بی صدا حلزون پتانسیل معرفی به اسکار را دارد، برنامه ریزی برای اکران عمومی

به گزارش سفر به کانادا، بهرنگ دزفولی زاده درباره اکران فیلمش توضیحاتی داد و اشاره نمود این فیلم می تواند جزو لیست معرفی به اسکار باشد.

بی صدا حلزون پتانسیل معرفی به اسکار را دارد، برنامه ریزی برای اکران عمومی

بهرنگ دزفولی زاده کارگردان بی صدا حلزون درباره اکران آنلاین یا عمومی این فیلم، در گفت و گو با خبرنگار گفت: این فیلم را اکران آنلاین نمی کنیم؛ چون برای پخش بین الملل آن برنامه ریزی نموده ایم. تا زمانی که این اتفاق به سرانجام نرسد، نمی توانیم اکران آنلاین داشته باشیم. از طرفی به دلیل طراحی صدایی که فیلم دارد، باید در سالن سینما نمایش داده گردد.

این کارگردان اضافه نمود: شیوه صداگذاری بی صدا حلزون به نحوی است که اگر در سالن سینما اکران گردد، می تواند مخاطب شنوا و ناشنوا را به یک اندازه پوشش دهد و تا از لحظه ها و صدای فیلم بهره یکسانی ببرند و مختص یک گروه خاص مخاطب نباشد.

وی ادامه داد: در این بین مخاطب شنوا در سالن سینما با دیدن صحنه ها و شنیدن صدا های این فیلم، حس می نماید وقتی ناشنوا صدایی را نمی شنود چه ناتوانی و مسئله ای دارد و به نوعی با آنها همذات پنداری خواهد نمود. بدین علت در بخش صداگذاری بر اساس منطق داستان و درام تغییراتی ایجاد شده است. این تغییرات به شکلی است که مخاطب شنوا در سالن سینما با چالش صدا روبرو خواهد شد.

این کارگردان گفت: از دیگر برنامه ریزی های ما این است که می خواهیم فیلم را همزمان با اکران عمومی، برای ناشنوایان در سالن ها و سانس هایی در طول مدت اکران در تهران و شهرستان برای ناشنوایان نمایش دهیم تا بتوانند فیلمی که مختص خودشان ساخته شده را در سینما با شرایطی که برای آن ها مجهز شده ببینند. رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در زمان اکران از دیگر اهدافی است که به طور قطع رعایتش خواهیم کرد.

دزفولی زاده در پاسخ به این سوال که آیا بی صدا حلزون پتانسیل معرفی به اسکار را دارد یا خیر، مطرح نمود: به نظرم این فیلم پتانسیل و شرایط لازم را دارد.

پیش بینی می گردد با توجه به اینکه بیشتر فیلم ها پس از اتمام اکران عمومی به صورت آنلاین نمایش داده می شوند، بی صدا حلزون نیز اکران آنلاین داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1266

به "بی صدا حلزون پتانسیل معرفی به اسکار را دارد، برنامه ریزی برای اکران عمومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی صدا حلزون پتانسیل معرفی به اسکار را دارد، برنامه ریزی برای اکران عمومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید