حمله یک سیاه چاله بزرگ به سمت زمین!، عکس

به گزارش مجله سفر به کانادا، ماموریت ناسا یک سیاهچاله بسیار پرجرم را مشاهده کرده است که جریانی بسیار پرانرژی را مستقیماً به سمت زمین می فرستد. با این حال، هنوز وحشت نکنید. هر چقدر هم که این رویداد کیهانی وحشتناک است، در فاصله بسیار امنی در فاصله حدود 400 میلیون سال نوری از ما قرار گرفته است.

حمله یک سیاه چاله بزرگ به سمت زمین!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، سیاهچاله های پرجرم که فعالانه تغذیه می کنند، از جمله سیاهچاله ای که در دست است، از طریق ماده ای به نام دیسک های برافزایشی احاطه شده اند که در طول زمان به تدریج آنها را تغذیه می کنند. برخی از موادی که آنها نمی بلعند سپس به سمت قطب های خود هدایت می شود، جایی که متعاقباً با سرعت نزدیک به نور یا نسبیتی به بیرون منفجر می شود. این تابش الکترومغناطیسی بسیار پرانرژی و بسیار درخشان خواهد بود. این رویدادها به عنوان بلازار شناخته می شوند.

این بلازار که Markarian 421 نامگذاری شده و در صورت فلکی دب اکبر واقع شده است، با کاوشگر قطب سنجی پرتو ایکس ناسا (IXPE) که در دسامبر 2021 پرتاب شد، مشاهده شد. قطبی شدن این جریان یک شگفتی را برای اخترشناسان آشکار کرد و نشان داد که بخشی از جت که در آن ذرات در آن شتاب می گیرند، محل میدان مغناطیسی با ساختار مارپیچ نیز است.

میتسوبیشی از رقیب هایلوکس رونمایی کرد/ پیکاپی که جایش در ایران خالی است/ عکس

پیام رسان بله امن است؟/ پاسخ سازمان فناوری اطلاعات

جریان های بلازار می توانند میلیون ها سال نوری در فضا امتداد داشته باشند، اما مکانیسم هایی که آنها را پرتاب می کنند هنوز به خوبی شناخته نشده اند. با این حال، این اکتشافات نو پیرامون فوران مارکاریان 421 می تواند تا حدودی این پدیده کیهانی شدید را روشن کند.

منبع: space.com

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 مرداد 1402 بروزرسانی: 4 مرداد 1402 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 2301

به "حمله یک سیاه چاله بزرگ به سمت زمین!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله یک سیاه چاله بزرگ به سمت زمین!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید