جاذبه های گردشگری شهری کانادا

به گزارش مجله سفر به کانادا، کانادا کشوری پهناور با طبیعتی خیره کننده و جاذبه های گردشگری متنوع است. شهرهای کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیستند و مملو از جاذبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و تفریحی هستند. در این مقاله به برخی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری شهری کانادا اشاره خواهیم کرد.

جاذبه های گردشگری شهری کانادا

برای دریافت مشاوره و خدمات تخصصی گردشگری و سفر به سراسر دنیا با bestcanadatours.com مجری مستقیم تورهای مسافرتی و گردشگری همراه باشید.

تورنتو

تورنتو بزرگترین شهر کانادا و مرکز استان انتاریو است. این شهر به دلیل تنوع فرهنگی و قومیتی بالا به عنوان "شهر چندفرهنگی" شناخته می شود. تورنتو همچنین یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری کانادا است و سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر جهان به این شهر سفر می کنند.

برخی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری تورنتو عبارتند از:

 • برج سی ان: برج سی ان نماد شهر تورنتو و یکی از بلندترین برج های جهان است. گردشگران می توانند از بالای این برج به منظره ای خیره کننده از شهر و دریاچه انتاریو تماشا کنند.
 • پارک استنلی: پارک استنلی یکی از بزرگترین پارک های شهری آمریکای شمالی است. این پارک دارای فضای سبز وسیع، دریاچه، حوضچه آب، باغ وحش، آکواریوم و مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری متعدد است.
 • گالری هنری انتاریو: گالری هنری انتاریو یکی از بزرگترین و معتبرترین گالری های هنری آمریکای شمالی است. این گالری دارای مجموعه ای غنی از آثار هنری از دوره های مختلف تاریخی و از سراسر جهان است.
 • موزه رویال انتاریو: موزه رویال انتاریو یکی از بزرگترین موزه های آمریکای شمالی است. این موزه دارای بخش های مختلفی از جمله بخش تاریخ طبیعی، بخش فرهنگ های جهان و بخش باستان شناسی است.

ونکوور

ونکوور یکی از زیباترین شهرهای کانادا و مرکز استان بریتیش کلمبیا است. این شهر در کنار اقیانوس آرام و در دامنه کوه های راکی قرار دارد و به دلیل طبیعت زیبای خود به "شهر کوهستانی کنار دریا" مشهور است. ونکوور همچنین یکی از شهرهای فرهنگی کانادا است و میزبان بسیاری از جشنواره های هنری و فرهنگی در طول سال است.

برخی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ونکوور عبارتند از:

 • پارک استنلی: پارک استنلی بزرگترین پارک شهری آمریکای شمالی است و در ونکوور قرار دارد. این پارک دارای فضای سبز وسیع، دریاچه، حوضچه آب، باغ وحش، آکواریوم و مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری متعدد است.
 • پل کاپیلانو: پل کاپیلانو یک پل معلق کابلی است که در شمال ونکوور قرار دارد. این پل از بالای رودخانه کاپیلانو عبور می کند و منظره ای خیره کننده از جنگل های بارانی ونکوور را به گردشگران ارائه می دهد.
 • آکواریوم ونکوور: آکواریوم ونکوور یکی از بزرگترین و کامل ترین آکواریوم های آمریکای شمالی است. این آکواریوم دارای بیش از 70 هزار جانور دریایی از بیش از 8 هزار گونه مختلف است.
 • گالری هنری ونکوور: گالری هنری ونکوور یکی از بزرگترین و معتبرترین گالری های هنری کانادا است. این گالری دارای مجموعه ای غنی از آثار هنری از دوره های مختلف تاریخی و از سراسر جهان است.

مونترال

مونترال بزرگترین شهر استان کبک و دومین شهر بزرگ کانادا است. این شهر به دلیل فرهنگ غنی فرانسوی خود به عنوان "پاریس آمریکای شمالی" شناخته می شود. مونترال همچنین یکی از شهرهای دانشجویی کانادا است و میزبان چندین دانشگاه معتبر است.

برخی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری مونترال عبارتند از:

 • شهر قدیمی مونترال: شهر قدیمی مونترال دارای خیابان های سنگفرش شده، ساختمان های تاریخی و کافه ها و رستوران های متعدد است. گردشگران می توانند در این محله از کلیسای نوتردام دو مونترال، میدان ژاک کارتیه و بنای یادبود مونترال بازدید کنند.
 • کوه رویال: کوه رویال یک پارک بزرگ در قلب شهر مونترال است. این کوه دارای چشم انداز زیبایی از شهر و رودخانه سنت لورنس است. گردشگران می توانند با استفاده از تله کابین به بالای کوه رویال بروند و از منظره لذت ببرند.
 • موزه هنرهای زیبای مونترال: موزه هنرهای زیبای مونترال یکی از بزرگترین موزه های هنری کانادا است. این موزه دارای مجموعه ای غنی از آثار هنری از دوره های مختلف تاریخی و از سراسر جهان است.
 • بندرگاه قدیمی مونترال: بندرگاه قدیمی مونترال یک منطقه گردشگری محبوب در مونترال است. این بندرگاه دارای اسکله ها، رستوران ها، مغازه ها و جاذبه های گردشگری متعددی از جمله چرخ و فلک بزرگ مونترال و موزه تاریخ مونترال است.

کبک سیتی

کبک سیتی پایتخت استان کبک و یکی از زیباترین شهرهای کانادا است. این شهر به دلیل شهر قدیمی خود که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، شهرت دارد. کبک سیتی همچنین به دلیل جشنواره های زمستانی خود که هر ساله هزاران گردشگر را به خود جذب می کند، مشهور است.

برخی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری کبک سیتی عبارتند از:

 • شهر قدیمی کبک: شهر قدیمی کبک دارای خیابان های سنگفرش شده، ساختمان های تاریخی و کافه ها و رستوران های متعددی است. گردشگران می توانند در این محله از قلعه سنت لوئیس، میدان رویال و خیابان پتی شومبلین بازدید کنند.
 • تله کابین فونیکولر: تله کابین فونیکولر یک تله کابین شیب دار است که از شهر پایین کبک به شهر بالای کبک می رود. گردشگران می توانند از بالای این تله کابین به منظره ای خیره کننده از شهر و رودخانه سنت لورنس تماشا کنند.
 • هتل Chateau Frontenac: هتل Chateau Frontenac یک هتل لوکس و تاریخی در شهر قدیمی کبک است. این هتل یکی از نمادهای شهر کبک سیتی است و گردشگران می توانند از لابی و محوطه هتل بازدید کنند.

اتاوا

اتاوا پایتخت کانادا است. این شهر در کرانه رودخانه اتاوا قرار دارد و به دلیل ساختمان های دولتی و تاریخی متعدد به "شهر روی تپه" مشهور است. اتاوا همچنین یکی از شهرهای فرهنگی کانادا است و میزبان بسیاری از جشنواره های هنری و فرهنگی در طول سال است.

برخی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری اتاوا عبارتند از:

 • تپه پارلمان: تپه پارلمان مقر پارلمان کانادا است. این مجموعه شامل ساختمان پارلمان، ساختمان های اداری و چندین بنای یادبود است. گردشگران می توانند از ساختمان پارلمان بازدید کرده و در تورهای رایگان پارلمان شرکت کنند.
 • موزه ملی تاریخ کانادا: موزه ملی تاریخ کانادا یکی از بزرگترین موزه های کانادا است. این موزه دارای بخش های مختلفی از جمله بخش تاریخ، بخش فرهنگ های جهان و بخش باستان شناسی است.
 • بازار بیووورد: بازار بیووورد یک بازار سرپوشیده در اتاوا است که دارای بیش از 120 فروشگاه و رستوران است. گردشگران می توانند در این بازار از محصولات محلی کانادا، میوه ها و سبزیجات تازه، انواع گوشت و پنیر و سوغات خریداری کنند.

شهرهای دیگر

علاوه بر تورنتو، ونکوور، مونترال و کبک سیتی، شهرهای دیگری در کانادا نیز دارای جاذبه های گردشگری متعددی هستند. برخی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری سایر شهرهای کانادا عبارتند از:

 • آبشار نیاگارا: آبشار نیاگارا یکی از زیباترین و معروف ترین آبشارهای جهان است. این آبشار در مرز بین کانادا و ایالات متحده قرار دارد و گردشگران می توانند از هر دو طرف مرز به تماشای آن بنشینند.
 • شهر تاریخی ویکتوریا: شهر تاریخی ویکتوریا پایتخت استان بریتیش کلمبیا است. این شهر دارای ساختمان های تاریخی، باغ های زیبا و بندرگاه قدیمی زیبایی است. گردشگران می توانند در این شهر از ساختمان پارلمان بریتیش کلمبیا، باغ های بوتچارت و قلعه Craigdarroch بازدید کنند.

نتیجه گیری

کانادا کشوری با جاذبه های گردشگری متنوع است و شهرهای کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در این مقاله به برخی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری شهری کانادا اشاره کردیم. اگر قصد سفر به کانادا را دارید، حتماً از این جاذبه های گردشگری بازدید کنید.

انتشار: 5 آبان 1402 بروزرسانی: 5 آبان 1402 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 480

به "جاذبه های گردشگری شهری کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری شهری کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید