با این چند ترفند ساده برترین جنس لباس را خریداری کنید

به گزارش مجله سفر به کانادا، خرید کردن و تشخیص کیفیت لباس اغلب می تواند برای افراد تجربه ای طاقت فرسا و سخت باشد. درحالی که امروزه گزینه های زیادی برای انتخاب لباس وجود دارد اما بسیاری از لباس ها کیفیت نسبتا کم و غیر قابل قبولی دارند.

با این چند ترفند ساده برترین جنس لباس را خریداری کنید

خوشبختانه امروزه روش های مختلفی وجود دارد تا شما بتوانید در تشخیص کیفیت لباس بهتر عمل کنید. با آنالیز دقیق پارچه و لمس آن، نوع دوخت، ترکیب و فرم لباس، می توانید در تشخیص کیفیت لباس یاری بگیرید. در این مطلب از خبرنگاران به موضوع تشخیص کیفیت لباس با چند ترفند می پردازیم.

کیفیت پارچه های نخی را با فشار دادن پارچه چک کنید

قسمتی از پارچه لباس را با دست بگیرید و چند ثانیه ای دست تان را محکم مشت کنید. اگر پارچه شکل کاغذ مچاله شده پیدا کرد، این مسئله نشان می دهد که در فراوری آن از یک ماده اضافی استفاده شده تا شکل پارچه حفظ گردد. چنین لباس هایی بعد از اولین شست وشو ظاهری کهنه و بدشکل پیدا می نمایند.

درز های لباس را بکشید تا فاصله بین آن ها معین گردد

لباس های با کیفیت، دوخت فشرده و متراکمی دارند و درز های آن ها فاصله دار نیستند. درز های لباس مورد نظر را به آرامی بکشید. اگر درز ها فاصله دار باشند، یعنی آن لباس بی کیفیت است.

زیپ ها نباید پلاستیکی و باز باشند

هنگام خرید لباس ها و اکسسوری ها دقت داشته باشید که زیپ های آن ها فلزی باشد، چون کیفیت بالاتر و دوام بیشتری دارند. زیپ های باز پلاستیکی اغلب خراب می گردد و این یکی از نشانه های پایین بودن کیفیت در بیشتر وسایل است.

لبه دوزی لباس باید به میزان کافی پهن باشد

لبه دوزی شلوار ها و دامن ها باید تا 4 سانتی متر پهنا داشته باشد. در خصوص بلوز ها و پیراهن ها هم میزان آن می تواند تا حدود 2 سانتی متر باشد. اگر لباس هیچ لبه دوزی ای نداشته باشد یا دوخت های لبه دوزی آن ساده باشد، این نشانه کیفیت پایین لباس است.

پارچه را بکشید

جنس با کیفیت همواره شکلش را حفظ می نماید. یک قسمت کشی لباس را با دست بکشید و بعد آن را رها کنید. اگر پارچه شکلش را از دست بدهد، یعنی پارچه نامرغوب و کم کیفیت است.

دو طرف زیپ باید هم میزان باشند

دو طرف زیپ های پیراهن های زنانه، دامن ها و هر نوع دیگری از لباس باید هم میزان، هم سطح و هم رنگ باشد.

طرح پارچه و نخ دوخت ها باید هم رنگ باشد

طرح پارچه و رنگ نخ دوخت ها را چک کنید. اگر همه قسمت های طرح پارچه یک جور نیستند و نخ دوخت ها رنگ های متفاوتی دارند، این نشانه واضحی است که آن لباس یا وسیله با عجله فراوری شده و برای فراورینماینده آن کمیت اهمیت داشته نه کیفیت.

دکمه ها و جادکمه ها را چک کنید

فراورینماینده هایی که اجناس تقلبی یا کم کیفیت فراوری می نمایند، اغلب به جزئیات توجهی ندارند. به همین علت باید دکمه ها و جادکمه ها را قبل از خرید به خوبی آنالیز کنید. دقت داشته باشید که دکمه ها محکم و هیچ نخی از آن ها بیرون نزده باشد. جادکمه ها هم باید دوخت تمیزی داشته و دو طرف آن ها به یک میزان برش خورده باشد.

به رنگ قسمت های چین خورده و تا شده دقت کنید

اگر رنگ دسته ها، بند ها یا یراق ها رفته یا روی قسمت های چین و تاخورده ردی به جای مانده، این نشانه دهنده کیفیت پایین آن جنس است. بعلاوه اگر رنگ قسمتی از وسیله روشن تر یا تیره تر از بقیه قسمت های آن باشد یعنی با جنس بی کیفیتی روبه رو هستید. رنگ چنین اجناسی بعد از چند بار استفاده یا شست وشو از بین می رود.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مطلب نحوه انتخاب لباس های شیک برای خانم های سایز بزرگ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 2114

به "با این چند ترفند ساده برترین جنس لباس را خریداری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این چند ترفند ساده برترین جنس لباس را خریداری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید