اتصال سوئیچ کارت های بانکی ایران و ویتنام در آینده نزدیک

به گزارش سفر به کانادا، رئیس کل بانک مرکزی گفت در جریان مذاکرات با مقامات ویتنامی پیشنهاد اتصال سوئیچ کارت های بانکی بین دو کشور مطرح شد که بانک مرکزی ویتنام از این پیشنهاد استقبال کرد و پیش بینی می گردد در آینده ای نزدیک، این موضوع محقق گردد.

اتصال سوئیچ کارت های بانکی ایران و ویتنام در آینده نزدیک

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، ولی اله سیف که در سفر رییس جمهوری به جنوب شرق آسیا حضور دارد،گفت: سطح روابط مالی و تجاری ایران و ویتنام تا پنج برابر افزایش می یابد و به رقم دو میلیارد دلار می رسد.

وی اضافه نمود: در مذاکرات روسای جمهوری ایران و ویتنام، موضوع برقراری ارتباطات مناسب بانکی اهمیت ویژه ای داشت چرا که ظرفیت همکاری مالی بین ایران و ویتنام بسیار بالاست اما به دلیل عدم وجود ارتباطات بانکی تا به حال به سطح مورد نظر نرسیده است. بر همین مبنا پیش بینی شد همزمان با ارتقای روابط بانکی، سطح فعلی ارتباطات تجاری و مالی تا پنج برابر افزایش یابد و حداقل به رقم دو میلیارد دلار برسد.

رییس کل بانک مرکزی، پیش احتیاج تحقق این هدف را ایجاد کانال های ارتباطی بانکی دانست و اضافه نمود: قبلا تفاهم نامه ای در سطح معاونان بانک مرکزی دو کشور امضا شده بود که در مذاکرات اخیر بر لزوم عملیاتی شدن آن یادداشت تفاهم تاکید شد. یکی از مفاد اصلی آن تفاهم نامه، ایجاد حساب مشترک بین دو بانک مرکزی برای تسویه سریعتر مبادلات تجاری ایران و ویتنام است تا فعالان مالی دو کشور بتوانند به سهولت و با سرعت عمل بیشتری ماحصل واردات و صادرات را تسویه نمایند.

سیف از حمایت قطعی دو بانک مرکزی در برقراری ارتباط بین بانکهای تجاری دو کشور اطلاع داد و گفت: در کنار موضوع ایجاد حساب مشترک، بحث برقراری ارتباط بانک های تجاری پیش بینی شد که مقرر شد بانک مرکزی ایران و ویتنام از برقراری روابط کارگزاری بین بانک های تجاری حمایت نمایند.

وی اضافه نمود: پیشنهاد اتصال سوئیچ کارت های بانکی بین دو کشور نیز در جریات مذاکرات مطرح شد که بانک مرکزی ویتنام از این پیشنهاد استقبال کرد و پیش بینی می گردد در آینده ای نزدیک، این موضوع محقق گردد. عملیاتی شدن این اتصال، نقش موثری بر توسعه صنعت توریسم دو کشور و افزایش مبادلات گردشگری خواهد داشت.

رییس کل بانک مرکزی همچنین گفت: در مورد ایجاد یک بانک مشترک ایرانی - ویتنامی با سرمایه گذاری مشترک، گفت وگو و مقرر شد برای ضمانت اجرایی تفاهم های اجرا شده، نسبت به تشکیل کمیته مشترک بانکی ایران - ویتنام اقدام شده و به صورت دوره ای و هر سال یک بار، نشست این کمیته برگزار گردد. بر همین اساس نخستین جلسه حداکثر ظرف سه ماه آینده به میزبانی بانک مرکزی ایران برگزار می گردد و درباره تحقق مذاکرات و عملیاتی شدن تفاهم های اجرا شده، رایزنی و اقدام خواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 379

به "اتصال سوئیچ کارت های بانکی ایران و ویتنام در آینده نزدیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال سوئیچ کارت های بانکی ایران و ویتنام در آینده نزدیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید