اصرار اینستاگرام به فراوری نسخه بچه ها

به گزارش مجله سفر به کانادا، تهران (پانا) - اینطور که به نظر می رسد، مدیرعامل اینستاگرام تمایل دارد نسخه ای از این اپلیکیشن برای بچه ها نیز طراحی گردد چرا که ظاهرا این شبکه اجتماعی پرطرفدار در شکل کنونی خود تاثیر خوبی روی این بخش از جامعه ندارد.

اصرار اینستاگرام به فراوری نسخه بچه ها

به گزارش آخرین خبر، اینطور که به نظر می رسد، مدیرعامل اینستاگرام تمایل دارد نسخه ای از این اپلیکیشن برای بچه ها نیز طراحی شود چرا که ظاهرا این شبکه اجتماعی پرطرفدار در شکل کنونی خود تاثیر خوبی روی این بخش از جامعه ندارد.

همانطور که می دانید، در اینستاگرام انواع و اقسام محتوا به نمایش در می آید و طبیعتا تمام این محتوا برای افراد مختلف مناسب نیستند. در نتیجه مسئله ای که بوجود می آید این است که افراد مختلف، خصوصا آن دسته ای که سن پایینی دارند، با محتوایی گاها غیراخلاقی و نامناسب با سن شان روبرو می شوند و همین موضوع باعث می شود مشکلاتی جبران ناپذیر بوجود بیاید.

ظاهرا تمام آنچه که زیر نظر فیسبوک یا بهتر است بگوییم فیسبوک سابق و متای کنونی اداره می شود، دوران سختی را می گذراند. اینستاگرام هم یکی از این نمونه هاست که با توجه به اسناد لو رفته که اولین بار به وسیله وال استریت ژورنال هم منتشر شده بود، اپلیکیشن مناسبی برای همه نیست.

نکته جالب اینجاست که فیسبوک یا همان متا، خودش یک سری تحقیقات انجام داد و متوجه شد که اینستاگرام روی دخترهای نوجوان تاثیر منفی دارد. اما چیزی که خیلی باعث نگرانی شده این است که فیسبوک نتایج این تحقیقات را پنهان کرد و قصد نداشت آن را به نمایش بگذارد و بدتر از آن، کوشش کرد آن را نادیده بگیرد این در حالی است که شاید در بعضی مواقع، نادیده گرفتن چنین مواردی اصلا کار درستی نباشد و واقعا هم نیست.

این یک نمونه مثال از عدم توجه شرکت آمریکایی به امنیت کاربرانش است. آن دسته از افرادی که تصور می نمایند امنیت صرفا به لو نرفتن اطلاعات برمی شود، باید این نکته را هم در نظر بگیرند که گاهی اوقات اپلیکیشنی که از آن استفاده می نمایند باید متناسب با سن آن ها باشد در غیر این صورت باید آن را برای امنیت این افراد ناامن توصیف کرد.

اما ماجرا به اینجا ختم نمی شود. متا (فیسبوک سابق) در کشورهایی غیر از ایالات متحده آمریکا، نظارت کمتری بر محتوا و نحوه استفاده از اینستاگرام دارد. به همین دلیل انواع و اقسام سوءاستفاده ها از این شبکه اجتماعی بزرگ و پرطرفدار صورت می گیرد بدون اینکه هیچگونه قانونی وجود داشته باشد تا جلوی این اتفاقات را بگیرد.

اینستاگرام برای بچه ها

اوایل سال 2021، خبری منتشر شد مبنی براینکه شرکت آمریکایی روی طراحی نسخه بچه ها این اپلیکیشن کار می نماید. البته این پروژه بعدا متوقف شد چرا که اسنادی که در بالا به آن اشاره نمودیم لو رفت و تعیین شد فیسبوک دارد یک چیزی را پنهان می نماید. حالا در مصاحبه ای با واشنگتن پست، آدام موسری، مدیرعامل اینستاگرام گفت که طراحی نسخه بچه ها این اپلیکیشن کار درستی است که باید انجام شود.

در حال حاضر ساخت حساب کاربری اینستاگرام برای افرادی که کمتر از 13 سال سن دارند ممنوع است اما می دانیم که به راحتی می توان این قانون را دور زد. خود موسری هم به این موضوع اشاره نمود که تشخیص سن کاربران بسیار سخت است چرا که کاربر خودش انتخاب می نماید چه سنی دارد و می دانیم که این روزها افرادی که 10 تا 12 سال سن دارند یا حتی کمتر، آشنایی زیادی با این موارد دارند و می توانند به راحتی محدودیت های اینستاگرام را دور بزنند. مگر اینکه از سویی دیگر دچار محدودیت شوند. اگر این اتفاق رخ ندهد، بچه ها به راحتی می توانند سیستم رو گول بزنند و حساب کاربری خود را ایجاد نمایند.

به نظر می رسد برترین راهی که فعلا روبروی متا قرار گرفته است تا بتواند از ورود بچه ها 12 ساله یا کمتر به اینستاگرام جلوگیری کند یا اینکه بتواند بعد از ورود، حساب کاربری آن ها را مسدود کند این است که درون کامنت هایی که برایشان ارسال می شود، به وسیله هوش مصنوعی در پی پیغام های 12 سالگی مبارک باشد. باور این مسئله که باید از چنین راهی در پی افراد زیر 13 سال گشت بسیار سخت است چرا که متا حالا هم اطلاعات زیادی در رابطه با کاربران خود دارد که برای تبلیغات شخصی سازی شده از آن ها استفاده می نماید.

موسری معتقد است طراحی یک اپلیکیشن اینستاگرام مخصوص بچه ها این اجازه را به والدین می دهد که کنترل بهتری روی بچه ها خود داشته باشند تا بدین ترتیب آن ها در معرض محتواهایی که مناسب سن شان نیست قرار نگیرند. مدیرعامل فیسبوک می گوید که آن ها باید در زمینه تشخیص سن کاربران عملکرد بهتری داشته باشند تا جایی که عملکرد آن ها در این بخش در حد سیستم عامل باشد و نه فقط در سطح خود اپلیکیشن. حال پرسشی که پیش می آید این است که چه بچه های می پذیرند وارد اپلیکیشن مخصوص بچه ها اینستاگرام بشوند؟

اگرچه ایده تشخیص سن کاربر در سطح سیستم عامل ایده بدی نیست اما توجیهات دیگری که موسری در این رابطه عنوان نمود اصلا منطقی و قابل قبول نیستند. با این حال گذر زمان تعیین می نماید که تا چه مقدار ثروت و سود بیشتر برای افرادی مثل موسری از امنیت کاربران اهمیت بیشتری دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1905

به "اصرار اینستاگرام به فراوری نسخه بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصرار اینستاگرام به فراوری نسخه بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید