جاذبه های گردشگری برای خانواده ها در کانادا

به گزارش مجله سفر به کانادا، کانادا کشوری پهناور با جاذبه‌های گردشگری فراوان است که برای تمامی سنین مناسب است. از شهرهای بزرگ و پر جنب و جوش گرفته تا پارک‌های ملی وسیع و دست نخورده، کانادا چیزی برای همه ارائه می دهد.

برای خانواده‌هایی که به دنبال مقصدی برای تعطیلات خانوادگی هستند، کانادا انتخابی عالی است. در اینجا به برخی از بهترین جاذبه‌های گردشگری برای خانواده‌ها در کانادا اشاره می‌کنیم:

جاذبه های گردشگری برای خانواده ها در کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

تورنتو

تورنتو بزرگترین شهر کانادا و یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری برای خانواده‌ها است. این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری متنوعی از جمله موزه‌ها، شهربازی‌ها، پارک‌ها و باغ‌وحش‌ها است. برخی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری تورنتو برای خانواده‌ها عبارتند از:

 • برج سی‌ان (CN Tower): برج سی‌ان نماد شهر تورنتو و یکی از بلندترین سازه‌های مستقل جهان است. این برج دارای یک سکوی تماشای منظره در بالای آن است که از آنجا می‌توانید چشم‌اندازی خیره کننده از شهر و دریاچه انتاریو داشته باشید. این برج با ارتفاع 553.33 متر، بلندترین سازه آزاد در قاره غربی است. خانواده‌ها می‌توانند با آسانسور شیشه‌ای پر سرعت تا بالای برج بروند و از منظره‌های خیره کننده شهر و اطراف آن لذت ببرند. برج سی‌ان همچنین دارای یک کفپوش شیشه‌ای است که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا زیر پایشان را ببینند!
 • موزه رویال انتاریو (Royal Ontario Museum): موزه رویال انتاریو یکی از بزرگترین موزه‌های آمریکای شمالی است و دارای مجموعه‌ای غنی از آثار هنری و فرهنگی از سراسر جهان است. این موزه دارای نمایشگاه‌های متنوعی در زمینه‌های مختلفی از جمله تاریخ طبیعی، فرهنگ جهانی و علوم است. بچه‌ها عاشق نمایشگاه‌های تعاملی ROM خواهند شد، مانند گالری اکتشاف، جایی که می‌توانند در مورد علوم طبیعی و فرهنگ‌های مختلف جهان بیاموزند. ROM همچنین دارای یک سینمای IMAX است که فیلم‌های مستند هیجان‌انگیز و آموزنده را برای تمام سنین به نمایش می‌گذارد.
 • شهربازی سنتر آیلند (Centre Island): شهربازی سنتر آیلند یک شهربازی کوچک و خانوادگی است که در جزیره‌ای در وسط رودخانه هامبر قرار دارد. این شهربازی دارای انواع مختلفی از وسایل بازی برای کودکان و بزرگسالان از جمله ترن هوایی، چرخ‌وفلک و قایق‌سواری است. شهربازی سنتر آیلند در تورنتو یک پارک تفریحی خانوادگی است که دارای بیش از 30 جاذبه مختلف از جمله ترن هوایی، چرخ و فلک، سورتمه سواری و قایق‌های تصادفی است. بچه‌ها عاشق بازی در شهربازی سنتر آیلند خواهند شد. این شهربازی همچنین دارای یک منطقه مخصوص کودکان خردسال با بازی‌های ایمن و سرگرم کننده است.
 • باغ‌وحش تورنتو (Toronto Zoo): باغ‌وحش تورنتو یکی از بزرگترین باغ‌وحش‌های آمریکای شمالی است و دارای بیش از 5000 حیوان از سراسر جهان است. این باغ‌وحش دارای نمایشگاه‌های متنوعی در زمینه‌های مختلفی از جمله حیوانات آفریقایی، حیوانات قطبی و حیوانات آسیایی است. خانواده‌ها می‌توانند در باغ وحش تورنتو حیوانات مختلفی از سراسر جهان مانند فیل‌ها، شیرها، ببرها، خرس‌ها، زرافه‌ها، پنگوئن‌ها و پانداها را ببینند. باغ وحش تورنتو همچنین دارای نمایشگاه‌های تعاملی و تورهای آموزشی است که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا در مورد حیوانات و زیستگاه‌های آن‌ها بیاموزند.

ونکوور

ونکوور شهری زیبا در ساحل غربی کانادا است که به خاطر طبیعت خیره کننده و آب و هوای معتدلش شناخته شده است. ونکوور مقصدی عالی برای سفر خانوادگی است و دارای جاذبه‌های گردشگری متنوعی از جمله پارک‌ها، باغ‌ها، موزه‌ها و شهربازی‌ها است. برخی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ونکوور برای خانواده‌ها عبارتند از:

 • پارک استنلی (Stanley Park): پارک استنلی یکی از بزرگترین پارک‌های شهری آمریکای شمالی است و دارای بیش از 1000 هکتار جنگل، ساحل، دریاچه و مسیر پیاده‌روی است. این پارک دارای امکانات فراوانی برای خانواده‌ها از جمله زمین بازی، استخر، باغ وحش و آکواریوم است.
 • آکواریوم ونکوور (Vancouver Aquarium): آکواریوم ونکوور یکی از بزرگترین آکواریوم‌های آمریکای شمالی است و دارای بیش از 70000 جانور دریایی از سراسر جهان است. این آکواریوم دارای نمایشگاه‌های متنوعی در زمینه‌های مختلفی از جمله حیوانات قطبی، حیوانات جنگل‌های بارانی و حیوانات اقیانوس آرام است.
 • موزه مردم شناسی ونکوور (Museum of Anthropology at UBC): موزه مردم شناسی ونکوور یکی از بهترین موزه‌های مردم شناسی در جهان است و دارای مجموعه‌ای غنی از آثار هنری و فرهنگی از اقوام مختلف کانادا و سراسر جهان است. این موزه دارای نمایشگاه‌های متنوعی در زمینه‌های مختلفی از جمله توتم‌پول‌های بومیان کانادا، ماسک‌های آفریقایی و پوشاک سنتی آسیایی است.
 • شهربازی پلی‌لند (Playland): شهربازی پلی‌لند یک شهربازی خانوادگی است که در ساحل ایمز قرار دارد. این شهربازی دارای انواع مختلفی از وسایل بازی برای کودکان و بزرگسالان از جمله ترن هوایی، چرخ‌وفلک و قایق‌سواری است.

مونترال

مونترال شهری تاریخی و فرهنگی در شرق کانادا است که به خاطر معماری فرانسوی‌اش، غذاهای لذیذش و جشنواره‌های شادابش شناخته شده است. مونترال مقصدی عالی برای سفر خانوادگی است و دارای جاذبه‌های گردشگری متنوعی از جمله موزه‌ها، پارک‌ها، باغ‌وحش‌ها و شهربازی‌ها است. برخی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری مونترال برای خانواده‌ها عبارتند از:

 • شهر قدیمی مونترال (Old Montreal): شهر قدیمی مونترال قلب تاریخی شهر است و دارای خیابان‌های سنگ‌فرش، ساختمان‌های قدیمی و رستوران‌های متعدد است. این محله مکان مناسبی برای قدم زدن، خرید و کشف تاریخچه شهر است.
 • باغ‌وحش مونترال (Montreal Zoo): باغ‌وحش مونترال یکی از بزرگترین باغ‌وحش‌های آمریکای شمالی است و دارای بیش از 4600 حیوان از سراسر جهان است. این باغ‌وحش دارای نمایشگاه‌های متنوعی در زمینه‌های مختلفی از جمله حیوانات آفریقایی، حیوانات قطبی و حیوانات آسیایی است.
 • موزه علم و فناوری مونترال (Montreal Science Centre): موزه علم و فناوری مونترال یک موزه تعاملی است که دارای نمایشگاه‌های مختلفی در زمینه‌های مختلفی از جمله علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات است. این موزه مکان مناسبی برای یادگیری و سرگرمی کودکان و بزرگسالان است.
 • شهربازی لا رون‌د (La Ronde amusement park): شهربازی لا رون‌د یک شهربازی خانوادگی است که در جزیره نوتردام قرار دارد. این شهربازی دارای انواع مختلفی از وسایل بازی برای کودکان و بزرگسالان از جمله ترن هوایی، چرخ‌وفلک و قایق‌سواری است.

کبک سیتی

کبک سیتی پایتخت استان کبک کانادا و یکی از زیباترین شهرهای کانادا است. این شهر دارای یک مرکز تاریخی زیبا با خیابان‌های سنگ‌فرش، ساختمان‌های قدیمی و رستوران‌های متعدد است. کبک سیتی مقصدی عالی برای سفر خانوادگی است و دارای جاذبه‌های گردشگری متنوعی از جمله موزه‌ها، پارک‌ها، باغ‌وحش‌ها و شهربازی‌ها است. برخی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری کبک سیتی برای خانواده‌ها عبارتند از:

 • مرکز تاریخی کبک سیتی (Old Quebec): مرکز تاریخی کبک سیتی میراث جهانی یونسکو است و دارای خیابان‌های سنگ‌فرش، ساختمان‌های قدیمی و رستوران‌های متعدد است. این محله مکان مناسبی برای قدم زدن، خرید و کشف تاریخچه شهر است.
 • هتل یخی کبک سیتی (Quebec City Ice Hotel): هتل یخی کبک سیتی هتلی منحصر به فرد است که از برف و یخ ساخته شده است. این هتل دارای اتاق‌ها، رستوران و بار است که همگی از برف و یخ ساخته شده‌اند. هتل یخی کبک سیتی مقصدی عالی برای سفر خانوادگی است و تجربه ای منحصر به فرد را برای شما رقم خواهد زد.
 • موزه تمدن کبک سیتی (Musée de la civilisation): موزه تمدن کبک سیتی یک موزه تعاملی است که دارای نمایشگاه‌های مختلفی در زمینه‌های مختلفی از جمله تاریخ، فرهنگ و علوم است. این موزه مکان مناسبی برای یادگیری و سرگرمی کودکان و بزرگسالان است.
 • شهربازی والی‌کار (Valcartier Vacation Village): شهربازی والی‌کار یک شهربازی خانوادگی است که در نزدیکی شهر کبک سیتی قرار دارد. این شهربازی دارای انواع مختلفی از وسایل بازی برای کودکان و بزرگسالان از جمله ترن هوایی، چرخ‌وفلک و قایق‌سواری است. شهربازی والی‌کار همچنین دارای یک پارک آبی بزرگ است که در تابستان باز است.

سایر جاذبه‌های گردشگری برای خانواده‌ها در کانادا

پارک ملی بنف (Banff National Park)

پارک ملی بنف یکی از زیباترین پارک‌های ملی کانادا است و به خاطر کوه‌های باشکوه، دریاچه‌های شفاف و یخچال‌های طبیعی‌اش شناخته شده است. این پارک دارای فعالیت‌های تفریحی متنوعی برای خانواده‌ها از جمله پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، قایق‌سواری و اسکی است.

پارک ملی یاهو (Yoho National Park)

پارک ملی یاهو یکی دیگر از پارک‌های ملی زیبای کانادا است و به خاطر آبشارهای خروشان، دریاچه‌های فیروزه‌ای و کوه‌های مرتفعش شناخته شده است. این پارک دارای فعالیت‌های تفریحی متنوعی برای خانواده‌ها از جمله پیاده‌روی، کمپینگ و ماهیگیری است.

شهر کوئینستون (Queenston)

شهر کوئینستون شهری کوچک در جنوب انتاریو است که به خاطر جاذبه‌های گردشگری تاریخی مانند قلعه جرج و آبشارهای نایگارا شناخته شده است. این شهر مقصدی عالی برای سفر خانوادگی است و دارای فعالیت‌های تفریحی متنوعی از جمله بازدید از قلعه، پیاده‌روی در کنار آبشارها و گشت و گذار در فروشگاه‌های سوغاتی است.

آکواریوم ریپلی کانادا

آکواریوم ریپلی کانادا در تورنتو یکی از بزرگترین آکواریوم‌های آمریکای شمالی است. این آکواریوم دارای بیش از 16000 جانور دریایی از بیش از 450 گونه مختلف است.

بچه‌ها عاشق دیدن کوسه‌ها، سفره‌ماهی‌ها، پنگوئن‌ها، لاک‌پشت‌های دریایی و سایر جانوران دریایی در آکواریوم ریپلی کانادا خواهند شد. این آکواریوم همچنین دارای تونل‌های زیر آب است که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا جانوران دریایی را در زیستگاه طبیعی خود ببینند.

پارک ملی بنف

پارک ملی بنف در استان آلبرتا یکی از زیباترین پارک‌های ملی جهان است. این پارک دارای کوه‌های باشکوه، دریاچه‌های فیروزه‌ای، جنگل‌های انبوه و یخچال‌های طبیعی است.

خانواده‌ها می‌توانند در پارک ملی بنف به پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، کمپینگ، ماهیگیری و شنا بپردازند. این پارک همچنین دارای تورهای آموزشی و نمایشگاه‌های تعاملی است که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا در مورد طبیعت و حیات وحش پارک بیاموزند.

اینها تنها چند نمونه از جاذبه‌های گردشگری برای خانواده‌ها در کانادا هستند. کانادا کشوری پهناور با جاذبه‌های گردشگری متنوع است و مطمئناً مقصدی مناسب برای سفر خانوادگی شما خواهد بود.

نتیجه‌گیری

کانادا کشوری زیبا و متنوع است که برای هر سلیقه‌ای چیزی برای ارائه دارد. اگر به دنبال مقصدی برای سفر خانوادگی هستید، کانادا انتخابی عالی است. این کشور دارای جاذبه‌های گردشگری متنوعی از جمله موزه‌ها، شهربازی‌ها، پارک‌ها و باغ‌وحش‌ها است که برای کودکان و بزرگسالان از هر سنی مناسب است.

امیدواریم این مقاله به شما در انتخاب مقصدی مناسب برای سفر خانوادگی‌تان کمک کرده باشد. اگر سوالی دارید، لطفاً در بخش نظرات زیر بپرسید.

انتشار: 5 آبان 1402 بروزرسانی: 5 آبان 1402 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 676

به "جاذبه های گردشگری برای خانواده ها در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری برای خانواده ها در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید