اعلام کشف سکه های 3000 ساله در تهران

به گزارش سفر به کانادا، ایسنا/ براساس سخنان رئیس پلیس پیشگیری پایتخت، کشف سکه های 3000 ساله در تهران صورت پذیرفت.

اعلام کشف سکه های 3000 ساله در تهران

قضیه چیست؟

سردار کیوان ظهیری گفت: با دریافت خبری مبنی بر اینکه پدری 70 ساله به همراه دو تن از فرزندان 47 و 37 ساله اش ساکن یکی از استانهای همجوار استان تهران با همکاری دو تن از همدستانشان ساکن شهر تهران باندی پنج نفره جهت فروش طلاجات و سکه های عتیقه تشکیل داده اند بررسی موضوع در دستور کار تیمی از ماموران متخصص کلانتری 105 سنایی قرار گرفت.

وی مطرح کرد: بررسی های اولیه حکایت از این داشت، این پدر و سه پسرش با استفاده از ابزار گنج یاب و حفاری های غیرمجاز، طلاجات و سکه های عتیقه را در یکی از استانهای همجوار استان تهران کشف و پس از شناسایی خریدار توسط دو تن از همدستانشان در شهر تهران به فروش می رسانند.

این مقام انتظامی شرح داد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی معین شد که اخیرا این افراد تعدادی سکه قدیمی مربوط به 3000 سال پیش را کشف و قصد فروش آن به یکی از خریداران در شهر تهران را دارند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی محل قرار اعضای این باند و خریدار در یکی از مراکز موسیقی شهر تهران شناسایی و با دستور قضایی دستگیری فروشندگان و خریدار عتیقه جات در دستور کار قرار گرفت و مراقبت های ویژه پلیسی از محل قرار متهمان آغاز شد.

سردار ظهیری تصریح داد: مراقبت های ویژه ادامه داشت تا اینکه اعضای این باند پنج نفره به محل قرار مراجعه و با حضور شخص خریدار به انجام معامله پرداختند که ماموران عملیات کلانتری 105 سنایی در یک عملیات پلیسی پیروز شدند کلیه اعضای این باند و همچنین خریدار سکه و طلاجات عتیقه را دستگیر کنند.

وی شرح داد: ماموران کلانتری سنایی در بررسی های بیشتر 750 عدد سکه عتیقه، سه آلبوم مخصوص به سکه های 3000 هزار سال پیش، یک کتاب قدیمی و تعدادی تجهیزات لازم برای حفاری از متهمان کشف کردند.

به گفته سردار کیوان ظهیری، کلیه عتیقه جات کشف شده برای ارزشگذاری به مرکز میراث فرهنگی تحویل شده و هر شش متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی گرفتند.

منبع: همگردی
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1146

به "اعلام کشف سکه های 3000 ساله در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام کشف سکه های 3000 ساله در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید