی که دولت یونان به وضع کارکنان شبکه ای ار تی رسیدگی نکند در مقابل ساختمان سابق این شبکه تحصن نمایند ودرصورت به نتیجه نرسیدن آنها تظاهرات ضد دولتی کارکنان این شبکه به اتفاق دیگر بیکاران یونانی شروع گردد.

به گفته کارکنان سابق شبکه ای آر تی بعید به نظر می رسد دیگر کارکنان بی کار شده دولت برای همبستکی با کارمندان ای ار تی درتظاهرات آینده ملحق شوند وتظاهرات نمایند چرا که در زمان تظاهرات سراسری یونان کارکنان این شبکه واکنشی درقبال بی کاری مردم نداشتند.

لازم به ذکر است دو روز قبل شبکه ای آر تی یونان که 2600 کارمند داشت به دستور دولت پخش برنامه هایش را به دلیل هزینه های بالایی که این شبکه برای دولت درپی داشته از فعالیت متوقف شد و قرار است تنها بخشی کوچک از این کارکنان در شبکه کوچکتری که تنها 1200 کارمند خواهد داشت جذب شوند.

منبع: تسنیم
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 341

به "اعتصاب سراسری زندگی را در یونان مختل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتصاب سراسری زندگی را در یونان مختل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید