شرایط دریافت ویزای کار چین

به گزارش مجله سفر به کانادا، کشور چین جز آن دسته از مقاصد گردشگری است که افراد بنا به دلایل مختلفی نظیر گردشگری، کاری و تحصیلی به سمت آن سفر می نمایند. اما آنچه که باید بدانید این است که بنابه هر دلیلی به کشور دیگری سفر می کنید می بایست ویزای آن کشور را دریافت کنید. کشور چین هم از این قائده مستثنا نیست و ضروری است که کسانی که می خواهند به منظور کار به این کشور سفر نمایند ویزای آن را دریافت نمایند. ما در این مطلب از مجله گردشگری خبرنگاران می خواهیم درباره ویزای کار چین و چگونگی دریافت آن صحبت کنیم؛ اگر شما جز کسانی هستید که قصد سفر کاری به چین را دارید در ادامه با تور چین همراه باشید.

شرایط دریافت ویزای کار چین

همانطور که در بالا هم گفتیم تمامی افرادی که قصد کار در کشور چین را دارند می بایست که ویزا کاری این کشور را دریافت نمایند. برای دریافت ویزا کار چین یا ویزای نوع Z می بایست که به سفارت چین در این کشور مراجعه نمایید. این نوع ویزا برای کسانی صادر می گردد که قصد اشتغال در چین را دارند. در واقع دولت چین با این کار مجوز اشتغال یا مجوز استخدام برای آن ها را صادر می نماید.

حداکثر مدت اعتبار ویزای کار چین پنج ساله است و دارندگان ویزای Z می بایست ظرف مدت زمان 90 روز پس از این که ویزایشان صادر شد وارد کشور چین شوند و طی 30 روز از زمان ورود در دفتر امنیت عمومی ثبت نام کند.

توجه داشته باشید که ویزای کار چین تنها زمانی برای افرادی خارجی صادر می گردد که کارفرما و متقاضی کار از شرایط خاص اولیه برخوردار باشند. سازمانی که می خواهند شما را به عنوان یک اتباع خارجی بپذیرد می بایست معتبر باشد و همچنین متقاضیان باید الزامات لازم به عنوان یک متخصص خارجی را دارا باشند. بعلاوه، کارفرما باید یک گواهی مبنی بر این که فردی که استخدام نموده با شرایط مورد احتیاج برای کار مطابقت دارد نیز ارائه دهد.

نکته قابل توجه اینکه ویزای کار تنها زمانی صادر می گردد که کارفرما و متقاضی کار از شرایط خاص اولیه برخوردار باشند. برای نمونه، سازمان برای استخدام اتباع خارجی معتبر بوده و متقاضیان باید الزامات لازم به عنوان یک متخصص خارجی را دارا باشند. همچنین، کارفرما باید یک گواهی مبنی بر اینکه جوینده کار با شرایط مورد احتیاج برای کار مطابقت دارد، ارائه دهد.

مدارک لازم برای صدور ویزای کار چین

  • اصل گذرنامه ای که 12 ماه اعتبار داشته باشد به همراه فتوکپی از صفحه اول آن

توجه داشته باشید به دلیل درج ویزا در گذرنامه، ارائه اصل گذرنامه متقاضی الزامی است.

در صورتی که فرد متقاضی یکی از ویزاهای چین را در گذرنامه قدیمی خود داشته باشد، باید به هنگام درخواست ویزا کار گذرنامه قدیمی را نیز ارائه دهد.

  • فرم پر شده درخواست ویزا (این فرم را می توانید از اینترنت پرینت بگیرید و پر کنید.)
  • 2 قطعه عکس 3.3×4.8 جدید متقاضی (حداکثر 6 ماه از عکس نگذشته باشد، همچنین زمینه عکس باید کاملا سفید باشد.).

توجه داشته باشید که صورت فرد متقاضی (بدون کلاه و عینک) باید کاملا در عکس معین باشد.

  • یکی از اسناد زیر

اجازه کار صادر شده از جانب اداره امور اتباع خارجی کشور

مجوز استخدامی خارجی صادر شده توسط وزارت کار و امور اجتماعی

تائیدیه یا مجوز کار فرهنگی که به تاسید مقام های چینی رسیده باشد

مجوز استخدامی صادره توسط وزارت کار و امور اجتماعی

تائیدیه اجازه کار صادر شده توسط اداره امور اتباع خارجی

دعوت نامه همکاری از جانب شرکت ملی نفت کشور مربوطه

مراحل صدور ویزای کار چین

به منظور دریافت ویزای کار چین می بایست متقاضیان شخصا به سفارت این کشور در تهران مراجعه نمایند؛ آنچه ضروری است درباره سفارت چین بدانید این است که احتیاجی به دریافت وقت قبلی ندارید و متقاضیان ویزا می توانند با در دست داشتن مدارک خود به سفارت این کشور مراجعه نمایند و در صورت کامل بودن مدارک ویزا خود را پس از چهار روز دریافت نمایند.

هزینه صدور ویزای کار چین

میزان هزینه ای که برای صدور ویزای کار چین بپردازید به همان اندازه انواع دیگر ویزاهای چینی است. متقاضیان این نوع ویزا باید حداقل 24 ساعت قبل از دریافت ویزا خود، هزینه مورد نظر را پرداخت نمایند.

نکاتی که باید در مورد ویزای کار چین بدانید!

  • به طور معمول کپی دعوت نامه شرکتی که قرار است در آن مشغول به کار شوید قابل قبول است؛ اما با این وجود در صورت لزوم افسر کنسول این کشور امکان دارد که نسخه اصلی دعوت نامه را از شما درخواست کند.
  • در صورت الزام، افسر کنسول امکان دارد که از فرد متقاضی درخواست سایر اسناد حمایتی یا مواد تکمیلی یا مصاحبه با متقاضی را داشته باشد؛ نتیجه درخواست ویزا به تصمیم افسران ویزا بستگی دارد.

اطلاعات سفارت چین در ایران

منبع: الی گشت
انتشار: 29 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 154

به "شرایط دریافت ویزای کار چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دریافت ویزای کار چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید