هیات گردشگری ایران با دبیرکل سازمان همکاری های شانگهای ملاقات کردند

به گزارش مجله سفر به کانادا، مسلم شجاعی که سرپرستی هیات ایران را برعهده دارد در این نشست ضمن قدردانی از میزبانی استان سین کیانگ و شهر ارومچی در برگزاری اجلاس گردشگری سازمان شانگهای، از این ابتکار به عنوان محور تقویت تعاملات گردشگری کشورهای عضو سازمان شانگهای نام برد.

هیات گردشگری ایران با دبیرکل سازمان همکاری های شانگهای ملاقات کردند

وی به پتانسیل های بازار کشورهای عضو سازمان شانگهای اشاره داشته و تسهیل تردد و معرفی ویژگی های فرهنگی کشورهای عضو را دو عنصر کلیدی در تقویت همکاری ها دانست.

سرپرست دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی معاونت گردشگری، برگزاری این مراسم در استان سین کیانگ را فرصت مغتنمی برای بخش خصوصی دو طرف دانست تا با توجه به زمینه های مشترک فرهنگی و مذهبی، با برقراری ارتباط نزدیک و پیدا کردن کارگزاران متناسب، امکان تردد گردشگران این استان به مقصد ایران را فراهم سازند. این درحالیست که در سال های اخیر هیات مذکور اولین هیات رسمی گردشگری ایران است که در این استان حاضر می گردد.

ژانگ مینگ دبیر کل سازمان شانگهای نیز در این نشست ضمن تشریح تاریخچه شکل گیری اجلاس گردشگری و بعلاوه اهداف و برنامه های نشست، این اجلاس را زمینه ساز همکاری متقابل و شناخت بهتر کشورهای عضو برای توسعه گردشگری در منطقه دانست.

وی نگاه بلندمدت سازمان شانگهای را تبادل گردشگران دوردست در بین کشورهای عضو این سازمان بیان نمود.

گفتنی است از طرف سازمان شانگهای سال 2023 به عنوان سال گردشگری نامگذاری و به میزبانی شهر ارومچی کشور چین در حال برگزاری است و این برنامه تا روز یکشنبه آینده ادامه خواهد داشت.

بعلاوه مراسم اصلی و پنل های تخصصی نیز امروز (آدینه سوم آذر ماه)، برگزار خواهد شد که نمایندگان ایران به ایراد سخنرانی می پردازند.

منبع: گردشبان
انتشار: 3 آذر 1402 بروزرسانی: 3 آذر 1402 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 2327

به "هیات گردشگری ایران با دبیرکل سازمان همکاری های شانگهای ملاقات کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیات گردشگری ایران با دبیرکل سازمان همکاری های شانگهای ملاقات کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید