کشور بلورهای شفاف یخی ، جاذبه های گردشگری کانادا

به گزارش سفر به کانادا، کشور کانادا در قارۀ آمریکای شمالی از جمله کشورهایی است که گردشگران زیادی علاقه مند به حضور در آن می باشند. وجود شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری کانادا سبب شده است که همه ساله هزاران هزار گردشگر از سرتا سر دنیا به این کشور مدرن سفر کنند تا هم از زیبایی های دیدنی های کانادا بازدید به عمل آورند و هم با دنیای مدرنیته ارتباط برقرار کنند. قابلیت های گردشگری این شهر را به راحتی نمی توان نادیده گرفت. اما لازمۀ یک سفر خوب شناخت جاذبه های گردشگری هر منطقه ایست. سفر به کانادا نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. پس ما را در مجله گردشگری خبرنگاران همراهی کنید تا جاهای دیدنی کانادا را بهتر بشناسید.

کشور بلورهای شفاف یخی ، جاذبه های گردشگری کانادا

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

پرآوازه ترین آبشار دنیا، شاخص ترین جاذبه طبیعی کشور کانادا، آبشار نیاگارا

محال است کسی پای در کشور کانادا بگذارد و به بازدید از آبشار پرآوازۀ نیاگارا نرود. این آبشار که در مرز مشترک بین ایالت متحده آمریکا و کانادا واقع شده است، مهم ترین آبشار طبیعت این منطقه در بین سه آبشار دیگر نیز می باشد. آمار گردشگرانی که به نیت بازدید از این آبشار وارد کانادا می شوند، بالغ بر دو میلیون نفر می باشد. اگر چه در طول روز و در فصول گرم سال، به دلیل گرمای هوای این منطقه، گردشگران کمتری در اطراف نیاگارا رویت می شوند اما این باعث نمی شود که آنان از تماشای نیاگارا در شب خود را محروم سازند و تنها به دلیل گرمای حاکم قید تماشای این آبشار پر قدرت را بزنند. مسئولین حفاظت از نیاگارا وقتی که این استقبال و اشتیاق گردشگران را دیدند تصمیم گرفتند که با نصب نورافکن و تجهیزاتی دیگر این تصمیم را عملیاتی نمایند. این آبشار پر قدرت علاوه بر زیبایی های طبیعی و جذابی که دارد، نیروی برق مورد احتیاج بسیاری از شهرهای کانادا را نیز مهیا می نماید. این آبشار اما در فصول سرد سال، به دلیل شرایط جوی نیمه یخ زده می شود و این ساختار باعث کاهش فراوری انرژی نیز می شود اما زیبایی هایی را خلق می نماید که مثل و مانندی ندارد.

دریاچۀ واترتن، دریاچه ای که زیر نظر یونسکو می باشد

در مرز بین دو منطقه به نام های آلبرتای جنوبی در کشور کانادا و مونتانای در ایالت متحدۀ آمریکا، دریاچه ای کوهستانی از جذاب ترین دیدنی های کانادا قابل رویت است که واترتن نام دارد. این دریاچه که در قلب پارک ملی واترتن جایی گرفته است. واترتن را می توان زیباترین و چشم نواز ترین دریاچۀ دنیا و از جاذبه های گردشگری کانادا معرفی کرد. زیبایی این دریاچه به حدی است که یونسکو بر روی آن دست گذاشته است و به صورت ویژه تحت حفاظت قرار داده است تا از هرگونه آسیبی مصون بماند. این نهاد نظارتی، برای گردشگران امکاناتی را فراهم آورده است که تا بازدید از این جاذبه را دلچسب تر نماید. وجود کشتی های تاریخی در این دریاچه سفر را سهل تر نموده است و بر شیرینی هایش افزوده است. در محوطۀ اطراف دریاچۀ واترتن گونه های گیاهی متعددی نیز یافت می شود و وجود این پوشش گیاهی سبب شده که زمین شناسان بیش از گروه های دیگر مایل به بازدید از این منطقه باشند. اگر شما هم می خواید جزوه گردشگران این دریاچه باشید و ضمن بهره مندی از زیبایی های طبیعی یاد شده، مرداب های آب شیرین، جنگل های سوبالپاین، آسپن پارک و چمنزارهای سرسبز را نیز از نظر بگذرانید جاذبه واترتن را از قلم نیاندازید.

چشم نوازترین هتل یخی دنیا، هتل دی گلاسه Hotel de Glace

در بین جاذبه های گردشگری کانادا، جاذبه ای وجود دارد که بی مانندترین سازه یخی دنیا است. هتل یخی دی گلاسه همان هتلی است که قصد داریم در این لحظه به شما معرفی کنیم. این بنا که از تکه های یخ شفاف آینه مانند تشکیل شده است در نزدیکی شهر کبک قرار گرفته است. شما در دی گلاسه نه تنها دیواره های یخی که اشیاء یخی را نیز می توانید مشاهده کنید. لیوان های یخی، مبل ها و میز های یخی، نور پخش کن های یخی تنها گوشه ای از اشیاء خاص این هتل می باشد. اگر چه محیط دی گلاسه بسیار سرد است و وسایل گرمایشی در آن یافت نمی شود، اما کارکنان هتل با قرار دادن کیسۀ خواب در اختیار گردشگران، سعی در تلطیف هوای داخل هتل را دارند. برای بازدید از این هتل لازم نیست که حتماً شب را در آنجا صبح کنید. شما می توانید با خرید بلیط، از مجمسمه ها و اشیاء درون هتل بازدید به عمل آورید و جزو میلیون ها گردشگری باشید که به این مکان پای گذاشته اند.

شهر بنف کشور کانادا، جاذبه ای در میانۀ پارک ملی

یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی کانادا، شهر بنف می باشد. این شهر که در میانۀ یک پارک ملی واقع شده است و دارای محیطی کوهستانی می باشد. اگرچه این شهر از نظر وسعت، شهری کوچک به شمار می آید اما دارای اماکن تفریحی و دیدنی بسیاری می باشد. دوچرخه سواری، اسکی، کوهنوردی و صخره پیمایی تنها بخشی از تفریحات موجود در شهر بنف است که هواداران زیادی نیز دارد. در کنار دیدنی های کانادا و جاذبه های تفریحی در شهر بنف و هم چنین جاذبه های طبیعی، امکانات رفاهی و تجاری این شهر گردشگران را بیشتر سر ذوق می آورد. وجود پاساژها، مغازه ها، رستوران ها و موزه های متعدد در این شهر زمینه ساز یک گشت و گذار متنوع شده است. گشت و گذاری که از قدم زدن در خیابان تاریخی بنف با معماری بی نظیرش آغاز می شود و به تماشای غروب آفتاب در کوهستان ختم می شود. به همین خاطر است که بنف شهری دلنشین است و گردشگران بدون هیچ درنگی به سویش حرکت می نمایند.

کوه پر رمز و راز آزگارد در کشور کانادا

درون پارک ملی Auyuittuq کوهی وجود دارد که گفته می شود از برج های دو قلویی با ارتفاع 2015 متری ساخته شده است. این کوه که آزگارد نام دارد یکی از خاص ترین و شاخص ترین جاذبه های گردشگری کانادا به شمار می آید. این کوه که نام خود را از افسانه های باورنکردنی اسکاندیناویایی وام گرفته است پر رمز و راز نیز می باشد به طوری که حرف و حدیث های زیادی را پیرامون آن می توان شنید. به عنوان مثال گفته می شود که: این کوه مقر پادشاهی خدایان آلپ بوده است. این سخنان که بیشتر بر پایۀ باورها و افسانه های یونان باستان است سبب گشته که گردشگران برای بازدید از این کوه مشتاق تر شوند. هر چند که دسترسی به این مکان کمی سخت می باشد و به دلیل کم بودن امکانات رفاهی نظیر کمپ، زیاد باب طبق خیلی ها نیست اما ماجراجویان اساسی اشتیاق خود را حفظ می نمایند. و این اشتیاق منجر می شود که آنان به محض ورود به این منطقه با زیبایی های طبیعی بی نهایتی رو به رو شوند. کوه های سر به فلک کشیده با پوشش گیاهی خیره نماینده ای که دارد چون معجونی تمام سختی ها به یک باره از تن گردشگران خارج می نماید. شما این فرصت را دارید که به محض ورود به کشور کانادا در تورهای 10 تا 16 روزه دیدنی های کانادا ثبت نام کنید و با این تورها از مناطق Pangnirtung و Iqaluit به سوی این پارک ملی حرکت کنید و وجب به وجب کوه آزگارد را وارسی نمایید.

نهر هافنر کریک Haffner Cree در پارک ملی Kootenay

یکی دیگر از جاهای دیدنی کانادا چون آهنربا گردشگران و علی الخصوص عکاسان را به سوی خود جذب می نماید، نهر هافنر کریک در پارک ملی کوتنای است. این جاذبۀ شگفت انگیز، پر است از اتفاق های هیجان انگیز که روح ماجراجوی گردشگران را به وجود می آورد. یکی از این تجربه های دلنشین صخره نوردی در دل این نهر است. چرا که دیواره های این نهر بکر، از صخره ها و سنگ های عظیمی تشکیل شده است که بستر ساز این رویداد هستند. کمی آن طرف تر از این صخره ها، ستون های یخی و استالاکتیتهای بزرگ نیز به چشم می خورد که بر زیبایی جاذبۀ هافنر کریک افزوده است. با همۀ این توضیحات اگر مایل هستید که یک تفریح زمستانی تمام عیار و هیجان انگیز را تجربه کنید بازدید از این جاذبه را حتماً در خاطر داشته باشید و در لیست بازدید از دیدنی های کانادا بگنجانید.

شهر زیبای کبک و محله ای جذاب به نام پتیت شامپلین Petit-Champlain

یکی از شهرهای کشور کانادا که ارزش چندین ساعت وقت گذاشتن برای گشت و گذار را دارد شهر کبک می باشد. این شهر لقب عروس زمستانی را از آن خود نموده است چرا که در فصل زمستان، قسمت قسمت این شهر با برف و یخ آزین بندی شده است. در میانۀ این شهر زیبا، محله ای موجود است که از سایر محله های دیگر خوش منظره تر است. این محله که پتیت شامپلین نام دارد، پوشیده از سنگ فرش هایی است که خیابان ها را مفروش نموده اند و دیواره هایی دارد که نقاشی های بی نظیری در آن جلوه گر است. همه این ها را در کنار زیبایی های معماری و تاریخی شهر تصور کنید تا به اوج زیبایی این جاذبه پی ببرید. جاذبه ای که ضمن ارزش فرهنگی، معماری و تاریخی، ارزش تجاری نیز دارد. چرا که در این محله، خیابان های زیادی را می توانید بیابید که بورس فروش محصولات متعددی هستند. شما می توانید در خیابان pedestrian این محله از جذاب ترین جاهای دیدنی کانادا قدم بزنید و از پله های بسیار خطرناک آن بالا بروید. گفته می شود که ساخت این پله ها به سال 1635 باز می شود. همین تاریخ به خوبی نشان می دهد که این شهر از چه پیشینه ای برخوردار است و بر ادعای تاریخی بودن این شهر صحنه می گذارد.

مجموعۀ غارهای یخی در کشور کانادا

همان طور که تا اینجا مرتباً گفته شد، وجود برف در جای جای کشور کاناداست. همین برف و یخ و سرما سبب شده است که این کشور نسبت به سایر کشورها شاخص باشد و از نظر گردشگری به درجه ای بی رغیب برسد. بیشتر جاذبه های گردشگری کانادا از یخ و برف تشکیل شده اند و یا یخ و برف در به وجود آمدنش دخیل بوده است. از جملۀ این جاذبه ها، شکاف یخی Booming با یخ های شفاف و کریستال مانندش است که یکی از همین جاذبه های چشم نواز می باشد. این غار با محیط آکوستیک اش دارای مسیری دسترسی ناهمواری می باشد، اما کوه نوردان حرفه ای می توانند به میهمانی این جاذبۀ بلورین بروند. دربارۀ این غار نکته ای دیگر نیز وجود دارد و آن هم این است که در تمام طول سال پوشیده از یخ و برف است و محدودیتی از این نظر ندارد.

شهر سنت جونز کانادا، شهری با رنگ های چشم نواز

سنت جونز از جاهای دیدنی کانادا در استان نیوفاندلند از جمله شهرهایی است که به راحتی نمی توان نظیری برایش پیدا کرد و علت خاص شدن این شهر، رنگ های رقصانی است که زیبایی های شهر را دو چندان نموده است. این شهر از جمله معدود شهرهای مناطق سردسیر است که خانه هایی با رنگ های روشن و چشم نواز دارد. گفته می شود که این تنوع رنگی برخواسته از فرهنگ و سبک زندگی خاص مردمان این شهر می باشد. فرهنگی که در آن نشاط حرف اول و آخر را می زند. شما می توانید در خیابان ها قدم بگذارید و گالری هایی زیبا از مناظر شهری را تماشا کنید یا موزه های پر زرق و برق از زیباترین جاهای دیدنی کانادا را بازید کنید. شاید هر کسی برای سفر به سنت جونز دلیل خود را داشته باشد. دلایلی چون طبیعت بکر و زیبا، تفریحات متنوع (نظیر اسکی، بازدید از حیات وحش و پارک جانورشناسی، بازدید از مناطق پرورش گونه های گیاهی نادر، رفتن به پیست های مسابقات، بازدید از پیپی پارک Pippy Park که بزرگ ترین پارک شهری دنیا است و ...) و یا بازدید از پارک ویکتوریایی بنرمن Bannerman Park از دیدنی های کانادا با استخر شنای مجلل اش و زمین بیس بال عریض و طویل اش و یا رویدادهای جشنواره ای. بازدید از این شهر و این جاذبه هر دلیلی که داشته باشد حتماً لذت بخش و دلنشین است، شک نکنید.

موراین، دریاچه ای در میانۀ پارک ملی شهر بنف کشور کانادا Moraine

آخرین جاذبه های گردشگری کانادا که در این نوشتار به شما معرفی می شود دریاچه است. این دریاچۀ فیروزه ای رنگ که در پارک ملی بنف از دیدنی های کانادا قرار گرفته است، چنان شگفت انگیز و بی همتاست که در لیست برترین دریاچه های دنیا و جاهای دیدنی کانادا، صدر نشین شده است. هم زیبایی طبیعی این جاذبه و هم امکانات تفریحی و رفاهی در نظر گرفته شده برای این مجموعه انگیزه ای را ایجاد نموده که اشتیاق را در گردشگران افزون ساخته است. کایاک سواری، قایق سواری، پیاده روی و کوه نوردی از جمله همین تفریحات و سرگرمی هاست. گردشگران این فرصت را دارند که در تیم های گردشگری عضو شوند و این موارد راتجربه نمایند و یا حتی خود به صورت انفرادی به تجربه هایی این چنینی دست بزنند.

سخن آخر

جاهای دیدنی کانادا و خیلی بیشتر از آنچه که تاکنون یاد شده است، جاذبه های کشور برف و سرما، کانادا را تشکیل داده اند. جاذبه هایی که مختص این اقلیم آب و هوایی خاص می باشند. به کشور بلورهای شفاف یخی یعنی کانادا بروید و از دیدنی های کانادا و خیره نمایندۀ آن لذت ببرید. مطمئن هستیم که از سفر به چنین مکانی پشیمان نمی شوید.

منبع: همگردی
انتشار: 6 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 304

به "کشور بلورهای شفاف یخی ، جاذبه های گردشگری کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشور بلورهای شفاف یخی ، جاذبه های گردشگری کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید