بهسازی بیش از 142 کیلومتر از طول معابر پیاده تهران

به گزارش مجله سفر به کانادا، طول معابر بهسازی شده در قالب طرح بهسازی معابر پیاده رو و ساخت مسیرهای دوچرخه به بیش از 142 کیلومتر رسید.

بهسازی بیش از 142 کیلومتر از طول معابر پیاده تهران

به گزارش شهر به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران که در تشریح دستاوردهای اجرایی طرح 500 کیلومتری احداث جهتهای دوچرخه و بهسازی معابر پیاده رو موسوم به طرح بهراه سخن می گفت، با بیان آنکه در سرانجام هفته سی و هفتم اجرای طرح منتهی به شانزدهم آذرماه سال 1399 بیش از 142 کیلومتر از معابر پیاده رو شهر تهران بهسازی و به جهت ویژه دوچرخه سواری مجهز شده است، اضافه کرد: طرح مذکور هم اکنون در 143 معبر در حال انجام بوده و به لحاظ پراکندگی جغرافیایی، تمام مناطق 22گانه شهر تهران را در بر گرفته است.

صبوری دیلمی در تشریح فرآیند انتخاب معابر در طرح 500 کیلومتری بهسازی معابر پیاده رو، از آنالیز و انطباق لایه های مختلف GIS اطلاع داد و گفت: به زعم برنامه ریزان طرح، حدود 20 لایه GIS برهم منطبق شده تا بهترین نقشه راه پیش روی مجریان طرح قرار گیرد. در واقع علاوه بر طراحی های پیش بینی شده در بعضی اسناد بالادستی همچون برنامه 5 ساله شهرداری تهران، جهتهای طراحی شده برای مناسب سازی معلولان و شاخص هایی از قبیل نزدیکی به مدارس، ایستگاه های مترو و اتوبوس نیز در انتخاب اجزای این رینگ 500 کیلومتری نقش داشته اند.

صبوری با بیان آنکه تهران در چشم انداز طرح بهسازی معابر پیاده رو و احداث جهتهای دوچرخه، از 500 کیلومتر جهت مناسب سازی شده پیاده و دوچرخه به صورت یک رینگ به هم پیوسته برخوردار خواهد شد، این میزان جهت پیاده روی بهسازی شده را در مقایسه با طول 12 هزار کیلومتری معابر پیاده ناکافی دانست و تاکید نمود موضوع بهسازی معابر پیاده رو باید در طول دوره های مختلف مدیریت شهری در زمره اولویت ها باقی مانده و مورد مطالبه شهروندان، فعالان حوزه مدیریت شهری و سازمان های مردم نهاد حمایت از حقوق معلولان باشد.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، در حال حاضر اتمام پروژه یادشده به عنوان یک هدف اصلی دنبال می گردد و کوشش خواهد شد تا سرانجام دوره فعلی مدیریت شهری، افق های تازه تری در این زمینه تعریف گردد تا به این ترتیب جریان کوشش برای بهبود شرایط معابر پیاده روی شهر تهران که در ریل مناسب قرار گرفته است، ادامه جهت دهد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1429

به "بهسازی بیش از 142 کیلومتر از طول معابر پیاده تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهسازی بیش از 142 کیلومتر از طول معابر پیاده تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید