با عجیب ترین فیلم های آخرالزمانی آشنا شوید

به گزارش مجله سفر به کانادا، این روزها ویروس کرونا به یک بیماری مرگبار و باورنکردنی تبدیل شده که هر روز جان افراد بسیاری را در نقاط مختلف دنیا می گیرد. شیوع ویروس کرونا یک شرایط آخرالزمانی ایجاد کرده است و اندکی نگران کننده به نظر می رسد. اگرچه فیلم های آخرالزمانی باورکردنی نیستند اما همیشه داستان های جذابی برای روایت کردن دارند. بنابراین به نظر نمی رسد ویروس کرونا توانایی آن را داشته باشد تا به میزان یک رمان آخرالزمانی، میلیون ها انسان را به کام مرگ بکشاند. اما پرسش اصلی این است که آیا همه فیلم های آخرالزمانی فقط هیجان انگیز یا ترسناک هستند؟ نظر نمی رسد این پرسش پاسخ مثبتی داشته باشد.

با عجیب ترین فیلم های آخرالزمانی آشنا شوید

بیشتر فیلم های آخرالزمانی نمی توانند فضای به بن بست رسیده خود را تشریح کنند. در چنین شرایطی به فیلم هایی فکر کنید که فضایی تاریک تر و ناامیدکننده از سایر آثار شناخته شده دارند. چنین فیلم هایی هم وجود دارند که ناامیدی و سیاهی خالصی به تماشاگرشان تقدیم می کنند.

در ادامه می توانید تاریک ترین فیلم های آخرالزمانی را بررسی کنید. آثاری که با تماشاگرشان صادق هستند و سیاهی خالص را نمایش می دهند.

The Terminator | نابودگر

نمره منتقدان: 100 از 100

تا پیش از اکران این فیلم، آرنولد شوارزنگر بیشتر به عنوان یک قهرمان بدنسازی شناخته شده بود تا یک بازیگر. او تا پیش از هنرنمایی در ترمیناتور، در 9 فیلم دیگر هم حضور داشت اما هیچکدام به اندازه ساخته متفاوت جیمز کامرون، به معروفیت او کمک نکرد. داستان فیلم که در سال 2029 می گذرد، روایتی آخرالزمانی از تسلط ربات ها بر سراسر کره زمین است. این فیلم محبوبیت بسکمک میان هواداران سینما پیدا کرد و بخش مهمی از فرهنگ عامه آمریکا در دهه 80 میلادی شد.

خلاصه داستان: وقتی هوش مصنوعی قدرتمندی به نام اسکای نت متوجه می گردد ربات ها برای نابودی انسان ها قدرت کافی را ندارند، تصمیم می گیرد روبات هایی به زمان گذشته بفرستد تا با کشتن مادر جان کانر، رهبر گروه مقاومت انسان ها، سرانجام نسل انسان را حتمی کند. اما مادر جان کانر نمی خواهد ربات ها به اهداف خود دست پیدا کنند. بنابراین با سربازی به نام کاریل ریس (با بازی مایکل کانل بیهن) به مقابله با ربات تی800 (با هنرنمایی آرنولد شوارزنگر) می رود.

Mad Max: Fury Road | مکس درمانده: جاده خشم

نمره منتقدان: 97 از 100

تقریبا همه آن چه از یک آخرالزمانی سیاه و به یادماندنی نیاز دارید در جاده خشم وجود دارد. یک عنوان نفس گیر، باورنکردنی، خارق العاده و هیجان انگیز که هر ثانیه اش اگر سرشار از انرژی و آدرنالین نباشد قطعا معنا و مفهوم خاصی را دنبال می کند. تفاوت اصلی جاده خشم با بیشتر اکشن های پیش و پس از خودش به لوکیشن های بکر و اکشن تقریبا بی مثالش محدود نمی گردد. تماشاگر مکس درمانده با دنیایی روبرو می گردد که نه تنها اوج قساوت انسانی را به تصویر می کشد بلکه از آینده تلخ و زهرآگین بشریت هم سخن می گوید.

این فیلم که در سال 2015 اکران شد، از طریق جرج میلر ساخته شده است. او پیش از کارگردانی این فیلم، سه فیلم مکس درمانده در سال های دهه 70 و 80 میلادی را تولید کرده بود و اگرچه ستاره آن فیلم ها مل گیبسون بود اما در این فیلم با تام هاردی روبرو هستیم. او در نقش مکس حاضر می گردد. جاده خشم یکی از هیجان انگیزترین، پیچیده ترین، تاریک ترین، خشن ترین و مجذوب کننده ترین فیلم های آخرالزمانی است که فرصت تبدیل شدن به یک اکشن بی نظیر را پیدا می کند. شاید مدتی طولانی زمان نیاز باشد تا عنوانی شبیه به آن را پیدا کنید.

خلاصه داستان: مکس، مردی که در دوران خشکسالی و قحطی باید به تنهایی در دنیای خشن پیرامونش زنده بماند اندکی بدشانس است. چراکه از طریق گروهی از سربازان قدرتمند یک دیکتاتور بیش از حد نفرت انگیز دستگیر می گردد. با این حال مکس این فرصت را پیدا می کند تا به همراه چند تن از زنان حرمسرای دیکتاتور نفرت انگیز داستام فرار کند. این فرار به معنای پیروزی نیست چراکه مکس در امان نیست.

Snowpiercer | برفی

نمره منتقدان: 95 از 100

فیلم های اکشن آخرالزمانی بیش از حد خسته کننده و تکراری هستند اما برفی شاید بزرگترین استثنای این زیرژانر تقریبا محبوب باشد. شاید دلیل اصلی تمایز برفی به کارگردان آن بازمی گردد. امروزه بیشتر هواداران سینما بونگ جون هو را برای کارگردانی فیلم انگل می شناسند. او پیش از این فیلم که جوایز اسکار بسکمک را برنده شد، به واسطه فیلم اوکجا به معروفیت رسیده بود. با این حال برای منتقدان سینما، برفی که در سال 2013 اکران شد، معروفیت بیشتری دارد.

بونگ جون هو که این روزها به دلیل ساخت فیلم انگل معروفیت بسکمک دارد، چندین سال پیش با ساخت فیلم برفی شانس خودش برای ساخت یک فیلم آخرالزمانی را امتحان کرد و اگرچه ساخته او فیلم بی نظیری به نظر می رسید اما به دلیل مشکلاتی که در اکران داشت، به اندازه ای که باید دیده نشد. حدود هفت سال پس از ساخت این فیلم که در سال 2013 اکران شد، شبکه تی ان تی تصمیم گرفته سریال تلویزیونی این عنوان متفاوت را بسازد که تماشای آن هم خالی از لطف نیست.

خلاصه داستان: در دورانی نامشخص در آینده وقتی تلاش های دانشمندان برای مقابله با گرمایش دنیای نتیجه نمی دهد، فاجعه عظیمی رخ می دهد؛ سراسر کره زمین وارد عصر یخبندان می گردد. بیشتر جمعیت کره زمین به دلیل این سرمای کشنده جان خود را از دست می دهند و تنها بازماندگان، مسافران قطاری هستند که باید برای آینده گونه انسان تصمیم گیری کنند.

Terminator 2: Judgment Day | نابودگر 2: روز داوری

نمره منتقدان: 93 از 100

بهترین قسمت مجموعه فیلم های ترمیناتور، بدون شک روز داوری لقب می گیرد. پیروزیت این فیلم محدود به گیشه ها نشد و کسب چهار جایزه اسکار (از جمله بهترین گریم و بهترین جلوه های ویژه) به جیمز کامرون ثابت کرد آنچه او ساخته صرفا یک فیلم علمی تخیلی نیست. این فیلم انقلابی بزرگ در جلوه های ویژه سینمایی بود چرا که یک گروه 261 نفره برای ساخت صحنه های ویژه آن در تلاش بودند. قسمت دوم پیروز شد بیش از 520 میلیون دلار در سراسر دنیا بفروشد. این فیلم هنوز هم پرافتخارترین و پرفروش ترین فیلم مجموعه ترمیناتور است.

خلاصه داستان: این بار هوش مصنوعی اسکای نت تصمیم می گیرد جان کانر را به قتل برساند اما او با هک کردن ربات تی800 مقابل او ایستادگی می کند.

Children of Men | فرزند انسان ها

نمره منتقدان: 92 از 100

در لیست تاریک ترین و وحشتناک ترین فیلم های آخرالزمانی نام فیلم فرزند انسان ها می درخشد. این فیلم در سال 2006 اکران شد و داستانش را بیست و یک سال بعد روایت می کند. فرزند انسان ها یکی از بهترین فیلم های آلفونوسو کوارون است که براساس رمانی به همین نام نوشته فیلیس دوروتی جیمز ساخته شد و با بودجه ای 76 میلیون دلاری تنها 70 میلیون دلار در سراسر دنیا فروش کرد. رقمی که اگرچه برای این فیلم اندک به نظر می رسد اما نمی تواند افتخارات باورنکردنی آن را انکار کند.

امانوئل لوبتزکی، فیلم بردار شناخته شده مکزیکی، به دلیل مدیریت فیلمبرداری این فیلم پیروز شد جوایز مختلفی را برنده گردد که از آن مهم ترین آن ها باید به جایزه بفتای بهترین فیلمبرداری اشاره کرد. کلایو اوون، جولیان مور، مایکل کین و چیدول اجیفور از مهم ترین بازیگران فیلم فرزند انسان ها هستند.

خلاصه داستان: کره زمین در سال 2027 دچار بحران بزرگی شده است. بحرانی که می تواند هویت و زندگی تمدن بشری را برای همیشه نابود کند. هیچ زنی در سراسر دنیا نمی تواند حامله گردد و این ویروس کشنده، بقای نسل انسان ها را در آستانه ی نابودی قرار داده است. اما در این روزهای تاریک، زنی به نام کِی به شکلی کاملا معجزه آسا حامله می گردد. با این حال او امنیت جانی ندارد. اما تئودور، مردی است که همه تلاشش را می کند تا این مادر، از فرزند درون شکمش مراقبت کند.

Delicatessen | اغذیه فروشی

نمره منتقدان: 89 از 100

ژان پیر ژونه کارگردانی است که بیشتر برای کارگردانی فیلم امیلی شناخته می گردد اما این عاشقانه متفاوت و متمایز تنها فیلم مهم کارنامه کارگردانی او نیست. فیلم اغذیه فروشی به عنوان متفاوت ترین و عجیب ترین ساخته ژان پیر ژونه فیلمی تاریک و تلخ است که سیاه نمایی های فانتزی آن آهسته آهسته نگران کننده می شوند. این فیلم به عنوان یک کمدی فانتزی ترسناک و تیره یکی از خاص ترین فیلم های آخرالزمانی تاریخ سینما است.

خلاصه داستان: یک آپارتمان مخروبه که مرکز ویرانی است در اختیار یک قصاب قرار گرفته که ویژگی های شیطان گونه ای دارد. او در اقتصادی که تنها واحد پول آن دانه های غلات هستند، بهتر از همه مردم می داند که هیچ حیوانی برای تامین گوشت مورد نیاز انسان ها وجود ندارد. اما این قصاب بی رحم همیشه گوشت تازه برای فروش دارد!

در این زمینه بخوانید:

بهترین فیلم های کمدی سال را بشناسید

بهترین فیلم های ترسناک سال را بشناسید

بهترین فیلم های اکشن سال را بشناسید

The Road | جاده

نمره منتقدان: 73 از 100

فیلم جاده براساس کتابی به همین نام نوشته کورمک مک کارتی ساخته و در سال 2009 اکران شد. داستان فیلم در آینده ای دور رخ می دهد. این فیلم نخستین بار در جشنواره ونیز اکران شد و پس از آن به سینماهای انگلیس و ایالات متحده هم رسید. فیلم جاده که از طریق جان هیلکات ساخته شده، فیلمی تلخ، تاریک و دردناک به نظر می رسد که در لیست تاریک ترین فیلم های آخرالزمانی هم قرار می گیرد. ویگو مورتنسن، شارلیز ترون و گای پیرس از شناخته شده ترین بازیگران فیلم جاده هستند.

خلاصه داستان: روزگاری که کره زمین به زباله دانی تبدیل شده و هیچ منبعی برای تغذیه انسان باقی نمانده است. گیاهان نابود شده اند و هیچ غذایی برای خوردن یافت نمی گردد. در این شرایط وحشتناک، پدری به همراه پسرش در جاده های آمریکا سرگردان هستند. آن ها به سوی سرزمین های جنوبی حرکت می کنند تا نشانی از زندگی را پیدا کنند. اما راستا دشواری های بسکمک دارد.

Bird Box | جعبه پرنده

نمره منتقدان: 63 از 100

سینماگران دنیای علمی تخیلی در سال های اخیر تلاش کرده اند تا عناوینی را تولید کنند که بیشتر روی مفهوم بیگانه بودن موجودات فضایی مانور می دهد. فیلم جعبه پرنده یکی از آن ها لقب می گیرد که شاید بیشتر از آن که روی بعد فیزیکی فیلم های درباره موجودات فضایی مانور دهد روی بعد معنوی داستان کار می کند. این فیلم پس از انتشار در سرویس استریم نتفلیکس، به شدت مورد استقبال هواداران سینمای علمی تخیلی قرار گرفت. از قلم نیاندازید که جعبه پرنده نشانه های از ژانر ترسناک را هم درون خودش جای داده است و یکی از تاریک ترین فیلم های آخرالزمانی هم لقب می گیرد.

خلاصه داستان: در آینده ای دور موجوداتی ناشناخته به کره زمین نفوذ کرده اند و حالا سیاره انسان ها به آن ها تعلق دارد. در چنین شرایطی، این موجودات می توانند هر موجودی که پیرامونش را نگاه می کند، به راحتی بکشند. بنابراین انسان ها برای زنده ماندن در محیط های آزاد، نیاز دارند تا چشم های خود را بسته نگه دارند. چراکه کوچک ترین نگاهی می تواند زندگی آن ها را به سرانجام برساند.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1928

به "با عجیب ترین فیلم های آخرالزمانی آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با عجیب ترین فیلم های آخرالزمانی آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید