سفر 3 روزه به بانکوک

به گزارش سفر به کانادا، بانکوک، پایتخت کشور تایلند، بیشترین گردشگران را به خود اختصاص داده است. سفر به بانکوک را با برنامه سفر خبرنگاران به لحظاتی به یاد ماندنی تبدیل کنید.

سفر 3 روزه به بانکوک

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

تایلند، از مهم ترین مقاصد گردشگری جنوب شرق آسیا است که مقصدی نسبتا ارزان محسوب می شود. دیدنی های بسیار زیادی در شهر بانکوک قرار دارند.

بانکوک، پایتخت کشور تایلند، بیشترین تعداد توریست را در مقایسه با شهرهای دنیا دارد. نام کامل بانکوک در کتاب رکوردهای گینس به عنوان طولانی ترین نام یک مکان ثبت شده است.

قطعا بازدید از همه دیدنی های بانکوک در فرصت کوتاه سفر به این کشور ممکن نیست. در این برنامه سفر کوشش نموده ایم برای هر یک از روزهای اقامت شما در بانکوک، برنامه ای شامل بازدید از دیدنی های این شهر که نزدیک به یکدیگر هستند ارائه دهیم. همراه برنامه سفر به بانکوک باشید.

روز اول | روز دوم | روز سوم

روز اول

جهتهای روز اول

سر و صدای زیاد، جمعیت بالا، جنب و جوش، هیجان، مکان های تاریخی، سنت و مدرنیته را می توان از ویژگی های بانکوک دانست. برنامه روز اول در بانکوک را با گشتی در بخش تاریخی و قدیمی بانکوک شروع کنید.

معبد وات ساکت (Wat Saket)

 • متوسط زمان بازدید: 1 ساعت
 • ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 09:00 الی 17:00

اولین توقف شما برای بازدید از معبد وات ساکت خواهد بود. این معبد طلایی رنگ روی تپه ای واقع شده است که برای رسیدن به آن ضروری است 300 پله را طی کنید.

موزه ملی بانکوک (National Museam)

 • متوسط زمان بازدید: 1 ساعت
 • ساعات بازدید: همه روزه از 9 صبح تا 4 بعد از ظهر

بعد از بازدید از معبد وات ساکت، می توانید به موزه ملی تایلند بروید. فاصله این موزه از معبد، 2/7 کیلومتر است. می توانید از جهت phra sumen با تاکسی و در ترافیک معمول، 9 دقیقه ای به این موزه برسید. یا از اتوبوس های نزدیک به معبد بهره ببرید و بعد از 15 دقیقه به این موزه برسید. در این موزه می توانید تاریخ شهر تایلند را نظاره کنید.

اگر به تاریخ علاقه مند هستید، حتما به این موزه ملی سری بزنید. تا اواسط دهه هفتاد میلادی موزه ملی تنها موزه تایلند به شمار می رفت که دلیل بزرگ بودن مجموعه اش را توجیح می نماید. خوشبختانه، همه نمایشگاه ها توضیحات و تورهای راهنمای انگلیسی دارند، بنابراین با خواندن آن ها و اطلاع از پیش زمینه تاریخی آثار، شگفت زده خواهید شد.

کاخ پادشاهی بانکوک (The Grand Palace)

 • متوسط زمان بازدید: 1 ساعت
 • ساعات بازدید: همه روزه از 08:30 الی 15:30

کاخ پادشاهی بانکوک در سال 1782 ساخته شده و اکنون این مجموعه با یک موزه پذیرای گردشگران است. برای بازدید از این کاخ، می توانید با حدود 15 دقیقه پیاده روی از موزه ملی به اینجا برسید.

بازار امولت (Amulet Market)

 • ساعات بازدید: همه روزه (به جز یکشنبه ها) از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر، یکشنبه ها تعطیل است

بازار امولت در فاصله کوتاهی از کاخ پادشاهی واقع شده است و پیاده می توانید این جهت را در کمتر از 10 دقیقه طی کنید. احتمالا گشت و گذار در این بازار زمان زیادی از شما خواهد گرفت. اگر برنامه سفر خود را از صبح زود شروع نموده باشید، بهتر است در یکی از رستوران های موجود در این بازار ناهار میل کنید و سپس گشت و گذار خود را ادامه دهید.

معبد وات آرون (Wat Arun)

 • متوسط زمان بازدید: 1 ساعت
 • ساعات بازدید: همه روزه از 08:00 الی 17:30

از بازار امولت می توانید با 22 دقیقه پیاده روی یا 11 دقیقه با تاکسی، به معبد وات آرون برسید. وات آرون یکی از معروف ترین معبد های بانکوک است. در این شهر بیش از 400 وات یا معبد وجود دارد.

وات آرون بخشی از مجموعه پیروزی است که قدمت آن به جنگ باستانی بین سیام سابق (نام قدیمی تایلند) و برمه بر می شود.

معبد وات آرون، در غرب رودخانه شائو فرایا واقع شده است. پس از سقوط آیوتایا (پایتخت قدیمی تایلند) به دست برمه ای ها، چیزی جز سنگ و خاکستر باقی نماند. اما ژنرال تاکسین و بازماندگان عهد بستند که تا هنگام طلوع دوباره خورشید رژه نظامی بروند و معبدی در آنجا بنا نمایند.

معنی نام معبد یعنی معبد سپیده دم، به خوبی مفهوم تاریخ نهفته پشت آن را نمایان می نماید. اگر درست قبل از غروب آفتاب از معبد بالا بروید، می توانید چشم اندازی بسیار زیبا مشرف به رودخانه شائوفرایا را مشاهده کنید. فرصت دیدن این مجموعه زیبا را به هیچ وجه از دست ندهید.

روز دوم

جهتهای روز دوم

در روز دوم سفر به بانکوک، از بخش شهر قدیمی و معابد آن دور شده و گشتی در دیگر بخش های بانکوک بزنید. برنامه روز دوم را از کاخ سوان پاکاد شروع کنید.

کاخ سوان پاکاد (Suan Pakkad Palace)

 • ساعات بازدید: همه روزه از 9 صبح تا 4 بعد از ظهر

کاخ سوان پاکاد قبلا اقامتگاه خانواده سلطنتی بوده و اکنون دارای 8 خانه، باغ، استخر و بخش هنری و نفیس است. برای بازدید از این کاخ از پیش برنامه ریزی کنید تا در هنگام باز شدن کاخ بتوانید از آن بازدید کنید و از خلوتی صبح بهره ببرید.

خانه جیم تامپسون

 • ساعات بازدید: همه روزه از 9 صبح تا 4 بعد از ظهر

مقصد بعدی شما در روز دوم، خانه چوبی است که در ساخت آن از هیچ میخی استفاده نشده است. خانه جیم تامپسون اکنون به موزه تبدیل شده است. با استفاده از تاکسی می توانید در 10 دقیقه از کاخ سوان پاکاد به این خانه برسید. همچنین پیاده طی کردن این جهت 23 دقیقه طول می کشد.

موزه مردم شناسی بانکوک

 • ساعات بازدید: چهارشنبه تا یکشنبه از 8 صبح تا 4 بعد از ظهر

موزه مردم شناسی بانکوک به دوران جنگ دنیای دوم برمی شود. این موزه نماهایی از سبک زندگی طبقات متوسط مردم ببانکوک در آن دوران را نشان می دهد. بعد از بازدید از خانه جیم تمپسون، می توانید با استفاده از تاکسی و در 15 دقیقه به این موزه برسید. این جهت با اتوبوس نیز 26 دقیقه طول می کشد.

بنای یادبود شاه راما ششم (King Rama VI Monument)

 • ساعات بازدید: به صورت 24 ساعته و تمام روزهای هفته

در نزدیکی موزه می توانید اتوبوس سوار شوید و 15 دقیقه بعد به این بنای یادبود و پارک کنار آن برسید. همچنین در نزدیکی موزه، تاکسی های هستند که 12 دقیقه ای شما را به بنای یادبود شاه راما می رسانند.

زیارتگاه اراوان (Erawan Shrine بانکوک)

زیارتگاه اراوان به نسبت باقی زیارتگاه های تایلند چندان قدیمی نیست، اما یکی از فعال ترین ها در این گروه است. افراد زیادی از این مکان مقدس بازدید می نمایند. در این مکان رقصنده ها و ارکسترهای سنتی همواره مشغول اجرا هستند. با استفاده از تاکسی 5 دقیقه، با اتوبوس 9 دقیقه و پیاده می توانید در 21 دقیقه، جهت بنای یادبود راما تا زیارتگاه اراوان را طی کنید. ای زیارتگاه اخرین مقصد در برنامه روز دوم سفر به بانکوک است.

روز سوم

جهتهای روز سوم

سومین روز از سفر به بانکوک را به گشتی در مراکز خرید این شهر و خرید سوغاتی اختصاص دهید. بازارهای تایلند حقیقتا دیدنی هستند و می توانید سوغاتی های بسیار خوبی نیز از این مراکز خرید تهیه کنید. حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید، گشت و گذار و تماشای فروشگاه های مختلف بانکوک بسیار لذت بخش است.

بازار شناور تالینگ چان (Taling Chan Floating Market)

 • ساعات بازدید: شنبه و یکشنبه از 8 صبح تا 17
 • متوسط زمان بازدید: 30 دقیقه

بازار تالینگ چان، بازار شناور کوچکی در بانکوک است که محصولات و غذاهای دریایی و غذاهای آماده می فروشد. حتی اگر قصد خرید از این بازار را ندارید، ساعتی را به گشت و گذار در این بازار اختصاص دهید. بازارهای شناور تایلند، از مشهورترین جاذبه های این کشور هستند.

بازار چاتوچاک (Chatuchak Market)

 • ساعات بازدید: چهارشنبه و پنج شنبه از 7:00 تا 18:00، آدینه از 18:00 تا 00:00، شنبه و یکشنبه از 9:00 تا 18:00
 • متوسط زمان بازدید: 2 ساعت

چاتوچاک، بزرگ ترین بازار آخر هفته در تایلند است. این بازار مشهور حدود 15,000 غرفه دارد و روزانه حدود 200 هزار نفر از آن بازدید می نمایند. چاتوچاک یکی از مشهورترین بازارهای خیابانی دنیا است و یکی از پربازدید ترین جاذبه های توریستی بانکوک به شمار می رود.

از تالینگ چان تا بازار چاتوچاک با تاکسی، 29 دقیقه طول می کشد.

بازار پراتونام (Pratunam Market)

 • ساعات بازدید: به صورت 24 ساعته و هروز
 • متوسط زمان بازدید: 1 ساعت

بازار پراتونام یکی از بهترین مراکز خرید باکوک است که از اصلی ترین بازارهای شهر به شمار می آید. بیشتر این بازار را پوشاک تشکیل داده و خیلی از گردشگران، از این بازار دیدن و خرید می نمایند.

بازار پراتونام بزرگ ترین بازار عمده فروشی لباس با قیمت های رقابتی در شهر بانکوک است و همه نوع پوشاکی در آن وجود دارد.

از بازار چاتوچاک تا بازار پراتونام 23 دقیقه با ماشین طول می کشد.

بازار شبانه پات پونگ (Patpong Night Market)

 • ساعات بازدید: شنبه تا پنج شنبه از 18:00 تا 1:00، یکشنبه ها تا ساعت 00:00
 • متوسط زمان بازدید: 1 ساعت

بازار شبانه پات پونگ بانکوک از جالب ترین مراکز خرید در بانکوک است که انواع کالاها و مارک های تقلبی مانند ساعت، پوشاک، کیف و لوازم آرایش، سوغاتی و غیره در آن فروخته می شود. قیمت ها در این بازار بسیار بالا است؛ پیش از خرید تا می توانید چانه بزنید.

فاصله بازار پات پونگ از بازار پراتونام 11 دقیقه با ماشین است.

منبع: کجارو
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 517

به "سفر 3 روزه به بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر 3 روزه به بانکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید