فناوری آژانس فضایی اروپا برای بازرسی بدنی در زمان شیوع کرونا

به گزارش سفر به کانادا، شرکت سازنده این فناوری یک شرکت انگلیسی است که توانسته این فناوری را تجاری سازی نموده و در اختیار حدود 200 سازمان یا اداره قرار دهد.

فناوری آژانس فضایی اروپا برای بازرسی بدنی در زمان شیوع کرونا

با ما سفر کنید و با تور اروپا قیمت از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از تکنا، در زمان شیوع ویروس کرونا فناوری جدید منسوب به آژانس فضایی اروپا در بسیاری از سازمان ها و شرکت ها مورد استفاده نهاده شد که توانست بسیاری از مسائل بازرسی بدنی از راه دور را حل نماید.

شیوع ویروس کرونا در یک سال اخیر باعث تحول در عملیات بازرسی بدنی در اداراتی مانند گمرک و یا فرودگاه ها شده است. فناوری آژانس فضایی اروپا به نام تراهرتز کنش پذیر سازمان ها را قادر می سازد تا از اشیای مخفی شده در زیر لباس افراد آگاه شوند. یکی از کاربران این فناوری اداره گمرک و محافظت مرزی آمریکا است که از آن برای حفاظت از مرزهای آمریکا استفاده می نماید.

در این فناوری بدون احتیاج به اتاق های ویژه تنها به وسیله یک ردیاب می توان شخص را بازرسی بدنی کرد. همچنین هیچ اشعه ای نیز در این فناوری به کار گرفته نمی گردد. زیرا تنها به آنالیز کنش پذیر و پرتو تراهرتز و واکنش آن نسبت به هر چیز گرم از جمله بدن انسان می پردازد.

شرکت سازنده این فناوری یک شرکت انگلیسی است که توانسته این فناوری را تجاری سازی نموده و در اختیار حدود 200 سازمان یا اداره قرار دهد. از جمله مشتریان این فناوری اداره گمرک و محافظت مرزی آمریکا، بسیاری از فرودگاه های سراسر دنیا و همچنین متروی شهر لس آنجلس است. در بعضی شرکت های عظیم توزیع و یا صنایع تدارکات و زنجیره تامین نیز با استفاده از این فناوری می توان بازرسی بدنی را بدون استفاده از ردیاب های قابل حمل انجام داد. یکی دیگر از کاربران این فناوری شرکت سونی است که روزانه از همه کارمندان خود توسط این فناوری بازرسی بدنی به عمل می آورد. این فناوری می تواند از فاصله 3 متری اشیای کوچک فلزی و غیرفلزی، لوح های فشرده، تلفن همراه و حتی درایوهای USB را نیز شناسایی کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1445

به "فناوری آژانس فضایی اروپا برای بازرسی بدنی در زمان شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری آژانس فضایی اروپا برای بازرسی بدنی در زمان شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید