سارکوزی بار دیگر دادگاهی می شود

به گزارش مجله سفر به کانادا، رئیس جمهور پیشین فرانسه این بار برای پرونده ای جدید درباره سوءظن ها در خصوص تأمین مالی غیرقانونی کارزار انتخاباتی خود در 2012 بار دیگر به دادگاه می رود.

سارکوزی بار دیگر دادگاهی می شود

به نقل از خبرگزاری رویترز، نیکولا سارکوزی، رئیس جمهور پیشین فرانسه، این بار برای پرونده موسوم به بیگمالیون در باره سوءظن ها به تأمین مالی غیرقانونی کارزار انتخاباتی این رئیس جمهور پیشین فرانسه در سال 2012، دو هفته پس از نخستین محکومیت، چهارشنبه بار دیگر راهی دادگاه می شود.

این محاکمه که پیش بینی می شود یک ماه به طول انجامد، ممکن است آغاز مناسبی نداشته باشد، زیرا یکی از متهمان اصلی یعنی ژروم لاوریو، معاون سابق ستاد انتخاباتی ریاست جمهوری، به علت مورد کووید-19 در بین یکی از وکلایش، خواهان تعویق دادرسی شده است.

تصمیمی از سوی دادگاه کیفری در آغاز جلسه دادگاه که برای بعدازظهر پیش بینی شده است، گرفته خواهد شد. تعویق یک ماهه محاکمه تا ماه مه درخواست شده است.

به اعتقاد سارکوزی، این فقط یک وقفه کوتاه قضایی خواهد بود. بنا بر اعلام دادسرای پاریس، حزبی که او نامزدش بود یعنی او. ام. پ (اتحاد برای جنبش مردمی، راستگرا) 42 میلیون و 800 هزار یورو یعنی نزدیک به دو برابر بیشتر از سقف هزینه های قانونی (22 میلیون و 500 هزار یورو) برای مبارزات انتخاباتی ناموفق سال 2012 هزینه کرد و این کار را از طریق فاکتورسازی های جعلی شرکت بیگمالیون انجام داده است.

رئیس جمهور پیشین 66 ساله فرانسه که اوایل ماه مارس به جرم فساد فعال و اعمال نفوذ در پرونده موسوم به شنود های پل بیسموت به یک سال زندان قطعی محکوم شد، اگر دوباره مجرم شناخته شود، افق روشنی پیش روی خود نخواهد دید. او برای این حکم درخواست تجدیدنظر داده است.، باشگاه خبرنگارن

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1558

به "سارکوزی بار دیگر دادگاهی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سارکوزی بار دیگر دادگاهی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید