کرمان، بگوویچ: هواداران گل گهر چیزی را می خواهند که ما می خواهیم، تراکتور بازیکن 13 میلیاردی دارد ما بازیکن 90 هزار دلاری!

به گزارش مجله سفر به کانادا، سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان امتیاز مثبت تیمش در مقطع زمانی فعلی را حمایت تماشاگران دانست و گفت که خواسته آنها یکی است.

کرمان، بگوویچ: هواداران گل گهر چیزی را می خواهند که ما می خواهیم، تراکتور بازیکن 13 میلیاردی دارد ما بازیکن 90 هزار دلاری!

به گزارش خبرنگاران از سیرجان، وینکو بگوویچ پس از شکست یک بر صفر تیمش مقابل نفت مسجدسلیمان ضمن بیان این مطلب گفت: از هوادارانی که از تیم ما در بازی امروز تا دقیقه آخر حمایت کردند، تشکر می کنم. امتیاز مثبت این بود که با وجود نتایجی که گرفتیم، هواداران از تیم ما حمایت می کنند.

وی افزود: ما با تیمی بازی کردیم که در پنج بازی گذشته فقط دو گل دریافت کرده است. در نیمه اول چند موقعیت گلزنی داشتیم و در نیمه دوم هم همین طور بود. یک اشتباه از دفاع چپ مان باعث شد که گل بخوریم. تمام فضاهایی که در آنالیزمان انجام داده بودیم و در نظر گرفته بودیم را می دانستیم و می توانستیم به تیم نفت ضربه بزنیم، اما گاهی شانس هم باید همراه شما باشد. من به عنوان سرمربی چه کاری باید انجام بدهم وقتی موقعیت ها گل نمی شود؟ به دفاع چپ مان بارها و بارها گفتم توپ را به جلو ارسال کند، اما وقتی در یک سوم دفاعی خودمان پا به توپ می شود، سرمربی باید چه کار کند؟ بارها از روی نیمکت فریاد زدم که بزن زیر توپ، بزن زیر توپ، اما این کار را انجام نداد.

سرمربی تیم فوتبال گل گهر درباره مسائل تیمش در سیستم دفاعی و اشتباهاتی که انجام می دهند، گفت: ما زمانی که توپ را در اختیار داریم باید حمله کنیم و زمانی که توپ نداریم، باید دفاع کنیم. درست می گویید که ما اشتباهاتی داشتیم و همین اشتباهات به ما ضربه زده است، اما در فوتبال شما نیاز دارید که شانس همراه تان باشد. بازیکنان ما بهتر شده اند، اما متأسفانه تمرکز آنها هنوز کامل نشده است که تا سرانجام بازی تمرکز داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: باید با آنها بیشتر از این کار کرد. فراموش نکنیم که وقتی ما فصل گذشته خوب دفاع می کردیم، خوب هم حمله می کردیم و گل می زدیم. اولین هدف گل نخوردن، باید گل زدن باشد. گفتم که تیم تارتار به خوبی کار کرد و در پنج بازی گذشته فقط دو گل دریافت کرده اند. ما هم باید خوب کار کنیم. اشتباهاتی که منجر به گل صنعت نفت و تراکتور شد، اشتباهات فردی خودمان بود، اما باید رو به جلو حرکت کرد، گذشته را فراموش کرد و از آنها درس گرفت تا شرایط بهتر شود.

بگوویچ درباره اینکه با وجود اشتباهات زیاد مدافعان تیمش آیا می تواند امیدواری بدهد که شرایط تیم گل گهر درست بشود یا اینکه نمی تواند با این شرایط ادامه بدهد، گفت: قبلاً گفته ام بازهم می گویم که لیگ برتر سخت است. ما سعی می کنیم فوتبال خوبی از خودمان به نمایش بگذاریم. درست می گویید که مدافعان ما تمرکز صد درصدی نداشتند و باید روی آنها کار کرد و من مطمئنم این نقص درست می شود. مطمئنم که درست می شود و آنهایی که فصل گذشته هم ما را دنبال می کردند، دیدند در مقطعی از فصل ما دچار مشکل شدیم و هفت هشت بازی شکست خوردیم، اما برگشتیم و شرایط بهتر شد. ما، تمام بازیکنان، کادرفنی و مدیریتی باشگاه مطمئن هستیم که می توانیم این تیم را در لیگ برتر حفظ کنیم و در لیگ ماندنی شویم.

وی با اشاره به اعتراض هواداران به نتایج این تیم گفت: همه جای دنیا همین است و متأسفانه نتایج تیم باعث اعتراض هواداران می شود. آنها حق دارند و چیزی را می خواهند که ما هم می خواهیم. باید نتیجه بگیریم و من هواداران را درک می کنم. مطمئن باشید تا زمانی که من سرمربی گل گهر هستم سعی خواهیم کرد که نتایج خوبی بگیریم و شرایط را تغییر بدهیم. بار دیگر باید از هوادارانی که امروز از ما حمایت کردند، تشکر کنم.

سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان درباره اینکه آیا از تابارز برزیلی که از کشور بولیوی به گل گهر آمده است رضایت دارد یا نه، گفت: بگذارید واقعیت را به شما بگویم. وقتی شما بازیکن خارجی می گیرید، هیچ راهی جز اینکه فیلم بازی های او را ببینید، وجود ندارد. بازی های قبلی او را که در بولیوی دیدیم، نظر من و کادرفنی این بود که او می تواند خوب گلزنی کند و 16 گل هم در لیگ بولیوی به ثمر رسانده بود. به همین دلیل این بازیکن را جذب کردیم، اما واقعیت این است که تا به حال از او راضی نبوده ام. البته این درباره سایر بازیکنان خارجی که در ایران بازی می کند، صدق کرده و زمان می برد که با تیم و شرایط وفق پیدا کنند. ما بازهم صبر می کنیم، اما از طرفی آنقدر هم توانایی مالی نداریم، مانند سایر تیم ها به بازیکنان خارجی پول بدهیم.

بگوویچ ادامه داد: طبق شنیده های ما فورچونه، مهاجم خارجی تراکتور حدود 13 میلیارد قیمت دارد و شما نباید در کنار این بازیکنان، از بازیکنی که 80، 90 هزار دلار قیمت دارد، انتظار معجره داشته باشید. البته ما مشکل دیگری هم داشتیم که به فدراسیون فوتبال هم خواهم گفت. اینکه وقتی از لیگ دسته اول به لیگ برتر آمدیم، فقط هشت بازیکن لیگ رجحان می توانستیم جذب کنیم و مجبور بودیم برای تجربه بیشتر، بازیکن خارجی هم بگیریم. از طرفی فقط 18 بازیکن در هر بازی می توانیم داشته باشیم. این ایراد فدراسیون فوتبال است که با این قانون از جذب بازیکنان باکیفیت داخلی جلوگیری می کند و همین باعث می شود بازیکنان بی کیفیت خارجی هم وارد فوتبال ایران شوند. این قانون باید تصحیح شود.

وی در خصوص استراحت دادن به برخی از بازیکنان اصلی اش در این بازی گفت: ما برنامه داشتیم و پنج روز دیگر مقابل استقلال در تهران بازی داریم. تصمیم گرفتیم و برنامه داشتیم به برخی بازیکنانی که در بازی قبلی به صورت کامل یا 60، 70 دقیقه بازی کردند استراحت بدهیم تا بازیکنان دیگر هم بازی کنند. حتی پیش بینی کرده بودیم بازی به 120 دقیقه هم بکشد و به همین دلیل با برنامه قبلی ترکیب را چیدیم. از همین رو زبیدی و بایرامی را در 10 دقیقه سرانجامی به زمین فرستادم تا از خستگی تیم حریف استفاده کند، اما چه کسی پیش بینی می کرد آن اشتباه صورت بگیرد؟

سرمربی تیم فوتبال گل گهر درباره نحوه جذب تابارز گفت: من صادقانه با شما صحبت می کنم. ما لیست اولیه داشتیم و برای هر پست چند آپشن را در نظر گرفتیم، اما به طور مثال خیلی از بازیکنان ما به تیم های دیگر رفتند. خیلی از این بازیکنان به تیم های سپاهان، پرسپولیس، استقلال، صنعت نفت، فولاد، شهر خودرو و .... رفتند. اولویت های دیگری هم داشتیم که اگر آن لیست اولیه را جذب نکردیم، سراغ لیست بعدی برویم. البته این را بگویم که تمام بازیکنانی که داریم، همه با نظر خودم جذب شده، زیر نظر خودم بودند و هیچکس هم در جذب آنها دخالتی نداشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 509

به "کرمان، بگوویچ: هواداران گل گهر چیزی را می خواهند که ما می خواهیم، تراکتور بازیکن 13 میلیاردی دارد ما بازیکن 90 هزار دلاری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمان، بگوویچ: هواداران گل گهر چیزی را می خواهند که ما می خواهیم، تراکتور بازیکن 13 میلیاردی دارد ما بازیکن 90 هزار دلاری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید