فروشگاهی در چین راستا تردد اختصاصی عابرین پیاده خیره به اسمارت فون ساخت

به گزارش سفر به کانادا، فروشگاه Bairui Plaza در شهر شی ان چین یک جهت تردد اختصاصی برای افرادی که دارند راه می روند اما به صفحه نمایش اسمارت فون شان خیره هستند؛ ساخته تا دیگران مجبور به ایستادن پشت سرشان نباشند.

فروشگاهی در چین راستا تردد اختصاصی عابرین پیاده خیره به اسمارت فون ساخت

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

این جهت ترددی عابران پیاده که با رنگ متفاوتی از بقیه جهت متهی به این فروشگاه مجزا می گردد؛ به افرادی یاری می نماید که نمی توانند سرشان را از توی صفحه نمایش گوشی بیرون بیاورند و در حال تماشای یک بازی و فیلم یا تایپ در توییتر و اینستاگرام هستند.

شهرداری شهر شی ان سعی نموده با نوشته و رنگ و فضاسازی متفاوتی؛ توجه عابران پیاده را به این موضوع جلب کند که نباید در حین پیاده روی از گوشی تلفن همراه هم بهره ببرید و اگر چنین قصدی دارید؛ باید در جهت ویژه حرکت کنید.

در شهرها و مکان های زیادی از کشور چین جهت ترددی ویژه ای برای افرادی موسوم به heads-down tribe (قبیله سر به پایین) یا همان اسمارت فون بازها ساخته شده است.

این حرکت تنها یاری به حال این افراد نیست و از بسیاری حوادث ناگوار برای دیگران مانند تصادف، افتادن در چاله، خراب کردن وسایل و غیره جلوگیری می نماید. همین طور؛ باعث اسایش افرادی است که دایم پشت سر این اسمارت فون بازها گرفتار می شوند و نمی توانند به جهت خود ادامه بدهند.

در کشور چین؛ گزارش های زیادی پیرامون حواس پرتی افراد در حین پیاده روی یا عبور از خیابان دریافت شده است که غالبا منجر به آسیب های جسمی و از دست رفتن سلامتی شان می گردد.

در سال 2014، یک خیابان در جنوب غربی شهر چونگینگ به دو بخش تقسیم شد و فقط در یک طرف آن امکان استفاده از اسمارت فون حین راه رفتن وجود داشت. در چین، برخلاف پیاده روی برای استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی جرایم سنگینی در نظر گرفته شده است.

راه حلی پیش گیرانه یا تشدیدکننده؟

بعضی از کاربران اینترنتی و شبکه های اجتماعی چین به این مسئله که چنین خطوط و جهت ترددی می تواند افراد heads-down tribe را محافظت کند؛ تردید داشتند.

بعضی کاربران اینترنتی چینی اعتقاد دارند چنین خط کشی هایی تنها می تواند احتمال استفاده از تلفن همراه در میان عابرین را افزایش دهد و حتا باعث ایجاد مزاحمت خودشان با یکدیگر گردد.

همین طور، بعضی کاربران اعتراض کردند چرا باید برای افراد heads-down tribe جهت ویژه ای طراحی گردد که مخصوص افراد معلول یا کم بینا است. چرا این قشر از جامعه باید مستثنا شوند؟

سخن گوی شهر شی ان درباره این جهت تردد اختصاصی به رسانه ها گفته است:

ما حامی عابرین پیاده استفاده کننده از اسمارت فون نیستیم ولی نمی توانیم رفتارشان را کنترل کنیم و مانع بروز حادثه شویم. شما مجاز نیستید در حالی که پیاده روی می کنید؛ به صفحه نمایش گوشی تان هم نگاه کنید.

سازمان بهداشت جهانی می گوید هر ساله نزدیک به 68 هزار عابر پیاده در چین کشته می شوند. این آمار کمی بیشتر از یک چهارم 260 هزار نفری است که سالانه در حوادث جاده ای کشته می شوند.

منبع: + و +

منبع: یک پزشک
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 473

به "فروشگاهی در چین راستا تردد اختصاصی عابرین پیاده خیره به اسمارت فون ساخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروشگاهی در چین راستا تردد اختصاصی عابرین پیاده خیره به اسمارت فون ساخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید