کمیته طبیعت گردی در استان فارس تشکیل شد

به گزارش سفر به کانادا، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس امروز شنبه 21 تیرماه 1399 از برگزاری کمیته طبیعت گردی این استان با موضوع توسعه پایدار گردشگری با رویکرد حفظ محیط زیست و منابع طبیعی در سالن جلسات اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اطلاع داد.

کمیته طبیعت گردی در استان فارس تشکیل شد

به گزارش سفر به کانادا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس، سید موید محسن نژاد امروز 21 تیرماه 1399 اظهار کرد: استان فارس به واسطه تنوع اقلیمی و آب و هوایی به استانی چهار فصل تبدیل شده است که علاوه بر دارا بودن نزدیک به 3هزار اثر تاریخی ثبت شده در فهرست ثبت ملی، دارای جاذبه های طبیعی متنوعی است که هر یک از جاذبه ها در نوع خود بی نظیر است.

او با اشاره به 11 اثر ثبت جهانی در استان فارس افزود: پتانسل مناطق طبیعی آبشارها و چشمه های موجود در فارس دارای ویژگی های متفاوتی با استان های دیگر است که برخی از این مناطق حتی قابلیت ثبت در فهرست جهانی را نیز دارند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: در جلسه کمیته طبیعت گردی موضوعاتی از قبیل تعریف مسیرهای طبیعت گردی به تفکیک شهرستان ها، ظرفیت سنجی و امکان سنجی مناطق طبیعی و برنامه ریزی برای تطبیق میزان بازدید متناسب با ظرفیت آن مناطق، سامان دهی تورهای طبیعت گردی آنالیز و مصوب شد.

محسن نژاد افزود: جلسات این کمیته هر سه ماه یک بار برگزار و به تناسب دستور جلسات از نهادها، ارگان ها و تشکل های مرتبط برای حضور در جلسه دعوت خواهد شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1143

به "کمیته طبیعت گردی در استان فارس تشکیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته طبیعت گردی در استان فارس تشکیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید