چند عادت صبحگاهی برای کاهش وزن

به گزارش سفر به کانادا، 7 راه حل ساده که می تواند از اول صبح به کاهش وزن شما یاری کند.

چند عادت صبحگاهی برای کاهش وزن

معمولا کاهش وزن برای کسانی که عادت به تحرک بدنی ندارند، سخت است، به همین دلیل می توان با راه چارههای ساده و آسان به این افراد یاری کرد . در ادامه به هفت راه چاره اشاره می گردد که می توانید آن ها را از صبح که بیدار می شوید تا کارهای روزانه را آغاز کنید ، انجام دهید.

روی ترازو قرار بگیرید و خودتان را وزن کنید

اولین کار مهمی که هر روز صبح بعد ازرفتن به دستشویی باید انجام دهید، وزن کردن خودتان است زیرا در این زمان وزن شما نسبت به سایر مواقع روز، بسیار دقیق تر نشان داده می گردد. وزنی که دارید ،با توجه به آن چه بعد می خورید و می نوشید، به تدریج تغییر می نماید. به خاطر سپردن وزن تان، به شما در تنظیم برنامه غذایی سالم در بقیه روز یا هفته یاری می نماید.

قبل از صبحانه یک یا 2 لیوان آب بنوشید

نوشیدن یک یا دو لیوان آب قبل از صبحانه، تاثیر چشمگیری بر کاهش وزن تان دارد. آب هیچ کالری ندارد اما اشتهای شما را ثابت نگه می دارد، بنابراین احتیاج نیست بعد از آن، صبحانه سنگینی بخورید. نوشیدن آب همچنین به سوخت و ساز و سوزاندن کالری ها در بدن یاری می نماید.

قبل از صبحانه فعالیت بدنی داشته باشید

قبل از صبحانه فعالیت بدنی ملایمی داشته باشید. داشتن فعالیت بدنی با معده خالی تاثیر زیادی در کاهش وزن دارد. زیاد بودن دفعات تعریق بدن قبل از صبحانه، به چربی سوزی زیاد و سوخت رسانی به بدن منجرخواهد شد.

صبحانه ای با پروتئین بالا بخورید

مواد مغذی موجود در پروتئین، در کاهش وزن تاثیر دارد زیرا باعث می گردد شما بعد از خوردن صبحانه احساس سنگینی طولانی مدت داشته باشید و از پرخوری پرهیز کنید.

علاوه بر آن، هضم این مواد مغذی برای بدن، آسان و ذخیره آن سخت است و مثل چربی های اضافه به راحتی ذخیره و اندوخته نمی گردد.

در معرض نور آفتاب قرار بگیرید

قرار دریافت در معرض نور آفتاب صبح، به سوزاندن چربی های بدن یاری می نماید.

به گفته محققان، افرادی که به طور مداوم صبح ها زیر پرتوهای نور خورشید در یک مکان ثابت قرار می گیرند، نسبت به افرادی که در زیر نور خورشید سریع راه می فرایند، کالری بیشتری می سوزانند.

با آرامش و طمأنینه صبحانه بخورید

به آهستگی و متفکرانه صبحانه بخورید. حتی اگر صبحانه ساده است، بو، ظاهر و مزه آن را احساس کنید. هنگام خوردن صبحانه ، تلویزیون تماشا نکنید. آرامش داشته باشید و از صبحانه ای که می خورید لذت ببرید. این تمرین به شما یاری می نماید کمتر بخورید و وزن تان را نیز کاهش بدهید.

جهتیاب ترافیک را روی گوشی تان نصب کنید

اگر قرار باشد هر روز با خودروی تان مسافت طولانی را طی کنید، به تدریج دچار اضافه وزن می شوید چون بیشتر زمان تان را پشت فرمان به سر می برید. در این حالت فرصتی را که باید هر روز قدم بزنید و تحرک داشته باشید، از خود دریغ می کنید بنابراین کالری کمتری می سوزانید. نرم افزار جهتیاب ترافیک را روی گوشی تان نصب کنید تا جهت کوتاه تر را پیدا کنید. سعی کنید خودروی تان را در مسافتی دورتر از مقصد خود پارک کنید تا فرصتی مناسب برای قدم زدن داشته باشید و بقیه مسافت را پیاده بروید.

منبع webmd.com

منبع: همگردی
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1603

به "چند عادت صبحگاهی برای کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند عادت صبحگاهی برای کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید